Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pripojenie Amiga HDD k PC

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Pripojenie Amiga HDD k PC

    Priatelia, potrebujem vazne poradit. Je mi jasne, ze sa to uz asi riesilo, ale potrebujem nejake cerstvejsie info a hlavne tak povediac po lopate, pretoze pokial nieco pokazim, budem za totalneho debila a hlavne zlikvidujem spustu cennych dat. Kamos mi dal svoj stary disk, ktory mal kedysi v A1200, ktoru uz nema, aby som mu z neho stiahol data. Bohuzial nemam vybavenie na to, aby som ho pripojil k Amige (je to 3,5" disk a ja nemam kabel 2,5->3,5 ani napajaci kablik z dosky), takze to musim skusit cez WinUAE. Je lepsie to spravit pod WinXP alebo Win7? Je treba ho nejak specificky najumprovat (MA/SL/CS)? Ako ho mam mountnut pri starte WinUAE, ked ho system "neuvidi"? Sorry, ze sa najprv pytam bez experimentovania, ale pokial by windows zacal ten disk sam od seba formatovat alebo co, tak asi vyhodim pocitac aj so stolom z okna Dik!
    ???

    #2
    O: Pripojenie Amiga HDD k PC

    Tak Winy ho samy od sebe formátovat nezačnou, ale otravně se zeptaj - tak bacha co odklikáváš po jejich naběhnutí (zakváknou něco jako "Jednotka I: musí být před použitím naformátována"). WinUAE ti ten disk samo nabídne v seznamu dostupných zařízení (bude uvedeno jako RDB zařízení, nejspíš jediné) připojitelných jako reálný disk.
    S tím jumperováním si bohužel budeš muset pohrát. Disk samozřejmě musí být najumperován tak, aby s ničím nekolidoval. Jestli máš v pecku jen obsazený primary kanál, tak OK. Flákneš ho na secondary samotný, nastavíš jako master a máš vymalováno. Jestli máš všechna zařízení SATA a tohle bude jediné IDE zařízení, tak se podívej, jestli u nějakého SATA kanálu nemáš "IDE emulaci" (nebo jak se tomu nadává) v BIOSu - mě to docela blbnulo.

    Komentovat


      #3
      O: Pripojenie Amiga HDD k PC

      Ještě doplním, jestli máš WinUAE ve Win7, tak ho musíš spustit jako správce, jinak disk většinou nevidí.
      Jinak já používám redukci do USB a funguje to perfektně, už jsem takto zazálohoval několik Amiga disků a funguje skvěle i s redukcí na CF ... v Amize už CFka nepřipravuji, vše na PC ... já vím, zasloužil bych za to lynčovat, takhle se k Amize zachovat
      ♦ Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50MHz, FPU, 64MB RAM + HDD 8GB CF ♦ Pegasos2 600MHz + AmigaOS 4.1 ♦ Amiga 600 ♦ Amiga CDTV ♦ Amiga CD32 ♦

      Komentovat


        #4
        O: Pripojenie Amiga HDD k PC

        Diky pani, presne toto som potreboval vediet. Mam jednu starsiu IDE->USB krabicu, ale necakal som,ze to pojde aj s nou. Ak by to aj neslo, tak v compe mam same SATA veci cez nativne AHCI a IDE port len jeden, takze to bude asi OK. Najprv ale skusim to USB, to bude najjednoduchsie.
        ???

        Komentovat


          #5
          O: Pripojenie Amiga HDD k PC

          S IDE 2 USB nemám moc dobré zkušenosti. Dvakrát jsem reklamoval a ani třetí se mi nepodařilo zprovoznit ani na jednom PC, co mám doma... Ani s PC diskem, ni s jiným...

          Komentovat


            #6
            O: Pripojenie Amiga HDD k PC

            Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
            Tak Winy ho samy od sebe formátovat nezačnou...
            Cheht... Zkus to v 98mičkách...

            Cituji technika od Janáčka - "... no voni widle ten disk samozřejmě nepoznají, a jelikož není "jejich", tak ho aspoň zkurví, aby ho nepřečet nikdo..."

            A to sem ho jenom připojil, najel widle, nenašel, vypnul a bylo vymalováno...

            Komentovat


              #7
              O: Pripojenie Amiga HDD k PC

              Sakra vezire nestras V 98-kach to robit nemienim, ale uz som zas o nieco nervoznejsi
              Naposledy upravil Wolfus; 06.05.2013, 14:34:07.
              ???

              Komentovat


                #8
                O: Pripojenie Amiga HDD k PC

                No nestraší. Má pravdu kluk střapatá - opravdu jsem takhle kdysi v 98mách zmrvil také jeden disk z Amigy. Ale abysme nenadávali jen na wokna. Teď mi shapeshifter zmrvil CFku v PCMCIA slotu (a to jsem jí ani neměl jakkoliv k SS připojenou). Zatím nevím jak moc, tak se to pokouším všelijak obnovit, protože to, co jsem si na ni nahrál, jsem už zamozřejmě smazal a tvořit to se mi znovu nechce

                Komentovat


                  #9
                  O: Pripojenie Amiga HDD k PC

                  IDE-USB krabku bych rozhodne nezkousel, potkal jsem jich nekolik, ktere fungovaly vselijak a postupne disky zrusily.
                  Disk doporucuju pripojit primo k IDE radici, idealne jako jediny disk (single) na te jedne ksande.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Pripojenie Amiga HDD k PC

                    Kliiid Wolfusi, XPa ti disk nezmršej, to je specialita jen WIN98... )

                    A tu škatuli IDE-USB bych raději taky vynechal a šel rovnou na IDE na desce...

                    Komentovat

                    Zpracovávám...
                    X