Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

WinUAE - graficka karta

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    WinUAE - graficka karta

    Nevite nekdo jak po instalaci os3.1 pod winuae nainstalovat grafickou kartu, abych mohl prepnou screemod napr. na 1024x768?

    #2
    O: WinUAE - graficka karta

    Doinstalovat si Picasso96, nebo si koupit Amiga Forever, kde je to uz vse prednastavene.

    Komentovat


      #3
      O: WinUAE - graficka karta

      Presne, jak napsal ExiE. Jen nesmis zapomenout urcit nejakou pamet pro grafickou kartu v nastaveni WinUAE. Pak uz jen staci vybrat pozadovane rozliseni v Screenmode - Workbench v 1680x1050 32 bit je proste uzasny.

      Komentovat


        #4
        O: WinUAE - graficka karta

        Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
        Doinstalovat si Picasso96, nebo si koupit Amiga Forever, kde je to uz vse prednastavene.
        diky za info, tohle me vubec nenapadlo. zy predinstalovane baliky prave nechci, rad si s tim vyhraju sam.. dik

        Komentovat


          #5
          O: WinUAE - graficka karta

          Rád bych doporučil ClassicWBP96 edici - pro inspiraci, jak to řeší jinde. Jednu dobu jsem to docela používal, sranda je to.
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            O: WinUAE - graficka karta

            jak jsem uz psal, nechci nic predinstalovanyho, ani af, ani amigakit, ani clasicwb, ani amigasys nic... rad si tim vsim projdu sam. a vim ze budou problemy, ale tob je na tom to fajn, si to po letech zase pripomenout

            Komentovat


              #7
              O: WinUAE - graficka karta

              Mno jo, já jen třeba že ani netuším, co vlastně nainstalovat, tak než trávit hodinu googlením, kouknul bych se k sousedům a pak si to teprve nainstaloval sám .
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #8
                O: WinUAE - graficka karta

                no jo, ale to si potom řekneš proc to mám dělat sám, kdyz uz to nekdo udelal za me a kasles na to

                Komentovat


                  #9
                  O: WinUAE - graficka karta

                  Tak jako jestli popíšeš postup, jak se to má dělat, budu jedině rád. Sice grafickou kartu v Amize nemám ani neplánuji, ale zajímalo by mne to, teoreticky. Třeba to jde vyřešit instalací jednoho lha balíku z Aminetu, možná je to černá magie vyžadující pokročilou znalost Arexxu . Sice nevím, jak moc daleko chceš zajít v "nechci žádné rady, všechno si naprogramuji sám", ale jestli že jsi založil tohle vlákno, tak předpokládám, že nějakou pomoc chceš. Tak jsem poradil, jak nejlépe umím - já bych se na tvém místě podíval na nějaký ten předinstalovaný balík a pak z toho vykoumal, co je potřeba udělat. Ono tohle je dost specifické zadání - grafickou kartu na reálné Amize - to je asi otázka instalace pár driverů nebo tak něco. Ale ve WinUAE se bude muset předpokládám extra nastavit dodatečný HW (grafická karta), aby šly ty prográmky nainstalovat. Ale to fakt jen hádám, už jsem si s tím dlouho nehrál.
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #10
                    O: WinUAE - graficka karta

                    V emulátoru nepotřebuješ právě vůbec nic, stačí pouze stáhnout Picasso96 z Aminetu, nainstalovat a nastavit v editoru Screenmode. Toť vše. Na reálné Amize je to o něco komplikovanější, ale není třeba se bát. Jde o to, že ani jeden z obou dostupných systémů, tedy P96 a CGX, nepodporuje všechny grafické karty. Takže je třeba zjistit, který je pro vhodný a pak je to obvykle taky jen otázka instalace. A předtím je vhodné zjistit maxima řádkovací a snímkové frekvence monitoru. S LCD je to o kapku jednodušší, snímková frekvence je jedna.

                    Občas je nutné dodatečně poladit parametry ovladače. Tady je přímo "legendární" uživatelská přítulnost P96, ale nic co by se nedalo zvládnout
                    AmigaOS // AROS

                    Komentovat


                      #11
                      O: WinUAE - graficka karta

                      Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                      Tak jako jestli popíšeš postup, jak se to má dělat, budu jedině rád.
                      sepisovat asi nebudu nic, na to jsou tady jiny pisalci... nic sloziteho v tom nehledej, chci dsi jen nastavit vlastni Amigu pod emulaci, kdyz na dalsi skutecnou nejsou jak prachy tak tolerance zeny plaval jsem jenom u te graficke karty, protoze jsem nikdy zadnou nemel.. ted vim jak dal a to zatim staci

                      Komentovat


                        #12
                        O: WinUAE - graficka karta

                        No vida, stačilo počkat tři dny a dostal si radu... kterou sis mohl zjistit sám ihned, kdyby sis nainstaloval ClassicWB .
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #13
                          O: WinUAE - graficka karta

                          on s tím nedá pokoj tři dny jsem cekal na odpoved a ted mesic budu cekat, nez budu mit cas se tomu venovat.. to mas jedno vlastni system za to stoji. stejny princip u mnozeni a soused ma z tebe radost

                          Komentovat


                            #14
                            O: WinUAE - graficka karta

                            Dobře dobře, rejpu no . Já mám rád jednoduchá řešení (čímž NEMÁM na mysli, abys používal ClassicWB, ale že by mi přišlo jednodušší se inspirovat vedle, než znovu objevovat Ameriku, rozumíš).
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              #15
                              O: WinUAE - graficka karta

                              Taky nemám rád předpřipravený OS, je tam spousta utilitek a nastavení o kterých nevím a která mohou způsobovat problémy s kompatibilitou dem a her (teď nemluvím o kompatibilitě WHDLoad). Když jsem ještě chvílema frčel na WinUAE, měl jsem čistý OS3.9 a Picasso96 inspirovaný tímto článkem: http://elite79.tripod.com/os39uae/

                              Takže pokud máš AmigaOS3.9 CD, máš vše potřebné.
                              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X