Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Priorita DF1

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Priorita DF1

    Ahoj,
    experimentuju s HxC, zapojil jsem ho jako DF1 a vse funguje k me spokojenosti. Tedy skoro... mechanika DF1 ma totiz kdoviproc nastavenou bootovaci prioritu -10 (zna nekdo duvod?) a tim se veci komplikuji. Krome realne DF0 mam i nekolik bootovacich partisnu s ruznymi verzemi ruznych systemu, vse s prioritou vyssi nez DF1. Aby to nebylo tak jednoduche, nektere systemy vyzaduji vicenasobny restart a k tomu jeste to zpozdeni pri inicializaci turbokarty. Zkratka casto se stane, ze se do startu z druhe mechaniky netrefim.

    Existuje jine reseni, nez zmena priority vsech bootovacich partisnu pod -10? Diky.
    AmigaOS // AROS

    #2
    O: Priorita DF1

    Kdyz zapojis normalňi druhou floppy, tak ma taky takovou prioritu? Z jakekoliv floppy se vzdy bootovalo drive nez z HDD.

    Komentovat


      #3
      O: Priorita DF1

      Nemam bohuzel ani externi mechaniku, ani jinou Amigu... ale co tak koukam do dokumentace na DevCD, mel by to byt normalni stav. DF0: 5, DF1: -10, DF2: -20, DF3: -30.

      Kdysi jsem mel u 600vky externi mechaniku a taky mi prijde, ze se z ni dalo snadno bootovat. Ale to mozna jeste nebyl hdd anebo je tu prostsi vysvetleni, vlastni derava pamet
      AmigaOS // AROS

      Komentovat


        #4
        O: Priorita DF1

        je to tou pameti

        minimum je -127, maximum +127
        -128 znamena not bootable
        defaultni nastaveni DF0 = 5, DF1 = -10, DF2 = -20, DF3 = -30, HDD = 0

        Komentovat


          #5
          O: Priorita DF1

          Nedarujes mi to Bohuzel... disketovku jsem mel zrejme prave proto, ze nebyl hdd.
          AmigaOS // AROS

          Komentovat


            #6
            O: Priorita DF1

            Ono ti vyřešení priorit moc nepomůže. I kdyby si partitionům na disku zadal prioritu nižší, pořád zůstane ten problém, že hodně dem a některé hry si stojí za tím, že budou nahrávat data z DF0. Jakmile na něco takového narazíš, tak máš smůlu tak jako tak a budeš koukat na hlášku "please insert xxx disk into df0".

            Komentovat


              #7
              O: Priorita DF1

              To je jasne, ale v mem pripade jde ciste o systemove veci... prave proto mam jako prvni skutecnou mechaniku a virtualni az jako druhou.
              AmigaOS // AROS

              Komentovat


                #8
                O: Priorita DF1

                zeptám se - jumpery máš nastaveny správně? http://hxc2001.com/download/floppy_d...Manual_ENG.pdf a pak tam čtu o něčem jako Enable auto boot mode

                Komentovat


                  #9
                  O: Priorita DF1

                  Vse funguje spravne, auto boot nastaven. Ono to ani jinak s verzi "slim" nejde... muj problem neni v HxC, jde spise o AmigaOS samotny
                  AmigaOS // AROS

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X