Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

zdenek_j

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    zdenek_j

    Zdravím všechny na tomto portále o skvělém počítači Amiga. Rád bych se představil. Mé začátky s počítači se datují na přelom roku 1991 a 1992, kdy jsem měl půjčené od kamaráda Atari XE game system a ve škole jsem drtil Karla na PMD. V té době začal vycházet časopis Excalibur a já se těšil na každé další číslo jako malé dítě. Hlavní co mě zaujalo byl počítač Amiga, tenkrát ještě Amiga 500. Tolik skvělých her a já měl doma pouze 8-mi bitové Atari. Moje jediné přání bylo pořídit si Amigu, bohužel to bylo mimo finanční možnosti rodičů, takže jsem se musel spokojit s návštěvou šťastnějších kamarádů. První hrou, kterou jsem si u kamaráda zahrál byl Turrican 2 a já jsem v tu chvíly propadl Amiga mánii. Něco tak propracované jsem nikdy neviděl, hudba byla jako z jiného světa, prostě paráda. Tento zážitek ještě víc umocnil moji touhu po počítači Amiga. Ještě dlouho trvalo než jsem rodiče přesvědčil aby mi koupily můj vysněný počítač. Pomohl tomu až příchod Amigy 1200, kterou si kamarád pořídil a jeho Amigu 500 mi prodal za rozumný peníz. Tehdy se psal rok 1994 a já jsem trávil skoro veškerý čas se svým miláčkem. Mou nejoblíbenější hrou byl tehdy Frontier Elite 2. V té době jsem smutně pozoroval vývoj okolo Amigy (prodej Escomu, Gateway 2000…). Svou pozornost jsem upřel k Amize 1200. Tuto jsem si pořídil v roce 1998, jednalo se o holou Amigu 1200, ale měl jsem spoustu disket, takže mi to nevadilo. Svou Amigu 500 jsem daroval svému kamarádovy (později švagrovy) a hlavním tématem těchto dní byla kariéra a turnaje ve SWOS 96/97. Bohužel s rodinnými a pracovními povinnostmi šla Amiga do ústraní a svou Amigu 1200 jsem v roce 2002 daroval švagrovy. Následovalo období, kdy jsem svou činnost směřoval na stavbu a konfiguraci pc sestav. Jednou za čas jsem u švagra zahrál turnaj ve SWOSu, ale návrat k Amize nebyl aktuální. Zlom nastal až na přelomu roku 2010 a 2011, kdy jsem se začal věnovat čtení článků na Amiga portálu. Moje touha znovu si pořídit Amigu 1200 časem stoupala a letos jsem si udělal konečně radost, kdy jsem na eFunzinne koupil od pana Marcina Staniszewskiego Amigu 1200 s rom 3.1 desku ve verzi 1D4 od Amiga Technologies. Krásný kousek skoro jako nový. Následovala koupě redukce IDE/CF a CF karty Sandisk 4GB a instalace Workbench 3.1. V nejbližší budoucnosti plánuji koupi turbokartu, scandoubler a monitor. Děkuji za pozornost. Ať žije Amiga.
    Amiga 1200 ROM 3.1, Apollo 1260/50MHz 32MB RAM, IDE/CF Sandisk 4GB, Workbench 3.1 || Commodore C64 || Atari 800XE
    Amiga 1200 ROM 3.0, Infinitiv tower, Blizzard 1240/40MHz 32MB RAM, Fast ATA 1200

    #2
    O: zdenek_j

    Viva Amiga !!! A vitaj na portale
    A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

    Komentovat


      #3
      O: zdenek_j

      Děkuji
      Amiga 1200 ROM 3.1, Apollo 1260/50MHz 32MB RAM, IDE/CF Sandisk 4GB, Workbench 3.1 || Commodore C64 || Atari 800XE
      Amiga 1200 ROM 3.0, Infinitiv tower, Blizzard 1240/40MHz 32MB RAM, Fast ATA 1200

      Komentovat


        #4
        O: zdenek_j

        91 - 92, to byly doby... škoda, že už je to pryč.. Každopádně je fajn vidět, že se pořád lidi k Amize ještě vracejí Tak tě vítám mezi stejně postiženýma
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          O: zdenek_j

