Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A3000 problémy

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A3000 problémy

    Potřeboval bych se s vámi poradit, Amiga 3000 mi přestala kompletně bootovat a to z čehokoliv (SCSI, disketa, IDE). Amigu zapnu, signál vzbudí monitor, asi po 5ti sekundách zabliká Power Dioda 7x a jde do rebootu. Takto se to opakuje do nekonečna. Duhobarevný screen turbokarty CSMK2 se ovšem po každém rebootu objeduje. Na vložení disketovky to nereaguje, kickstart obrazovka se neukáže, boot menu také nelze vyvolat.

    Config: Motherboard Rev9, Daughterboard Rev 5, 16 + 128 MB RAM, CS MK2 060, CV64 Z3, Buddha IDE

    Co se stalo:

    Začátkem víkendu jsem se rozhodl vyměnit původní SCSI disk za větší a rovnou přejít ze systému 3.1 na 3.9. K původnímu 4,5 GB SCSI disku jsem na kabel přidal i "nový" 9 GB SCSI disk. Ten se hezky objevil, udělal jsem jen základní Systém partition na PFS3 a naformátoval. Přes IDE jsem měl DVD-ROM a OS3.9 nainstaloval z orig CD. Zkouška bootování z nového disku byla bez problémů, přidal jsem proto 060 libs, CGX4, IDEfix97, AHI, RTG, MUI, ... Všechno krásně šlapalo.

    Pak jsem si vytvořil další dva partitiony, zformátoval jeden a při formátování druhého se to zastavilo na 4% a systém vytuhnul. Po rebootu zmizel "nový disk" a nebyl k nalezení ani v HDToolBoxu. Chvilku jsem s ním laboroval, jako že jsem ho připojil samotného, vyměnil SCSI IDčko, ale disk jakoby umřel. Začal jsem místo něho zkoušet připojit jiný disk tentokrátě UWSCSI 36 GB přes redukci, ten se však také nehlásil, po několika rebootech to ale přestalo bootovat úplně.

    Co jsem zkoušel a nepomohlo:

    - odstrojit Zorro karty
    - vyndat turbokartu a jet na interní 030
    - vyndat on board 16 MB FAST RAM
    - vyndat on board 1 MB CHIP RAM
    - vyndat Daughterboard (to způsobilo žlutý screen, takže jsem ho vrátil)
    - komplet vyčištění desky (prostříkal jsem kontakty u slotů a pouzder u chipů, vyndal zandal chipy a romky)
    - vyměnil disketovku
    - vyndat desku z plechu

    Máte nějaké nápady než to vyhodím z okna a komponenty rozprodám?
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    #2
    O: A3000 problémy

    zdroj si pozeral? Kedze si zvysil zatazenie zdroja tym druhym HDD, mozno prave zdroj odisiel a nedava stavu ako by mal.
    Naposledy upravil venox; 02.09.2013, 10:54:39.
    WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

    Komentovat


      #3
      O: A3000 problémy

      Ne, nemám měřák, ale mohu zanést ke kámošovi. Nemáte nějaké hezké schéma jaký kabel má mít jakou hodnotu Voltu?
      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

      Komentovat


        #4
        O: A3000 problémy

        Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
        Ne, nemám měřák, ale mohu zanést ke kámošovi. Nemáte nějaké hezké schéma jaký kabel má mít jakou hodnotu Voltu?
        WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

        Komentovat


          #5
          O: A3000 problémy

          A mas baterii zalohovane hodiny a NVRAM? Pokud ano, zkus odpojenim baterie vymazat/resetovat obsah NVRAM. Jeji obsah muze byt poskozeny nebo treba i jen nevhodne nastaveny, napr. na synchronni typ prenosu.

          Kdyz nereaguje ani disketovka, problem bude nejspis jinde, ale coz... nic lepsiho me nenapada.
          AmigaOS // AROS

          Komentovat


            #6
            O: A3000 problémy

            Tak, venox ma lepsi napad... pokud mas zdroj porad originalni, je tak jako tak na case vymenit jeho strivka za moderni. S popsanou konfiguraci jede na doraz, spis i pres.
            AmigaOS // AROS

            Komentovat


              #7
              O: A3000 problémy

              Ono napětí změřit na nezatíženém zdroji nepomůže. To může ukazovat dobré hodnoty a až po zatížení mohou klesnout.
              I love Amiga

              Komentovat


                #8
                O: A3000 problémy

                Ked Amigu komplet odstrojil a ani tak sa nedobral vysledku, tak je mozne ze na zdroji odisla jedna vetva napatia. A to by zmerat mohol. Ak bude mat stastie odisiel len zdroj a nezobral so sebou aj dosku..
                A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                Komentovat


                  #9
                  O: A3000 problémy

                  Na Budhovi byl připojený ještě Subway USB s flashkou uvnitř (tam mám instalačky a utility) a ještě jsem tam měl u DVDROMky připojený IDE disk, protože ona samotná na datovém kabelu nechtěla být vidět, jen když bylo nějaké zařízení vedle. Takže osazené to bylo celkem slušně (060ka, CV64, Budha, Subway USB, 1x FDD, 3x HDD a 1x DVD).

