Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

ASM-Pro

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    ASM-Pro

    Davnejsie skusam tento assembler. Da sa v nom otvorit viacej zdrojakov, prepinat sa medzi nimi, skompilovat a spustat, ale vzdy len "aktivny" kod.
    Ako je na obrazku.
    Chcem sa spytat niekoho kto ma skusenost s tymto assemblerom ci je mozne volat programy medzi sebou ?


    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: ASM-Pro.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 115,9 KB
ID: 112452


    Ak by bolo nieco take mozne bolo by to fajn. Pri dlhych programoch sa stavaju neprehladne. A tato moznost by bola super.
    Skusal som najst aj manual ale moc som toho nenasiel.
    A600 Furia020 | A1200 PiStorm32 Lite | A1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2 | Nintendo DS | MiST

    #2
    O: ASM-Pro

    Nakoniec som sa dopracoval k odpovedi na inom mieste
    Ak by mal niekto zaujem:

    You can not directly call routines from a different source, you can use Asm-Pro's "INCSRC" feature though. This will include one of the different sources in your actual source.
    For example, if you are working with source 0 (F1) and you want to call routines from source 1 (F2) you would switch to your actual source with F1 and add "INCSRC 1" somewhere.
    A600 Furia020 | A1200 PiStorm32 Lite | A1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2 | Nintendo DS | MiST

    Komentovat


      #3
      O: ASM-Pro

      A co tak Devpac?
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        #4
        O: ASM-Pro

        Já oisobně preferuji PhxAss v kombinaci z CygnusEdem a shellem. Je to jednoduchý, rychlý, CEd je super editor, a schází tam jen barvičky. Dále MonAm, pro testování. A s tímhle se už dá naprogramovat v assembleru cokoliv... Jinak samozřejmě můžeš volat funkce jiných zdrojáků pomocí externích odkazů, ale pak musíš použít ještě linker, Tehy PhxLnk, nebo VLink, a další... momentálně pomalu píši o programování v Assembleru na Amize... Tak pokud jsou nějaké dotazy, rád pomůžu začátečníkům...

        Komentovat


          #5
          O: ASM-Pro

          Devpac mi moc nesedi a Phxass s CygnusEd som skusal davnejsie ale nepodarilo sa mi to robehat.
          Mne Asm-One a Asm-Pro celkom postacuju. Asm-One bol prvy assembler s ktorym som sa na Amige stretol a uz som pri nom zostal.
          A600 Furia020 | A1200 PiStorm32 Lite | A1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2 | Nintendo DS | MiST

          Komentovat


            #6
            O: ASM-Pro

            Prosím Tě, co se Ti nepovedlo ohledně PhxAss a CygnusEdu rozběhat? Jsou to dva samostatně fungující programy, které prakticky nic nepotřebují. Moje práce s assemblerem vypadá asi takhle:

            1) otevru si shell
            2) napisu do nej ced zdrojak.ass
            3) edituju zdrojak
            4) napisu do shellu phxass zdrojak.ass ds
            5) a spustim program jmenem zdrojak
            6) pokud je problem, tak spustim monam zdrojak
            7) a vracim se na bod 3) a pokracuju stale dale...

            Komentovat


              #7
              O: ASM-Pro

              Tak proč já ještě neprogramuju?
              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

              Komentovat


                #8
                O: ASM-Pro

                Autorem citovaného textu je MarK Přejít na původní příspěvek
                Prosím Tě, co se Ti nepovedlo ohledně PhxAss a CygnusEdu rozběhat? Jsou to dva samostatně fungující programy, které prakticky nic nepotřebují. Moje práce s assemblerem vypadá asi takhle:

                1) otevru si shell
                2) napisu do nej ced zdrojak.ass
                3) edituju zdrojak
                4) napisu do shellu phxass zdrojak.ass ds
                5) a spustim program jmenem zdrojak
                6) pokud je problem, tak spustim monam zdrojak
                7) a vracim se na bod 3) a pokracuju stale dale...

                No takto mi to islo, sice nefungovali include prikazy a este nejake drobnosti, moc si uz nepamatam.
                Ale ja som skusal nejake to "prepojenie" cez "nejaky" script, aby bolo mozne spustat PHXASS priamo z CygnusEd.
                No nepamatam si to, niekde som nasiel navod ale ako hovorim bolo to davno.
                A600 Furia020 | A1200 PiStorm32 Lite | A1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2 | Nintendo DS | MiST

                Komentovat


                  #9
                  O: ASM-Pro

                  On má PhxAss perfektní návod v angličtině. Pokud Ti nefungují includy, bude to nejšpíš proto, že používáš nekompatibilní syntaxi. Prostě se jukni do manuálu, a je to hned. Prostě to chce zkoušet a nevzdávat se, já jsem zvyklej při programování na Amize klidne 100x za den i mnohem víckrát resetnout počítač, než dořeším to co potřebuju... Ale je to skvělá škola

                  Komentovat


                    #10
                    O: ASM-Pro

                    errm... Chlapci, jen tiše sleduju a závidím.

