Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Započaly práce na SMP AROSu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Započaly práce na SMP AROSu

    Již asi měsíc, pracuje Jason S. McMullan na podpoře SMP (symmetric multiprocessing) pro AROS. Krom více jádrového zpracování, by podpora SMP přínesla i zaklad MP (memory protection). Také Michal Schulz započal přenos SMP do AROS_x86_64.
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    O: Započaly práce na SMP AROSu

    Tak to je skvělá zpráva, AROS a MorphOS toho sdílí docela hodně, tak třeba se pod MorphOSem konečně dočkáme i SMP podpory...

    Komentovat


      #3
      O: Započaly práce na SMP AROSu

      A pak ze to nejde! Drzim palce.
      Tak jsem zvedav, komu se to podari drive - AROS, MorphOS nebo AmigaOS4?

      Komentovat


        #4
        O: Započaly práce na SMP AROSu

        Autorem citovaného textu je pavlor Přejít na původní příspěvek
        A pak ze to nejde! Drzim palce.
        Tak jsem zvedav, komu se to podari drive - AROS, MorphOS nebo AmigaOS4?
        Tak tohle je asi to správné pořadí, na AmigaOS4.x se čeká už dosti dlouho...
        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

        Komentovat


          #5
          O: Započaly práce na SMP AROSu

          Na viteze tohoto zavodu bych si zatim nesazel, prece jen, v OS4 se infrastruktura pro SMP buduje jiz dost dlouho (minimalne pocinaje FinalUpdate z prosince 2006). Uvidime.

          Komentovat


            #6
            O: Započaly práce na SMP AROSu

            a co ji v os4 vyuzije? jen x1000?

            Komentovat


              #7
              O: Započaly práce na SMP AROSu

              Autorem citovaného textu je pavlor Přejít na původní příspěvek
              Na viteze tohoto zavodu bych si zatim nesazel, prece jen, v OS4 se infrastruktura pro SMP buduje jiz dost dlouho (minimalne pocinaje FinalUpdate z prosince 2006). Uvidime.
              Nechci kazit vase nadseni, ale vzhledem ke kratke diskuzi, ktera probehla na amigaworld.net (a ty jsi tam taky reagoval), se SMP v AmigaOS4 jen tak nedockame.
              Steven Solie zacal blabolit neco v tom smyslu, ze lidem je jedno, jestli jde o SMP nebo ASMP, hlavne kdyz se konecne dockaji vyuziti draze koupeneho hardwaru (X1000).
              Rikat tomu muzeme "multi-core feature", ale opravdove SMP to nebude. Tj nejspis se dockame neceho na zpusob ASMP a vsechny aplikace co to budou nejak vyuzivat se budou pro to muset upravit...

              ta diskuze probehla zde

              Komentovat


                #8
                O: Započaly práce na SMP AROSu

                Pokud mne pamet neklame Cyrus (when it is done) ma take 2 jadra a tento design muze byt osazen i P5040 (4 jadra). Krome toho Freescale ma vicejadrove snad uz i nejlevnejsi modely - nova SAM na bazi P3041 ci T1020/T1040 taky nemusi byt spatna. Pokud chteji zustat na PowerPC, podpora vice jader je naprosta nezbytnost (nove e6500 jadro je dokonce dual-thread a v nejnizsim modelu - T2080 - jsou 4 jadra, tedy 8 threads).

                Komentovat


                  #9
                  O: Započaly práce na SMP AROSu

                  Muj dojem byl zcela opacny - tedy SMP ano, ale s urcitymi omezenimi (sklenka napul plna, nebo napul prazdna? ). At uz to ve vysledku bude cokoli, podpora vice jader je dulezity krok vpred (a to plati samozrejme i pro AROS a MorphOS).

                  Komentovat


                    #10
                    O: Započaly práce na SMP AROSu

                    Moc by me zajimalo, kde Amigisti porad berou schopnost cekat (na) zazraky dobra dobra vypnu svuj skepto mod nicmene presto
                    SMP a memory protection to jsou drobnosti, ktere bez toho, aby to neodnesla zpetna kompatibilita (a ted nemyslim 68k, ale nativni software) do AmigaOS4 nikdo v dohledne dobe vpasovat nedokaze. ASMP to je jina kava, to uz tu dokonce na Amize jdnou bylo (PowerUp, WarpUP) a neco podobneho se da ocekavat jako "AmigaMP".

                    Komentovat


                      #11
                      O: Započaly práce na SMP AROSu

                      Tak ja jsem v tomto ponekud extremni pripad - jako jeden ze tri poslednich podprovatelu Amiga.Inc jsem zvykly cekat na zazraky. A mas pravdu, funkcni SMP v AmigaOS (ci jinem obdobnem OS) by skutecne byl zazrak.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Započaly práce na SMP AROSu

                        No já sice nevím, jak jsou na tom vnitřně AmigaOS4 či MorphOS, ale AmigaOS3 fungoval zcela lineárně pro 99% aplikací. Tedy pokud byly aplikace správně naprogramovány, tak si lezly jen do své vlastní paměti, a na cizí pamět si sáhly jen díky semaforům a komunikaci mezi tasky, takže AmigaOS3 byl podle mě tak na 99% připraven na SMP/ASMP, protože když más plnohodnotný multitasking, tak musíš tak jako tak řešit, aby Ti víc programů nezapisovalo do stejné oblasti paměti a tak, tedy podpora více jader by byla jen otázkou systému. Co se týče memory protection, tam je to složitější, bez výrazného zpomalení to v podstatě není v současné době možné, pokud každý program nebude mít vlastní paměťové pole, které se prostě nebude prolínat s jinýma, jako je to třeba ve widlích.

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X