Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

WHDLoad - jak vytvořít hru

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    WHDLoad - jak vytvořít hru

    Máte tu někdo zkušenosti s WHDLoad? Respektive převodem her pro WHDLoad? Několikrát jsem viděl variantu, že má whdčko k dispozici jen obraz diskety, kdy při bootu naběhne klasicky amigados a spustí se startup-sequence. Něco takového bych potřeboval súrně vytvořit - poradíte někdo? Díky

    #2
    O: WHDLoad - jak vytvořít hru

    Ja som si zatial z diskiet urobil pre WHDLoad len 2 hry. GODS sa mi podarilo spravit korektne. Ale Super Frog sa mi bohuzial uz nie.. Konci to s guru meditation.
    Ale nerozumiem presne, co si myslel s tym, ze "nabehne amigados a spusti sa startup-sequence".

    Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
    Několikrát jsem viděl variantu, že má whdčko k dispozici jen obraz diskety, kdy při bootu naběhne klasicky amigados a spustí se startup-sequence. Něco takového bych potřeboval súrně vytvořit
    A1230, A1260, A600, Furia EC02, S628, A2K | ZX 81, Spectrum 48, 48+, 128, +2A, +2B | Sord M5 | C 64 |Atari 1040 STFM, 800 XE, XL | Didaktik Kompakt, M, Gama | Ondra | PMD 85 | PP 01 | Sharp MZ-721

    Komentovat


      #3
      O: WHDLoad - jak vytvořít hru

      No u některých her se evidentně via kick 1.3 nabootuje "virtuální stroj" a běží se z diskety, jako kdyby se strčila do reálného stroje.

      Komentovat


        #4
        O: WHDLoad - jak vytvořít hru

        Ano, takový generic slave sice skutečně existuje, myslím, že je někde na stránkách WHDLoadu.. Ale asi to není moc spolehlivé.
        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

        Komentovat


          #5
          O: WHDLoad - jak vytvořít hru

          Já po tom generic slavu pátral, ale bohužel nenašel. Nepotřebuju to pro nějakou HW závislou hru - jen pro moje AMOS výtvory.

          Komentovat


            #6
            O: WHDLoad - jak vytvořít hru

            Ale AMOSovky jdou i na Kick 3.1, ne?
            A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

            Komentovat


              #7
              O: WHDLoad - jak vytvořít hru

              To ano, ale chtěl jsem to udělat pomocí WHDload, aby se nemusela měnit keymapa a font přímo v systému. Ono není problém udělat verzi, co poběží z HDD, ale po ukončení hry nějak neumím vrátit původní keymapu a systémový font.

              Komentovat


                #8
                O: WHDLoad - jak vytvořít hru

                Pri spusteni:

                copy CLONE ENV:sys/#?.prefs / (tyka se kompletniho nastaveni systemu, dle uvedenych pozadavku staci jen input.prefs a font.prefs)

                Pri ukonceni:

                copy CLONE /#?.prefs ENV:sys/


                Jasne, AMOS neznam a nastineny postup se tyka jen systemu 2.x a novejsich... potrebujes i 1.x?
                AmigaOS // AROS

                Komentovat


                  #9
                  O: WHDLoad - jak vytvořít hru

                  No já to měním via setmap a setfont (nebo setkeyboard? teď nevím) - nepřepíšu natvrdo input a font prefs - po resetu má uživatel normálně zase všechna nastavení OK, čili ty soubory z ENV zálohovat nemusím. Spíš mi jde o to, jak po ukončení hry opět aktivovat původní keymapu a font.

                  Komentovat


                    #10
                    O: WHDLoad - jak vytvořít hru

                    Tuším, že Dune 2 má takový WHDLoad, podle mne bys to mohl použít pro inspiraci, jak takový launcher vyrobit.
                    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                    Komentovat


                      #11
                      O: WHDLoad - jak vytvořít hru

                      Se setmap/setfont nemam zkusenost, na setkeyboard nicmene pozor... az do 4.x meni nastaveni klavesnice pouze pro to konkretni okno shellu, ve kterem ho pouzijes. Ale protoze jde ve vsech pripadech o prikazy systemu, na reseni to nic nemeni. Kopirovanim #?.prefs do ENV:sys/ dojde k okamzite zmene konfigurace, tohle si hlida iprefs.

                      EDIT: Ted teprve koukam do dokumentace k setfont... meni jen font konzole. Ty potrebujes zmenit nastaveni pro konkretni shell nebo globalne celeho WB? Jestli jen shell, tak se prece zavre okno a je hotovo? Kdyztak popis situaci detailne, na neco urcite prijdeme.
                      Naposledy upravil Sindlarv; 06.05.2013, 10:00:30.
                      AmigaOS // AROS

                      Komentovat


                        #12
                        O: WHDLoad - jak vytvořít hru

                        Tak já to zkusím. WHD mi přijde však stejně poněkud elegantnější.

                        Komentovat


                          #13
                          O: WHDLoad - jak vytvořít hru

                          Chapu, ale reseni pres WHDLoad bohuzel nevedu. Jeste tak pred pul rokem jsem znal jen JST od Fabreho

                          Az budu mit moznost, setfont i setmap vyzkousim. Pises, zde jde o amosovskou vec... to znamena presne co? Vlastni obrazovka, okno, konzola?
                          AmigaOS // AROS

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X