Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Assembler tutorial

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Assembler tutorial

    Na EAB som nasiel link na celkom pekny tutorial.

    This is a site about coding on the worldfamous Amiga computer from the 80s. Back in the days when resources on a computer were scarce the Amiga was a shini
    MiST | Amiga 600 Furia EC020 | Amiga 1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.

    #2
    O: Assembler tutorial

    Uz sa tesim na amigapoint ako nam budes davat zase lekcie. Pekne sa na to pozera, dobre sa to pocuva ale hovno budem rozumiet .
    A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

    Komentovat


      #3
      O: Assembler tutorial

      Nejaký tutoriál pre začiatočníka? O tých pár lekciách na AMIGA REVIEW viem, nejaké dalšie návrhy?
      Amiga - PMD 85

      Komentovat


        #4
        O: Assembler tutorial

        Něco jsem našel u sebe v archivu, snad ti to do začátku pomůže. Nějakou knihu vydalo myslím i Amiga Info, ale ta se nikdy ke mně bohužel nedostala k naskenování. A nedávno se tady o assembler zajímal taky Premo, možná by ti mohl taky pomoct.

        Uvod Do Assembleru.dms

        No a neříkej že z Pythonu chceš skočit rovnou do assembleru
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          O: Assembler tutorial

          A proč ne z pythonu do assembleru?¨Já skočil z AMOSu do assembleru Assembler je to nejprimitivnější, co počítač může nabídnout, jen pochopit, jak procesor funguje, a máš vyhráno... Mimochodem, já doma tu knížku od AmigaInfo tuším mám...

          Komentovat


            #6
            O: Assembler tutorial

            No po večerech, když už mi hlava na programování v Pythonu nebere a mám si chuť číst o programování je assembler možný kandidát. Pokud by jsem se začal věnovat i assembleru, tak ho spíše vnímám jako dobrý doplněk k Pythonu v oblastech, kde základy Pythonu přestávají stačit, ale to už moc předbíhám. Tá kniha od Amiga Info by byla v češtině? Nepostrádal by si jí? Díky Probe za ten úvod do Assembleru. Kouknu na to jak bude čas, chuť a budu dostatečne blbej - to je pro mne ideální stav na rozšiřování si obzorů.
            Amiga - PMD 85

            Komentovat


              #7
              O: Assembler tutorial

              Lisiaku, držím palce, ASM umět není nikdy na škodu. Jen víc takových ;o)
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #8
                O: Assembler tutorial

                Večer se po té knížce doma podívám... ale každopádně je to knížka o programování pod AmigaOS 1.3, tedy řada věcí je tam zastaralé (včetně staré syntaxe), tedy je dobré si to přečíst, ale jinak doporučuji spíš jinou dokumentaci, primárně toto: http://www.kuchinka.cz/guide/index.p...FMC680x0.guide.

                Jinak kdyby se tu sešlo pár lidí tak, ať to dává smysl, rád se ujmu nějakého tutorialu jak začít s programováním v assembleru na Amize...
                Naposledy upravil MarK; 24.04.2014, 09:46:18.

                Komentovat


                  #9
                  O: Assembler tutorial

                  No pokud jsem to správně pochopil, to DMS od Probera je taky pro procesor 68000. Takže by to mělo být na stejné úrovni jako tá kniha? Na Amazonu je nejlevnější kniha na assembler pro Amigu cca za 1600 KČ . Není někde tutoriál pro 020ku i v angličtině? Něco ve smyslu: assembler for idiots. MarK, pokud by si ten tutoriál napsal jako pro idiota, nebudu se bránit - to je opak toho tvého popisu co máš na stránkách . Ale u Pythonu mám tak 1 dotaz na 1, nebo 2 roky. Vůbec nevím, jak by to bylo s assemblerem. Zatím by tedy na základ mohlo postačovat to AMIGA REVIEW, kde to pro 020ku pokud se nepletu je.
                  Amiga - PMD 85

                  Komentovat


                    #10
                    O: Assembler tutorial

                    Ona 020 nemá moc nových instrukcí, ale má hromadu nových adresních módů, a kvůli nim se musela změnit i syntaxe jednotlivých instrukcí. Většina assemblerů podporují obě možnosti, ale je lepší se naučit to novější, když se naučíš tu starší, tak pak musíš vědět, že bla(a0) je po novu (bla,a0), není to nic složitého. Na vysvětlení assembleru bohatě stačí ten seriál v AmigaReview, a jak je tam vysvětleno, pokud jsi nepochopil, co tam bylo popsáno, přečti si to znovu... a čti to stále dokola, dokud ti to nesecvakne, a máš vyhráno, prakticky umít v assembleru

                    Komentovat


                      #11
                      O: Assembler tutorial

                      Ako pise MarK, assembler nieje nic zlozite. Dovolim si povedat ze ak mas zaklady v programovani tak naucit sa assembler je otazka par hodin.
                      Staci zacat s instrukciami, spustit si debugger a pozerat co to roby. Vyskusat rozne mody adresovania a mas to v "kapse".

                      Tu je jednoduchy priklad debuggeru:



                      Neskor zacat skusat Prerusenia, DMA, Copper a Blitter a ani nevies ako a uz kodujes Turrican IV.
                      MiST | Amiga 600 Furia EC020 | Amiga 1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Assembler tutorial

                        Ještě makra, bez těch je programování v ASM jako pain in the ass, pokud děláš něco většího...

                        Komentovat


                          #13
                          O: Assembler tutorial

                          Mě se hodně líbil i tento tutoriál pro assembler.





                          Tady přikládám nějaké staré diskety ala PDF:

                          Assembler 68000.ADF

                          HARDWARE X600.ADF


                          jinak heslo u druhé je X600
                          Naposledy upravil crayon; 25.04.2014, 21:22:58.

                          Komentovat


                            #14
                            O: Assembler tutorial

                            Díky, ale tohle vypadá být vše na 68000 a ne na 68020, takže zkusím ten AMIGA REVIEW .
                            Amiga - PMD 85

                            Komentovat


                              #15
                              O: Assembler tutorial

                              Tak jsem konečně našel tu knihu Assembler 68000 od Vlastimila Krále (Amiga Info), tak pokud to někdo budete chtít převést do PDF, tak kniha je na světě.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X