Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Assembler tutorial

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Assembler tutorial

    A kolik má vlastně stran?
    Amiga - PMD 85

    Komentovat


      #17
      O: Assembler tutorial

      Autorem citovaného textu je MarK Přejít na původní příspěvek
      Tak jsem konečně našel tu knihu Assembler 68000 od Vlastimila Krále (Amiga Info), tak pokud to někdo budete chtít převést do PDF, tak kniha je na světě.
      Zkusím dneska znovu napsat Královi, jestli se nějak pohnula situace s těmi jeho elektronickými podklady. Skenovat celou knihu do PDF je strašně pracná a nevděčná práce, ale jako poslední možnost bych jí asi nechal.
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #18
        O: Assembler tutorial

        Aj ked tomu neveris,je tu naozaj vela ludi, ktori su Ti za Tvoju nevdacnu pracu, naozaj vdacny. A nemyslim len scanovanie knih a casopisov...
        A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

        Komentovat


          #19
          O: Assembler tutorial

          Když na to nezapomenu, zkusím ji vzít do práce, naskenovat a protáhnout OCRkem, třeba to bude v pohodě...

          Komentovat


            #20
            O: Assembler tutorial

            Né že by jsem se teď pídil po Assembleru, ale narazil jsem na YouTube na video tutoriál v angličtině. Takových tutoriálů je tam zajiste hodně, ale tenhle je od Photona ze Scoopex co by mělo být dobrou zárukou... . Proto to sem dávám, třeba to někdo využije. Nejdříve ale demo ...

            Blitter Sweet by Scoopex (Amiga demo 2009)




            tutoriál:

            These are the first steps - all you need to get (re?)started is at the dedicated site: http://coppershade.org/articles/More!/Downloads/*NOTE* the Get Started...
            Naposledy upravil Lisiak; 11.05.2014, 18:35:31.
            Amiga - PMD 85

            Komentovat


              #21
              O: Assembler tutorial

              This site is about Amiga demos, and how to code them in Assembly Language. Check out the tutorials and articles!
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #22
                O: Assembler tutorial

                Ale to je to samé co jsem uvedl já, jen takhle tam máš jen 1. lekci a když si klikneš na odkaz z mého příspěvku, tak tam máš lekce všechny, které zatím Photon natočil .

                Jacku, Ty to s tím učením flákáš.... )
                Naposledy upravil Lisiak; 26.05.2014, 11:40:56.
                Amiga - PMD 85

                Komentovat


                  #23
                  O: Assembler tutorial

                  Něco málo z ASM i zde, já tam kouknu na ten test kláves:

                  Amiga - PMD 85

                  Komentovat


                    #24
                    O: Assembler tutorial

                    Začínám se také poohlížet po assembleru. Potřebuji si do Blitzbasicu udělat rutinu na kopírování textur a některých souborů do Fast Ram Zatím jsem tedy našel jen tutorial který tu již máte.

                    Z knih jsem našel https://amigasourcecodepreservation....iga-assembler/
                    Amiga 1200 Infinitiv tower, TF1260@50MHz, OS 3.1.4, PPaint7.3, RoadShow
                    Projects: The Lost Forest, still in progress

                    Komentovat


                      #25
                      Našel jsem fajn stránky, dají se tam vyselektovat třeba cracktra s odkazem na zdrojové kódy. Zajímalo mně jak psát text v ASM a já si tam našel 1 zdroj, který funguje, který jsem zatím jen osekal na základ (vyhodil 20 procent kódu). A pokusím se vše pochopit.

                      odkaz:


                      zdroj, který jsem si vybral:
                      Amiga - PMD 85

                      Komentovat


                        #26
                        Zde jsou nějaké info, co obsahuje jen italská příručka z těch co mám, ale zde již v angličtině a to je fajn.

                        V příloze to stejný co v odkaze:
                        Přiložené soubory
                        Naposledy upravil Lisiak; 15.12.2021, 22:35:18.
                        Amiga - PMD 85

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X