                    Tohle je pro mě vyšší dívčí...

                    Komentovat


                      #11
                      O: ASM-Pro

                      Asm One je jednicka, vyborny editor+kompiler (az na par chybyciek) v jednom..

                      Dalsou tu nespominanou moznostou je vyvojove prostredie STORM 4, ktory obsahuje StormAsm, PhxAss, PAsm, PowerAsm a samozrejme kompilery C. Ako editor sa pouziva bud StormEd alebo GoldEd (ten pouzivam ja), v ktorych sa daju pekne nastavit farby (pripadne pouzit prednastavene). V podstate sa da nastavit ako editor hocijaky txt editor. Zdrojovych kodov moze byt viac, daju sa prehladne rozdelit do skupin a skompilovat a slinkovat dokopy pomocou GUI alebo klavesovych skratiek, cize odpadava "babranie" sa v CLI (Shell).

                      Ked pouzivam vbcc,vasm,vlink tak si vytvorim skript na skompilovanie celeho projektu, po jeho spusteni je vysledny exe subor a ako editor som casto pouzival aj obycajny
                      edit pad...
                      Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                      Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                      Komentovat


                        #12
                        O: ASM-Pro

                        Jelikož jsem za mého mládí docela dost intenzívně programoval v assembleru Z80 tak další krokem bylo po přechodu na Amigu vyzkoušet asm na Amize. Před cca 20 lety na to nedošlo hry a 3D grafika tenkrát zvítězily. Ale teď po úspěšné reinkernaci Amči jsem znova dostal chuť na "undergroun" a chci si zkusit tento dávný slib splnit a zjistit co ve mě ještě z asmbleru zbylo Vyzkoušel jsem dost asm prostředí na amigu a nejvíce se mi líbí ASM-ONE a ASM -Pro. ASM-One funguje na výbornou ale nějak se nemůžu smířit s tím "old-dos" prostředím. Topaz font nemám rád špatně se mi čte kód a ani rozlišení 1024x768 tomu moc nepomůže. Velice se mi ale líbí mladší bráška ASP-Pro. Font jsem si změnil na xen, barevná sytaxe (i když u asm te není zase tak podstatné), debugger v oknech přímo na editoru.... A teď k dotazu. Bohužel po nainstalování se mi jej podařilo spustit asi jen 4x ( Nemůžu přijít na to proč nejde spouštět. Po nakliknutí ikony se nic neděje jen se Amiga velice zpomalí a bez restartu je nepoužitelná. SnoopDos nic nehlásí. Zkoušel jsem to i bez nahrani starup-sequence a bez wb, jen z CLI a ten samý výsledek. Mimo razantního zpomalení žádné zpuštění programu. Ještě mne napadla instalace na FDD a boot z ní ale to jsem ještě nezkoušel. Nesetkal jste se s tím nekdo ? Konfiguraci Amči mám v podpisu. Dík moc za každý nápad.
                        Amiga 1200 +OS3.9 + Blizzard IV30/50 FPU+ 32 MB Fast + CF2IDE + Indivision AGA Mk2 + PCMCIA2CF

                        Komentovat


                          #13
                          O: ASM-Pro

                          Mne osobne sa toto este nikdy nestalo, skus znovu stiahnut/preinstalovat.
                          A600 Furia020 | A1200 PiStorm32 Lite | A1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2 | Nintendo DS | MiST

                          Komentovat


                            #14
                            O: ASM-Pro

                            V jiném vlákně jsem dával odkaz na vývojový balík gcc1.1.1. Je to hotový image s gcc a dalšími potřebnými věcmi k vývoji, mimo jiné je tam i asm-one a asm-pro. Zkus to a uvidíš zda to půjde spouštět bez problémů...
                            odkaz
                            Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                            Komentovat


                              #15
                              O: ASM-Pro

                              Kluci díky dám vědět jak to dopadlo.
                              Amiga 1200 +OS3.9 + Blizzard IV30/50 FPU+ 32 MB Fast + CF2IDE + Indivision AGA Mk2 + PCMCIA2CF

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X