                  Jenže teď to nejede ani na úplně odstrojené desce, to znamená, že ve zdroji něco odešlo?
                  http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                  Komentovat


                    #10
                    O: A3000 problémy

                    Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                    Na Budhovi byl připojený ještě Subway USB s flashkou uvnitř (tam mám instalačky a utility) a ještě jsem tam měl u DVDROMky připojený IDE disk, protože ona samotná na datovém kabelu nechtěla být vidět, jen když bylo nějaké zařízení vedle. Takže osazené to bylo celkem slušně (060ka, CV64, Budha, Subway USB, 1x FDD, 3x HDD a 1x DVD).

                    Jenže teď to nejede ani na úplně odstrojené desce, to znamená, že ve zdroji něco odešlo?
                    moze byt aj nemusi. Ked budes doma otvor zdroj a pozri na kondiky v akom su stave. Mozno budes ihned vidiet kde je problem. Potom by som riesil ine


                    Ak som dobre cital zdroj je 130W ale neviem zatazitelnost na jednotlivych vetvach v Amproch

                    To co si tam pozapinal malo slusny odber + ventilatory
                    Naposledy upravil venox; 02.09.2013, 11:42:07.
                    WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                    Komentovat


                      #11
                      O: A3000 problémy

                      Koukám do zdroje, je to tam dost nahuštěný, ale vyteklého nic nevidím, i po čuchu se zdá být droj OK.

                      Chce to nejdřív zjistit, jestli je to zdrojem a jestli je deska v pohodě. Pak by stálo za to jej předělat z PC zdroje.
                      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                      Komentovat


                        #12
                        O: A3000 problémy

                        Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                        Koukám do zdroje, je to tam dost nahuštěný, ale vyteklého nic nevidím, i po čuchu se zdá být droj OK.

                        Chce to nejdřív zjistit, jestli je to zdrojem a jestli je deska v pohodě. Pak by stálo za to jej předělat z PC zdroje.
                        poznas niekoho kto ma pri tebe A3000?
                        WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                        Komentovat


                          #13
                          O: A3000 problémy

                          Tady jsem našel pěknej link: http://www.flashdance.cx/txt/Computt...SupplyFAQ.html

                          Vím jen o jediném kolegovi s A3000, ale toho nechci otravovat dokud nevyužiju všechny možnosti. Nejprve si to chci zajít nechat proměřit ke kámošovi s měřákem, vezmu i nějaké disky, abych to trafo trochu zatížil.
                          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                          Komentovat


                            #14
                            O: A3000 problémy

                            Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                            Tady jsem našel pěknej link: http://www.flashdance.cx/txt/Computt...SupplyFAQ.html

                            Vím jen o jediném kolegovi s A3000, ale toho nechci otravovat dokud nevyužiju všechny možnosti. Nejprve si to chci zajít nechat proměřit ke kámošovi s měřákem, vezmu i nějaké disky, abych to trafo trochu zatížil.
                            to je fakt pekny popis

                            The original Amiga 3000 Power Supply:
                            Model: PB-5161-1
                            Level: 3
                            Watts: 135
                            Input: 120V-4A 60Hz
                            OutPut: 5Vdc/17.25A 12Vdc/3A
                            [5Vdc(user)/0.75A 5Vdc(video)/0.75A]
                            -5Vdc/0.2A -12Vdc/0.3A

                            tych 17A na 5V je parada
                            Naposledy upravil venox; 02.09.2013, 15:00:07.
                            WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                            Komentovat


                              #15
                              O: A3000 problémy

                              Já bych to viděl taky na zdroj. Jinej bych zkusil určitě než bych se se starým zdrojem někam táhnul. Ale pc zdroj na amize nemám, takže nevím jaký tam jsou záludnosti při zapojení.
                              Amiga 1200 Blizzard 1230/50 MkIV 32MB 4GB Ide-CF Wi-Fi Orinoco Silver ,Amiga 1200 40MB hdd 4MB fast ram
                              Stylový, citrónově žlutý toaletní papír - došel

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X