Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Validace disku na FFS

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Validace disku na FFS

    no já právě k CF kartám moc důvery nemám, používat to jako dsisk je proti přírodě

    Komentovat


      #17
      O: Validace disku na FFS

      Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
      Mám jen 3.1, na 3.5+ jsem neměl potřebu přecházet, ale do budoucna to zvážím.

      Zatím jsem z druhé Amigy přes Disksalv2 pustil Validate, to mi řeklo, že tam je hard error a musím udělat Salvage. Salvage scan běžel asi 4 hodiny a pak mi nabídl kam mám data uložit, jenže na 3.5 GB dat jsem neměl místo, tak jsem to vypnul. Musím přidat disk abych to měl kam uložit. Uvidím jestli to půljde, nebo jsem od data přišel. Každopádně hard error na zánovní 4 GB CF je divné.
      Kristovanoho... Ty tady od začátku mluvíš o CF kartě...?

      Komentovat


        #18
        O: Validace disku na FFS

        No jo no

        Už mám připravenej 2,5 20 GB disk. ale jak jsem už řekl, nejprve to bylo jenom testování, nabaloval jsem, šperkoval a pak...
        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          #19
          O: Validace disku na FFS

          Tak v tom případě ruším svou radu na opravu vadných sektorů, ta na CF nefunguje, pouze na klasické HDD...

          Komentovat


            #20
            O: Validace disku na FFS

            Nemuzu se nez pripojit... sam FFS bezne pouzivam, ale mit verzi z OS3.0/3.1 v kombinaci s CF, to si fakt koledujes. Presne pro tyhle pripady bych si vybral jiny fs.
            AmigaOS // AROS

            Komentovat


              #21
              O: Validace disku na FFS

              Nemám doma žádnej pořádnej 3,5 palec, tak jsem zkoušel 2,5ku ATA přes redukci a nechce se mi točit, když to dám přes adaptér na USB tak jede a točí se, ale když ho píchnu na datovej ATA kabel a připojím molex napájení, tak se netočí Mám doma dva disky 2.5 a oba totéž.

              Mám tento adaptér: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...400060000000PD

              Možná je na čase kouknout po SATA disku a redukci na IDE.
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #22
                O: Validace disku na FFS

                Já tu redukci mám a normálně funguje. Zkus si propípnout ty napájecí fousy, jestli nejsou v té bužírce rozpojené.
                I love Amiga

                Komentovat


                  #23
                  O: Validace disku na FFS

                  Kašlu na IDEčka, vyndal jsem tvůj SCSI disk, cos mi dal na RESETkání a šoupnul ho na kšandu, co jsem si dovezl z Amigapointu a už frčím na čerstvém OS3.9, který jsem dostal ve Vraném (tady vidíte, jak se vyplatí jezdit na párty!).

                  Teď jsem spustil Disksalv2 salvage a zkusím ty data ještě zachránit, když už mám kam.
                  http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                  Komentovat


                    #24
                    O: Validace disku na FFS

                    3 hodiny jede Salvage, strukturu to hezky najde celou, tak vyberu data, že je chci uložit na připravenou skazinu a buch, samovolný reboot a nic. Kruci...
                    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                    Komentovat


                      #25
                      O: Validace disku na FFS

                      On taky může být problém v tom, že je to právě CF karta. Přeci jen DiskSalv je celkem speciálně zaměřený a starý program, možná to pracuje na stejném principu jako popisoval Idefix. No, ale zkoušej dál.
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #26
                        O: Validace disku na FFS

                        A co to zkusit jinak... nainstaluj si v ramci virtualni masiny nejakou distribuci linuxu, pricemz pritom nezapomen na modul pro podporu Amiga FFS (affs). Nasledne pripoj disk, uplne staci read only, a pak uz staci jen zkopirovat data. Jiste, musis opravit atributy souboru, ale na druhou stranu -dle mych zkusenosti- vetsinou bez problemu funguje a k tomu mnohonasobne rychleji.
                        AmigaOS // AROS

                        Komentovat


                          #27
                          O: Validace disku na FFS

                          Validace ani Diskalv2 nepomohli ani na OS3.9...

                          Na disku byly zkompletované hry a dema, zálohy systémů, začínající struktura instalačních utilit a ovladačů. Ty dema mám na USB, takže stačilo nakopírovat zpátky, hry jsou z různých CD záloh, to taky najdu, ty systémy, no čert je vem a ovladače a utility byly z netu, poskládám to průběžně znovu...

                          Každopádně CF půjde na vedlejší kolej jen jako "přenosák" a místo něj je teď SCSI disk, PFS3 a OS3.9.
                          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                          Komentovat


                            #28
                            O: Validace disku na FFS

                            Zajímavé, já za celou dobu do CF provozuju pod 3.1 FFS neměl jediný problém. O to víc se asi budu divit, až ten problém nastane...
                            "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                            Komentovat


                              #29
                              O: Validace disku na FFS

                              Tak já mam na A600 a A1200 taky 4GB CF kartu rozdělenou na půl pod FFS a nikdy jsem nevalidatoval. Ale asi je to tím, že tam provozuji jen WHDLoad hry. Validatovat začne podle mě jen při fyzické chybě CF/HDD nebo při nedokončeném zápisu, kdy dojde k resetu Amigy.
                              I love Amiga

                              Komentovat


                                #30
                                O: Validace disku na FFS

                                Mně to pravidelně způsoboval Walker. A to i hraný z disket. Nechápu proč.
                                "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X