Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Uprava firmware pro emulator QDOS

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Uprava firmware pro emulator QDOS

    Teoreticky by to mohlo vypadat jako jen otazka pro Bigmaca, ale je to vice obecne a nejsem si jisty, jestli jsem to uz nenakousnul nekde tady jinde.

    Zkousel jsem emulator QDOSu, respektive Sinclairu QL, je to viceme neco jako Shapeshifter, ale pochopitelne jednodussi. Spustit na Minimigu jde, ale je to bohuzel nesystemove, takze ten emulator nemuze pouzivat ovladace pro HDD nebo FDD a bohuzel presne tohle nefunguje. Nedokaze nic nacist z (virtualni, proste Minimigove) diskety ani z HDD. Slo by to uplne teoreticky nejak opravit?

    QDOS emulator pouziva vlastni format a zajimave je to, ze normalne ve WB to fuguje. Soucasti emuilatoru je systemovy "device" a "fylesystem", ktery umozni ty diskety pod WB cist a zapisovat a funguje to, ale v emulatoru uz ne, takze ten problem by nemusel byt tak rozsahly. Mam ale pocit ze porad na obrazovku vyskakovalo Minimigove okno, ze ta disketa je vadna, proste se mu ten format nelibil.

    #2
    O: Uprava firmware pro emulator QDOS

    Na toto téma jsme se bavili v sekci Atari (EmuTOS ROM pro Amigu (Minimig)). I v případě EmuTOSu je problém s FDD (ADF) soubory.

    Co stím? Zaprvé si nejsem jist, zda mám dostatečné zkušenosti na opravu . Pak také jsem chtěl věnovat své úsilí k podpoře načítání ROM souborů z SD karty, pro emulátory. Možná při tom rýpání do firmware přijdu na něco ohledně FDD emulace, ale není to má priorita......
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    Komentovat

    Zpracovávám...
    X