Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

LinuxPPC

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    LinuxPPC

    O vikendu jsem pokusoval na A4000 s Linuxem pro PPC. V Amigafuture o tom byla zminka a zaujalo me, ze je v jadre ovladac pro SCSI na CyberstormuPPC. Verze pro M68K totiz ovladac pro tohle SCSI nema (ja jsem ho nenasel) a provozovat to na pomalem IDE radici je dost mrzutel. I kdyz Linux na Amize je takova traparna, beha to na vsem, tak proc ne na Amize a je to proste Linux, nic extra zajimaveho, navic asi moc lidi tady na to nebude mit Amigu.

    Postup jak na to je tady: http://www.amiga.org/forums/showpost...5&postcount=15

    Kdyz si rozkliknete cele to vlakno, je tam jeste popis na instalaci desktopu (X Windows). Zabere to dohromady cely den, ale funguje to a docela dustojne, coz je pekne. Je to Debian 3.0 potazmo 3.1 (na ktery to jde aktualizovat), takze i ta distribuce je docela uchazejici.

    Soucasti byly moje pokusy s FFS oddilem o kterych pisi jinde, ale nakonec to nebylo potreba. Booloader mi totiz nechtel nacist jadro a ja jsem mel podezreni, ze to dela prave filesystem, ale problem byl jinde, mel jsem spatnou knihovnu pro PowerUP. Navic autor navodu pise ze ten bootovaci oddil musi byt FFS, ale neni to pravda, muze byt jakykoliv. Funfuje v tom vsechen dulezity HW, tedy grafika, sitovka, klavesnice, mys, takze je to rozumne pouzitelne i na tom desktopu i kdyz oproti AmigaOS v jakekoliv verzi je to pochopitelne pomale.

    #2
    O: LinuxPPC

    Mám na Linux podobný názor, odtržek od Unixu, který se všichni snaží nacpat všude a na všechno. Fungoval jsem téměř na všem, ale tomuhle systému jsem na chuť nepřišel. Jinak pokud bys chtěl experimentovat s něčím poctivým, tak existuje odnož rodiny BSD unixů a to NetBSD, která je portována na spoustu zajímavých zařízení.

    Existuje přímo port pro Amigy pod nálepkou NetBSD/Amiga.

    V současné době NetBSD/Amiga běží na libovolné Amize, která má CPU Motorola 68020 a lepší a na systémech DraCo s CPU 68060. Pro systémy s CPU 68020 a 68030 je doporučena přítomnost FPU (není ale vyžadována).
    Jediným limitem je požadavek na MMU, takže nepoběží pouze na Amigách s touto podporou.
    Minimum RAM je okolo 24 MB FASTMEM a je potřeba mít alespoň 250 MB volného místa na disku v závislosti na tom, co všechno chcete instalovat.
    Samozřejmostí je podpora všech možných SCSI řadičů (včetně toho na Cyberstorm Mk III / Cyberstorm PPC).

    Navíc platforma BSD se podílela na vzniku systémů OS X, takže pro příznivce další důvod proč zahodit Linux.
    A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
    A600 HD,
    2MB Chip, Fúria EC020 inside

    Komentovat


      #3
      O: LinuxPPC

      Zeptám se jenom pro zajímavost - když je dneska venku Debian 6.0, je relevantní provozovat verzi 3.1? Stranou sci-fi index, v tomto smyslu to naprosto chápu - já jen že jak tě znám, tak většinou tím opravdu něco sleduješ a zajímá mne co .
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        #4
        O: LinuxPPC

        Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
        Zeptám se jenom pro zajímavost - když je dneska venku Debian 6.0, je relevantní provozovat verzi 3.1? Stranou sci-fi index, v tomto smyslu to naprosto chápu - já jen že jak tě znám, tak většinou tím opravdu něco sleduješ a zajímá mne co .
        Ta verze vicemene neni zadny problem, stejne jako kdyz mas Windows XP, dohromady ti tam nic nechybi a je to take mnohem mene narocne nez soucasne desktopy. Je to pouze zabava (to je asi ten sci-fi index), stejne jako skoro vsechno na Amize, protoze na 128MB pameti a 233MHz procaku moc machrovat nejde. Me zajimala ta rychlost, ktera je nakonec relativne dustojna.

        Komentovat


          #5
          O: LinuxPPC

          Autorem citovaného textu je CodEx Přejít na původní příspěvek
          Mám na Linux podobný názor, odtržek od Unixu, který se všichni snaží nacpat všude a na všechno. Fungoval jsem téměř na všem, ale tomuhle systému jsem na chuť nepřišel. Jinak pokud bys chtěl experimentovat s něčím poctivým, tak existuje odnož rodiny BSD unixů a to NetBSD, která je portována na spoustu zajímavých zařízení.
          Ja to takhle ale nemyslel, ja Linuxu fandim. Pouzivam ho ciste na serverech, s tim jsem absolutne spokojeny, zadny desktop, tomu jsem na chut moc neprisel. BSD znam jenom ramcove, urcite ho neodsuzuji, ale proste ho nepouzivam. Je sice pravda ze je to derivat puvodniho UNIXU, ma to nektere zajimave vlastnosti, coz je sice pekne, ale jiny vyznam to nema. Na Linuxu se udelalo mnohem vice prace.

          Ja to myslel tak ze to bezi na vsem a stejne tak i na Amize, kdyz mi tu bednu nekdo schova, nebudu vedet ze je to Amiga.

          Komentovat


            #6
            O: LinuxPPC

            No ještě aby na 233Mhz s 128MB Ram neběžel pořádně... Mě na těch distrech pro Amigu vadí ta celková nudná konfigurace a zdlouhavá instalace za nutnosti téměř stálé kontroly a interakce ze strany uživatele. Jsem už holt rozmazlený z Ubuntu. Ostatně když mi nakonec naběhly XWiny, tak jsem chvíli lapal po dechu a přemýšlel, jestli jsem se nevrátil před dobu Win3.11 A to jsem prosím kdysi byl schopen bez problémů rozchodit a užívat si RedHatu... Ale člověk stárne a leniví...

            Komentovat

            Zpracovávám...
            X