Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Poštovní klient

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Poštovní klient

    Ahoj lidi.
    Tak sem podařilo rozchodit wi-fi Orinoco včetně internetového prohlížení ale mám problém nastavit e-mail klienta.
    Zkoušel sem SimpleMail a YAM ale nic, potom AmigaMail a ten se mi líbil ale po nastavení mi sice zprávu odešle(tedy se tak jenom tváří) ale žádná ve skutečnosti nikam nedorazí. Také nedokáže žádnou zprávu stáhnout. Nehlásí žádnou chybu už fakt nevím co s tím.

    Díky předem za radu.
    Naposledy upravil kudrna; 09.05.2013, 20:54:50.

    #2
    O: Poštovní klient

    Máš správně nastavené SMTP a POP3 ?

    Komentovat


      #3
      O: Poštovní klient

      smtp.seznam.cz port 25
      pop3.seznam.cz (zde port nelze zvolit)
      AmigaMail klient

      Komentovat


        #4
        O: Poštovní klient

        Já teda nevím, ale s nastavením YAMu jsem neměl problémy. Doma se mrknu...
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #5
          O: Poštovní klient

          A jako nastavení routeru máš OK?

          Komentovat


            #6
            O: Poštovní klient

            Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
            A jako nastavení routeru máš OK?
            Tak pokuď rozchodil prohlížeč a (doufám) se připojil k netu, tak bych viděl problém jinde...

            Komentovat


              #7
              O: Poštovní klient

              Nastavení routeru je OK, DNS mi fachá a internet na Amize šlape.
              Dokonce sem i nastavil wi-fi router bez šifrování.
              YAM mi moc nešlape je asi moc náročný na můj HW, A600 +Apollo 620 4MB FAST a 2MB CHIP RAM. WB3.5, Kickstart 3.1.
              Spustím ale je to kur...sky pomalé, řekl bych nepoužitelné.
              Proto bych rád rozchodil ten AmigaMail.
              Naposledy upravil kudrna; 10.05.2013, 21:25:12.

              Komentovat


                #8
                O: Poštovní klient

                SnoopDOS ti něco nenapoví?
                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                Komentovat


                  #9
                  O: Poštovní klient

                  Predem je treba rict, ze AmigaMail je pomerne zastaraly a hlavne nedokonceny kousek softwaru. Neumi SSL, velmi pomala prace je s jednotlivymi zpravami, nezvlada zpravy v html (u me padal), s ruznymi exotickymi prilohami si neporadi (nedokazal jsem je ulozit) a pak to straslive prekreslovani pri kazde zmene ve slozkach se zpravami. Zkratka, nelze cekat zazraky.

                  Nicmene sis vybral a podstatne pro tebe je, jestli tvuj poskytovatel nabizi zakladni pop3 i smtp (porty 110, resp. 25), smtp server navic musi fungovat i bez overeni typu jmeno/heslo. Pokud je na vse odpoved ano, mas korektne zadane udaje v ramci konfigurace AmigaMailu a presto stale nic, je nejlepsi si na jinem pocitaci ve stejne siti, jako je Amiga, spustit Wireshark a omrknout, kde to pri komunikaci se serverem drhne.
                  AmigaOS // AROS

                  Komentovat


                    #10
                    O: Poštovní klient

                    Ja jsem AmigaMail nikdy nezkousel, protoze jsem uzvatel YAMu. Nicmene pokud Vita napsal vsechny podminky, tak minimalne tu
                    smtp server navic musi fungovat i bez overeni typu jmeno/heslo.
                    seznam nesplnuje - "Dále je u tohoto serveru nutné zapnout funkci "SMTP autentifikace" (ověřování uživatelského jména a hesla na SMTP serveru)."

                    Pokud se chces drzet jednodussiho vzhledu, zkus dat jeste jednu sanci SimpleMailu (nejsem si uplmne jisty co znamena to "nic" - mozna ze kdyz se rozepises o tomhle, poradime ti spis, AmiagMail tu na 99,9 % nikdo nepouziva, protoze viz to co napsal Vita.).
                    Naposledy upravil ExiE; 11.05.2013, 15:31:58.

                    Komentovat


                      #11
                      O: Poštovní klient

                      Takže vše vyřešeno, AmigaMail sem tedy odpískal, a podařilo se mi byť běží pomalu zprovoznit SimleMail.
                      YAM sice vypadá moc dobře ale u mě je fakt nepoužitelný, sežere mi veškerou volnou paměť a někdy i zresetuje amigu
                      Asi s tou hw konfigurací to ani lepší být nemůže.
                      Tímto všem přispěvatelům děkuji za cenné rady a příspěvky.
                      Naposledy upravil kudrna; 11.05.2013, 18:00:44.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Poštovní klient

                        Teoreticky bys jeste mohl zkusit starsi YAM. Ty jsou (vyrazne?) mene narocne, aspon co se pameti tyce. A minimalne verze 2.4 smtp auth umi, ted jsem se dival. Treba ho umi i starsi...
                        AmigaOS // AROS

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X