Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Grafické karty pro desktopové Amigy

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Grafické karty pro desktopové Amigy

    Existuje nějaká grafická karta pro desktopové Amigy? Nemyslím teď Blizzard PPC s BVisionem. Ale třeba něco jako Scandoubler s lepším GPU a pametí navíc?

    #2
    O: Grafické karty pro desktopové Amigy.

    To se obávám, že neexistuje. Scandoubler jen bere obraz z desky a přerovná frekvence, aby je zvládl PC monitor / VGA, ale jinak nijak nevstupuje do procesu.
    BVision dovnitř narvat snad jde, ale i tak je to celkem výjimka - většina počítá s towerem.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #3
      O: Grafické karty pro desktopové Amigy.

      To je ovšem škoda. To už je asi lepší A4000 než A1200, co z venku vypadá jako PC.

      Komentovat


        #4
        O: Grafické karty pro desktopové Amigy.

        No tak to jistě , ale nedoplatíš se. Nebo A3000, ta má scandoubler integrovaný.
        Na druhou stranu - v praxi je podle mne lepší scandoubler, než grafická karta - využiješ ho častěji (ať už na hry nebo na práci). Samozřejmě existuje software, který díky grafické kartě dostane smysl, ale dle mého skromného názoru je toho dohromady velice málo.
        Nezapomeň také, že s grafickou kartou musíš mít dva monitory (nebo jeden monitor se dvěma vstupy a přepínat) - jeden pro klasický PAL výstup (gamesy, AGA software) a jeden pro VGA (RTG režim pro hry a podporovaný software).
        Nebo mít jak grafickou kartu, tak scandoubler a monitor se dvěma VGA vstupy...

        No, není to sranda. Pokud ti ale jde o "klasickou" Amigu, pořiď scandoubler a turbokartu - hnedle z toho máš dělo, co ti vydrží do konce světa .
        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

        Komentovat


          #5
          O: Grafické karty pro desktopové Amigy.

          Ja doufal, že by mi to zlepšilo rozlišení ve wb. Jedu na televizi přes scart a když nastavím hi-res a interlaced, nebo jak totam je, tak jsou sice plocha a ikonky krásné, ale písmo se nedá číst. Ale jak to tak vidím, tak scandoubler a nějaké to LCDčko bude levnější.

          Komentovat


            #6
            O: Grafické karty pro desktopové Amigy.

            No, na normální CRT televizi použivej vážně jenom klasickej PAL. Vyšší rozlišení se sice *občas* může hodit, ale to pak chce vážně scandoubler. Jenom grafická karta ti trn z paty nevytrhne - hry pořád jedou v PALu, tj. nespustíš je přes grafickou kartu na LCD monitoru (Workbench ano). Abych to ještě zamotal, tak Workbench lze napíchnout na PC monitor přes nějakou jednoduchou redukci, ale musíš nějak nastavit 31 kHz výstup - ale s hrami to nefunguje.
            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

            Komentovat


              #7
              O: Grafické karty pro desktopové Amigy.

              Mám jen lcd televizi, velkou obývákovou, ve wb je tam všechno moc velký a na plochu sesotva vejde pár otevřených oken. Chtělo by to, aby zas nějaké scandoublery začali prodávat. Někde jsem tu četl o jakémsi maďarském, co neměl být tak drahý, ale už to nemůžu najít, takani nevím, jestli ho už prodávají.

              Komentovat


                #8
                O: Grafické karty pro desktopové Amigy.

                Já mám teda Indivision AGA (první verzi) a jsem s ním velice spokojený. Má snad jenom jednu mušku - nelze ukládat profily nastavení, protože AMigu stěhuji mezi více televizemi / monitory a pro každý musím pokaždé trochu sáhnout do nastavení (minoritně, ale musím). Mám pak PAL-hires a více není potřeba, vejde se mi tam toho spousta .
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #9
                  O: Grafické karty pro desktopové Amigy.

                  No a režimy Multiscan nebo DblPal jsi vyzkoušel? Není to sice tak pohodlné jako scandoubler, navíc jsou logicky pomalejší nez klasický PAL (při srovnatelném počtu barev), ale v osmi barvách pohoda.