          Jo, jo byla to krásná doba, člověk objevoval tajemství tehdejší techniky. Moc dobře si vzpomínám na mé začátky. Programováni bylo to co mě zajímalo. Kniha programování v Assembleru pro MC68000 byla exotikou i pro učitele číslicových systému na průmyslovce. Když si vzpomenu na tu atmosféru okolo her, bylo to takové malé dobrodružsrtví. Všechno mělo takovou nepopsatelnou atmosféru, která dnesky chybí. Když to popisuji svým synům, tak se jenom pošklebují nad grafikou a zvukem a nevěří, že mě mohlo něco takového bavit.
          Amiga 1200 ROM 3.1, Apollo 1260/50MHz 32MB RAM, IDE/CF Sandisk 4GB, Workbench 3.1 || Commodore C64 || Atari 800XE
          Amiga 1200 ROM 3.0, Infinitiv tower, Blizzard 1240/40MHz 32MB RAM, Fast ATA 1200

          Komentovat


            #6
            O: zdenek_j

            Vítej kolego, kamaráde ve zbrani mezi stejně postiženými
            A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
            A600 HD,
            2MB Chip, Fúria EC020 inside

            Komentovat


              #7
              O: zdenek_j

              Děkuji )
              Amiga 1200 ROM 3.1, Apollo 1260/50MHz 32MB RAM, IDE/CF Sandisk 4GB, Workbench 3.1 || Commodore C64 || Atari 800XE
              Amiga 1200 ROM 3.0, Infinitiv tower, Blizzard 1240/40MHz 32MB RAM, Fast ATA 1200

              Komentovat


                #8
                O: zdenek_j

                My se zase můžeme jen pousmívat nad tím, jak ty "naše" (jsem bezdětný, zatím) dětičky může bavit hrát něco, co si lze koupit v supermarketu (byť se superreálnou grafikou a skřeky od dolby didital)!

                Autorem citovaného textu je zdenek_j Přejít na původní příspěvek
                Jo, jo byla to krásná doba, člověk objevoval tajemství tehdejší techniky. Moc dobře si vzpomínám na mé začátky. Programováni bylo to co mě zajímalo. Kniha programování v Assembleru pro MC68000 byla exotikou i pro učitele číslicových systému na průmyslovce. Když si vzpomenu na tu atmosféru okolo her, bylo to takové malé dobrodružsrtví. Všechno mělo takovou nepopsatelnou atmosféru, která dnesky chybí. Když to popisuji svým synům, tak se jenom pošklebují nad grafikou a zvukem a nevěří, že mě mohlo něco takového bavit.

                Komentovat


                  #9
                  O: zdenek_j

                  Vítej v klubu...

                  Jo, a začni si hledat zponzora, jelikož s tím, co si chceš ještě k Amize pořídit, ho budeš potřebovat... )

                  Komentovat


                    #10
                    O: zdenek_j

                    No, jestli bude mít sponzora, tak mu upřímně budu závidět. Já, co si na sobě neuškudlím (na alkoholu, cigaretách, neprošlapaných ponožkách...), to do Amigy nedám .

                    Komentovat


                      #11
                      O: zdenek_j

                      Dík, sponzora nemám (manželka nic nepustí smile:, jednotlivé komponenty budu kupovat postupně za své.
                      Amiga 1200 ROM 3.1, Apollo 1260/50MHz 32MB RAM, IDE/CF Sandisk 4GB, Workbench 3.1 || Commodore C64 || Atari 800XE
                      Amiga 1200 ROM 3.0, Infinitiv tower, Blizzard 1240/40MHz 32MB RAM, Fast ATA 1200

                      Komentovat


                        #12
                        O: zdenek_j

                        Autorem citovaného textu je zdenek_j Přejít na původní příspěvek
                        Dík, sponzora nemám (manželka nic nepustí smile:, jednotlivé komponenty budu kupovat postupně za své.
                        Tak hlavně nenápadně...


                        A pokuď budeš přistižen, jak vlečeš domů nějakej kus HW - mlžit, mlžit a zase mlžit...

                        )

                        Komentovat


                          #13
                          O: zdenek_j

                          Vitaj a ze vraj amigisti vymierame, kazdym rokom je nas viac a viac. Ako keby som cital moj pribeh, len miesto ATARI som mal DIDAKTIK, inak totozne.
                          Naposledy upravil Omachel; 26.05.2013, 22:33:19.
                          A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

                          Komentovat


                            #14
                            O: zdenek_j

                            Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
                            Tak hlavně nenápadně...


                            A pokuď budeš přistižen, jak vlečeš domů nějakej kus HW - mlžit, mlžit a zase mlžit...

                            )
                            A hlavně neprozradit cenu
                            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                            Komentovat


                              #15
                              O: zdenek_j

                              Jo jo, svatá pravdaTřeba zrovna ty turbíny jsou takové vdečné...Já o nich tvrdím, že je to kus starého HW za pár korun a mladou nenapadne, že stojí i pres 10kKč . Kdyby jenom tušila, tak ji trefí

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X