Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Nový ARM Firmware pro Minimig

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Nový ARM Firmware pro Minimig

    Dnes jsem dal na stránky minimig.net archiv s novým firmware pro ARM procesor.

    Tento archiv obsahuje:
    firmware_source - zdrojové soubory
    firmwareYQ.upg - aktualizační soubor z SD karty pro původní firmware od YAQUBEho
    firmware.bin - aktualizační soubor přes USB kabel pomocí programu SAM-BA (toto je také zachrana pokud by selhala aktualizace z SD karty)

    Co přináší tato verze:
    • nový vzhled menu, dle mého názoru je to krok vpřed ;
    • možnost mít až 5 konfiguračních souborů;
    • načítání alternativních jader pro FPGA ;
    • vylepšený pohyb v menu pomocí joystiku.


    Testovalo se hodně, ale nic není neomylné. Pokud má někdo obavy z aktualizace, může počkat a ve Vraném bych mu stím pomohl.
    Nikoho nechci strašit sám používám tento firmware k plné spokojenosti.
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    O: Nový ARM Firmware pro Minimig

    Hůůů, díky, o víkendu na to kouknu!
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #3
      O: Nový ARM Firmware pro Minimig

      Funguje výborně, ta podpora Konfiguračních souborů je k nezaplacení. A jestli bude někdy vyřešen i problém s AR3 při přepínání konfigurací, bude to dokonalé
      A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

      Komentovat


        #4
        O: Nový ARM Firmware pro Minimig

        Nějak nevím, co s tím mám udělat. Nahrát na SD kartu a pak nějak? Nevím, jaký FW tam momentálně mám . A co s tou Sam.bou? Googlím a zdá se mi, že nacházím jen Sambu pro Linux, jsem nějakej zmatenej.
        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

        Komentovat


          #5
          O: Nový ARM Firmware pro Minimig

          Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
          Nějak nevím, co s tím mám udělat. Nahrát na SD kartu a pak nějak? Nevím, jaký FW tam momentálně mám . A co s tou Sam.bou? Googlím a zdá se mi, že nacházím jen Sambu pro Linux, jsem nějakej zmatenej.
          Vezmeš soubor s koncovkou upg a dáš ho na SD kartu. Pak v menu Minimigu dáš položku Firmware, zde uvidíš verzi ARM firmware kterou máš (verze - je vlastně datum) a verzi kterou chceš aktualizovat ARM. A dáš aktualizovat.

          Otázkou v tvém případě je, protože nejspíš máš ARM destičku od Dody s nějakou (testovací) verzí ARM firmware. Zda v tvém případě bude fungovat aktualizace z SD karty.
          Jednoduší by bylo počkat na Vraný, a já to aktualizuji.
          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

          Komentovat


            #6
            O: Nový ARM Firmware pro Minimig

            Do Vranýho to teda vezmu - předpokládám, že kabely a SW/PC/ntbk budeš mít ty, jo? Budu rád, když mi to vysvětlíš a já to pak už budu dělat sám .
            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

            Komentovat


              #7
              O: Nový ARM Firmware pro Minimig

              Podrobny navod jak to udelat je zde: http://www.amigaportal.cz/forum/show...ll=1#post73625 a nejake dalsi podrobnosti zde: http://www.amigaportal.cz/forum/show...ll=1#post73667

              Potrebujes jen spravny USB kabel, ktery pripojis do ARMu, je to fakt snadne. Ty tam ted mas opravdu jednu z prubeznych Bigmacovych verzi, ktera update z SD karty neumela.

              Komentovat


                #8
                O: Nový ARM Firmware pro Minimig

                Na ty návody koukám, ale nějak je nepobírám . Když to pokurvím, je cesty zpět?
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #9
                  O: Nový ARM Firmware pro Minimig

                  Myslim ze to nijak nevratne domrvit nejde. Potrebujes pouze jednu vec. Stahnes si ten uploadovaci software Samba a podle toho navodu k tomu pripojis pres USBcko ARM, coz myslim nejak poznas ze to slape. Pak uz tam jen ten firmware posles. Nic jineho nepotrebujes, Staci body 1,3,4,5,6,7. Firmware z bodu 2 uz mas (od Bigmaca) a soubor minimig.bin na SD karte uz taky.
                  Naposledy upravil Doda; 04.06.2013, 12:30:56.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Nový ARM Firmware pro Minimig

                    Tak jsem to nějak zbastlil a zdá se, že to jede. Nejsem si jistý, jakou aktuálně verzi Minimig1.bin používám, ale asi je to OK.

                    Teď ten HDD dořešit - jak že si mi to říkal, že musím připravit RGB partici? Jako HDF? Ten od tebe mi bohužel nejede (ale detekuje se, to je fakt).

                    Furt mne ale séře, že Chaos Engine 2 je nehratelnej. Chtěl jsem to mít hlavně na dema a tuhle hru, jako přenosnou stanici. Saprment.
                    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                    Komentovat


                      #11
                      O: Nový ARM Firmware pro Minimig

                      Chaos Engine 2 nehratelnej? Proč?
                      A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                      Komentovat


                        #12
                        O: Nový ARM Firmware pro Minimig

                        Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                        Tak jsem to nějak zbastlil a zdá se, že to jede. Nejsem si jistý, jakou aktuálně verzi Minimig1.bin používám, ale asi je to OK.

                        Teď ten HDD dořešit - jak že si mi to říkal, že musím připravit RGB partici? Jako HDF? Ten od tebe mi bohužel nejede (ale detekuje se, to je fakt).

                        Furt mne ale séře, že Chaos Engine 2 je nehratelnej. Chtěl jsem to mít hlavně na dema a tuhle hru, jako přenosnou stanici. Saprment.
                        Minimig1.bin mas spravny i kdyz myslim, ze ted uz je krapitek novejsi, ale rozdily jsou asi mizive. Je to k nakezeni pouze na formu minimig.net a jeste dost slozite. Bigmac na to nekde tady daval odkaz. Jinak musi byt typu RDB, nestaci ho jen zalozit, ale musis prepnout ten rezim, pak udelat oddily a tak, je to drbacka, rozchod ten muj.

                        Ten HDF od me na 100% funguje, vim ze jsem to zkousel. Musis k tomu mit KS 3.1 (pro A500), ktery jsem ti am taky dal. Fakt to fungovalo.
                        Naposledy upravil Doda; 04.06.2013, 19:10:25.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Nový ARM Firmware pro Minimig

                          Mám tam klasickou verzi pro A500 a má asi poloviční rychlost. První díl jede bezchybně.

                          @Doda: Mně to při bootu hlásí "volime SDRIVE not found" nebo tak něco - už v grafice WB (ale je tam jen okénko s Retry a Cancel, přičemž ani jedno nefunguje).
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            #14
                            O: Nový ARM Firmware pro Minimig

                            Nenastavil jsis konfiguraci RAM, kterou nemuzes u tebe pouzit, protoze mas pouze 2MB, respektive 1.5?

                            Komentovat


                              #15
                              O: Nový ARM Firmware pro Minimig

                              To snad ne... já na to mrknu ve WinUAE dneska.
                              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X