Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Chyba ve vykreslování obrazu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Chyba ve vykreslování obrazu

    Tak si hraji s novou Amigou a instaluji, formátuji, instaluji a stále mi tam přetrvává problém při vykreslování obrazu, viz. obr. Toto se projevuje až při nastavení výššího než základního rozlišení. Myslel jsem zda není vadná ChipRam, ale to by nejspíš nahlásilo již při bootu. Toto se děje jak v WB 3.1 tak WB 3.9 a je jedno zda ta mám turbo kartu či né. Občas to nastartuje OK, je také zajímavé že to nemá vliv na stabilitu systému, systém samotný se zdá být stabilní.

    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: spatny-obraz.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 207,8 KB
ID: 112451
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    O: Chyba ve vykreslování Obrazu

    No, to vypadá nbejspíš na HW problém, pokud je systém stabilní, tak nebude ramka nabořená, navíc s tím, jak to jde i do overscanu, tak bych to jednoznačně tipnul na nějaký stabilizační problém u grafického zobrazovacího chipu, ale nejsem hardwarista, primárně vyčistit desku a dál uvidíš. Já mám jednu desku A1200, která je taky stabilní, ale přes rgb port se mi přepíná mezi barvou a černobílým obrazem, a na systém to taky nemá vliv. A přes cinche/anténu je obraz v pořádku...

    Komentovat


      #3
      O: Chyba ve vykreslování Obrazu

      Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
      Tak si hraji s novou Amigou
      Jejda. Amiga od Petra je nemocná? Snad to brzy vyřešíš, chudák malá v Indii dlouho uskladněná...

      Komentovat


        #4
        O: Chyba ve vykreslování obrazu

        Mno, divný je to, že ty čáry jdou i mimo viditelný (zobrazovaný) prostor. Zkus jinej monitor...

        Komentovat


          #5
          O: Chyba ve vykreslování obrazu

          jak to máš připojené a vůbec k čemu? že to nezvládá jen při změně na vyšší rozlišení to může být klidně televizí, že to už nedává, ne?

          Komentovat


            #6
            O: Chyba ve vykreslování obrazu

            Autorem citovaného textu je Scavenger Přejít na původní příspěvek
            jak to máš připojené a vůbec k čemu? že to nezvládá jen při změně na vyšší rozlišení to může být klidně televizí, že to už nedává, ne?
            Používám redukci amiga->vga a jako zobrazovadlo mám EIZO L767. K nastavení rozlišení monitoru v preferencích WB mám Multiscan 640x480 60Hz/31.5KHz. Stejné nastavení používám i u své starší amigy.
            Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

            Komentovat


              #7
              O: Chyba ve vykreslování obrazu

              bohvie, ci su to naozaj nove (nove=nepouzite) kusy, alebo stare - pouzivane amigy s nejako chemicky vycistenim plastom, ked to ma poskodenu plombu a este to aj blbne.. ?
              Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
              Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

              Komentovat


                #8
                O: Chyba ve vykreslování obrazu

                Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
                Tak si hraji s novou Amigou a instaluji, formátuji, instaluji a stále mi tam přetrvává problém při vykreslování obrazu, viz. obr. Toto se projevuje až při nastavení výššího než základního rozlišení. Myslel jsem zda není vadná ChipRam, ale to by nejspíš nahlásilo již při bootu. Toto se děje jak v WB 3.1 tak WB 3.9 a je jedno zda ta mám turbo kartu či né. Občas to nastartuje OK, je také zajímavé že to nemá vliv na stabilitu systému, systém samotný se zdá být stabilní.

                [ATTACH=CONFIG]4597[/ATTACH]
                Nieco podobne sa mi stalo, nakoniec to bol studenak jedneho pinu u LISA cipu.
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #9
                  O: Chyba ve vykreslování obrazu

                  Pravděpodobně se jedná o toto:
                  hardware, Dynablaster, schematics diagram, Amiga, joystick

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X