                  Kdyby se ti toto řešení nelíbilo, zkus software MagicTV. Problém s blikáním interlace úplně neodstraní, ale pořád mnohem lepší než základ... a kromě existují i vylepšené verze standardních monitorů, např. Super72 tuším v 43 Hz. Ale to už je fak nouzovka, i když zase při vyšším rozlišení.
                  Naposledy upravil Sindlarv; 23.05.2013, 13:20:52. Důvod: špatně uvedená frekvence u Super72
                  AmigaOS // AROS

                  Komentovat


                    #10
                    O: Grafické karty pro desktopové Amigy

                    Jedina pseudo graficka karta pre A1200 bola Graffiti, ale nepocul som o nej uz roky, nikdy nebola nejako rozsirena. A este odkaz:

                    - http://amigareview.amiga.sk/amiga-review-16/graffiti

                    p.s.: nie je pravda ze s DBLPAL, pripadne Super72 alebo Multiscan nejdu ziadne hry. Len musia byt systemove. Urcite takto funguje napr. Colonization. Pri Civilization a DUNE2 som si nie celkom isty. Ale je fakt ze je ich velmi malo..
                    Naposledy upravil voodoo; 23.05.2013, 15:25:58.
                    A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                    Komentovat


                      #11
                      O: Grafické karty pro desktopové Amigy

                      On už Indivision je skoro jako grafická karta. Ale jinak AGA je super sám o sobě, pokud nechceš dělat hi-res grafiku, nebo něco jako DTP, tak grafárnu nepotřebuješ.
                      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                      Komentovat


                        #12
                        O: Grafické karty pro desktopové Amigy.

                        Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
                        Mám jen lcd televizi, velkou obývákovou, ve wb je tam všechno moc velký a na plochu sesotva vejde pár otevřených oken. Chtělo by to, aby zas nějaké scandoublery začali prodávat. Někde jsem tu četl o jakémsi maďarském, co neměl být tak drahý, ale už to nemůžu najít, takani nevím, jestli ho už prodávají.
                        Já už nějakou dobu pokukuju po tomhle udělátku, ale nenašel jsem recenzi a tak zatím nevím. Každopádně je to scandoubler, který by nám připojení na monitory vyřešil:

                        This RGB and VGA to VGA converter scaler can up convert the legacy CGA, EGA, VGA or 480i 576i component YCbCr video to selectable VGA output resolutions up 1920x1080 pixels or 1080p for display on LCD monitor, projector or LCD TV.


                        Nemá s tím někdo zkušenost?
                        A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                        A600 HD,
                        2MB Chip, Fúria EC020 inside

                        Komentovat


                          #13
                          O: Grafické karty pro desktopové Amigy.

                          Tak kdyby se časem našel někdo se zkušenostmi s tou krabičkou, tak bychom to mohli objednat najednou a podělit se o poštovné. Každopádně to vypadá, že k tomu budeme potřebovat ještě nějaký kabel z Amigy do krabičky, ne?

                          Komentovat


                            #14
                            O: Grafické karty pro desktopové Amigy.

                            Mno jo, těmhle krabičkám se říká tuším obecně "VGA box" a umí vzít jakýkoliv klasický signál (typicky kompozitní výstup) a udělá z něj klasický 31 kHz obraz na jakýkoliv VGA monitor. Jenže... podle kvality výstupu z Amigy ti to samozřejmě "věrně" převede i případné šumy a defekty.

                            Konkrétně ten VGAbox, co postoval CodeX vypadá dobře - má přímo vstup DB-9, čili asi by to šlo napojit přímo na RGB výstup z Amigy, takže docílíš řekl bych opravdu kvalitního a čistého obrazu.

                            Pořád je to ale jen externí krabička, která není designovaná přímo pro Amigu, takže v nějakých rozlišeních se bude chovat zkrátka nepředvídatelně. Já mám docela dost zkušeností s VGA boxy kvůli starším herním konzolím a skoro vždy v tom byl nějakej omrd nebo háček - takže nakonec doma mám starou CRT televizi, než abych takové martyrium podstupoval znova .

                            Tím tě nechci odrazovat od koupě daného VGA boxu - hlavně jde o celkem univerzální řešení, nejen pro Amigu. Jak ale koukám na cenu, tak bych přesto spíše uvažoval o scandoubleru, nemáš-li vysloveně v plánu používat VGA box s více platformami / Amigami.
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              #15
                              O: Grafické karty pro desktopové Amigy.

                              Jenže ty Indivisiony pořád nejsou a když jsou na ebay, tak cena leze hodně vysoko. Našel jsem odkaz na ten maďarský http://wiki.amigaspirit.hu/index.php/ , ale ten zatím taky neprodávají. Měl by být za celkem rozumnou cenu cca do 3000 Kč za ten s lepším rozlišením. Tak uvidíme.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X