Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Chaos Guns

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Chaos Guns

    Se Tsakem jsme v ridkem kontaktu a dal jsem mu plnou kontrolu nad tim, kdyby pod hlavickou pixelglass chteli pokracovat - znovuzacit to, co jsme nacali.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      O: Chaos Guns

      Mimochodem - neni to teda na Amigu, ale podarilo se mi kodifikovat vsechny zakladni herni mechaniky podobne, jak tomu bylo v puvodni verzi.
      Den, kdy mi vyprsela licence Game Makera :)Pruchod prvnim levelem - demo. -- Watch live at https://www.twitch.tv/davesade


      Teoreticky si umim predstavit, ze by se to az posleze pretavilo na Amigu .

      Vyprsel mi trial, ale budu kreslit mapy na papir tedka, takze nepotrebuju licenci. A snad to bude mit i online multiplayer pro 4.
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        O: Chaos Guns

        Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
        Mimochodem - neni to teda na Amigu, ale podarilo se mi kodifikovat vsechny zakladni herni mechaniky podobne, jak tomu bylo v puvodni verzi.
        Den, kdy mi vyprsela licence Game Makera :)Pruchod prvnim levelem - demo. -- Watch live at https://www.twitch.tv/davesade


        Teoreticky si umim predstavit, ze by se to az posleze pretavilo na Amigu .

        Vyprsel mi trial, ale budu kreslit mapy na papir tedka, takze nepotrebuju licenci. A snad to bude mit i online multiplayer pro 4.
        občas kouknu na záznam jak to valíš, a vypadá to dobře, dobrá práce
        pařba a flink chtěj celýho člověka...

        Komentovat


          Update

          Scorpion Engine 2021.2 feature preview - YouTube
          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

          Komentovat


            Huhu, solidni prace!
            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

            Komentovat


              Priatelia obcas spravim progres s CG. Dlhsiu dobu prerabam povodny kod hry. Hlavne islo o zredukovanie pouzitia chipmem, pouzitie najnovsieho prehravaca s podporou SFX, obsluha objektov, uprava editoru a pod.

              Teraz sem davam hratelne demo, ak by si niekto nasiel cas na otestovanie tak by som bol vdacny. A poskytol aj info na com to skusal. Mne to doma vo WinUAE / A600 / A1200 ide viacmenej bez problemov.
              Ale chcem aby sa to otestovalo na roznych konfiguraciach.

              K spusteniu treba 1mb volnej chipmem a 2mb volnej fastmem IIRC

              Ovladanie je klasicky s Joy a Fire 1 = strelba / Fire 2=interakcia s tlacidla/teleport apod / Fire 3 = next weapon

              zbrane 1 az 7 kde 1 je bez / 2 je mec (nefunkcne testovanie) / 3 az 7 dalsie zbrane.

              Ovladanie je aj s KB. Sipky + LShift ako fire / Space = interakcia / LShift+ESC = Exit.
              Prebijanie je tiez s fire, ale pozor to ze veznes zasobnik neznamena ze mas nabite ! A nestaci fire len drzat ale aj uvolnit.

              Ovladanie pohybu mi funguje v A600 dobre ale v A1200 je to trochu mimo. Bud robim chybu v obsluhe prerusenia alebo klavesnica A1200 nepodporuje sucasne stlacenie niektorych klaves. Ina matrica ako A600.

              Demo nema koncovku, je to klasicky exe.

              Odporucam cpu min 020 28mhz. Demo/grafika bezi v EHB (64farieb) a obraz je dvojvrstvovy. Na nizsej rychlosti to jednoducho spomaluje pri viacerych zombie. Mne na A1200 ACA1230 28mhz a A600 Furia ide v pohode.

              Enemy maju velmi primitivnu AI takze to je brnkacka. Ale ak ti dojde energia pomoze len Exit.

              PS: Hudbu robit viete chlapci !

              A dufam ze odkazy funguju dobre.





              Download: https://ulozto.sk/file/sp9wpyYOmJU8/chaosguns-8-69#!ZGx4MGR2AzR1A2H3ZmIvAmDlZQxlMGuIFz04rJ1GDy9dZJ ExMt==



              Naposledy upravil ObiWanKen; 17.10.2023, 21:03:07.
              MiST | Amiga 600 Furia EC020 | Amiga 1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.

              Komentovat


                Obiwanken, si machr 👌👍
                Powerbook G4 A1138, MOS 3.18, MACOSX Tiger + LubuntuPPC 16.04
                Mkr. Tower Inf. II, Amiga 1200, BPPC603e+/210MHz/060/50MHz, 256MB Ram, BVision, SCSI 2.5" 80GB, AOS3.2,MOS,AOS4.1FE
                E/Box Tower, Amiga 1200, Blizzard 1260/50MHz, 128MB Ram, Mediator 1200TX, Voodoo 3 2000, SB128, Fast ETH, CF 8GB, AOS3.9
                Amiga 600, X601, Furia EC020, SMC PCMCIA WiFi Network Card
                AmigaCD32 + TF330 64MB RAM, Paravision_SX1, 8MB Ram


                registered on https://amigamap.com/amiga-slovak_republic.html

                Komentovat


                  ObiWanKen
                  skvělé! Klobouk dolů a palec nahoru. 👍

                  Demo nema koncovku, je to klasicky exe.
                  Ovšem toto dnes celkem neviné vyjádření by mohlo v devadesátkách způsobit celkem rozruch
                  Naposledy upravil sailor; 18.10.2023, 07:58:01.
                  AmigaOS3: Amiga 1200
                  AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
                  MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

                  Komentovat


                    Ty jo, pekny.

                    Komentovat


                      Pekné, o tomto môžem len snívať
                      Amiga - PMD 85

                      Komentovat


                        Já bych se chtěl zeptat, kdo je teď vlastně vlastník hry. Protože:

                        -první programátor byl MarK, který odešel
                        -pak Tsak udělal prototyp v PC GameMakeru
                        -pak v tom někdo (nevím kdo) pokračoval a dál tu PC Gamemakerovou hru rozvíjel, ale po pár měsících toho nechal
                        -pak Tsak udělal další prototyp, v Backbone na Amize
                        -pak přišel další programátor (taky nevím kdo), který udělal ASM kód na základě toho Backbone prototypu
                        -pak se tým Chaos Guns rozpustil, protože ten programátor o sobě nedal nekolik měsíců vědět
                        -pak Tsak udělal prototyp ve Scorpionu

                        No a ve kterí fázi jsi se do toho dostal ty, ObiWane?
                        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                        Komentovat


                          Kloboouk dolu, kalhoty nahory! Excelentni prace!

                          PredsedaMyslim si, ze neco jako "vlastnik hry" neexistuje. Tsak mi onehda psal, ze to nechava uplne na nas, co si s tim udelame, takze at je to klidne Obiwan.
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            ObiWanKen máš kód udělaný od začátku svůj s tím že si si vzal jen grafiku?
                            Amiga - PMD 85

                            Komentovat


                              Vezmeme si to na Bytefest.
                              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                              Komentovat


                                Predseda Ked tak pozeram dozadu tak je tomu uz sedem rokov co som sa/sme tomu venoval/li aktivne.

                                Lisiak Ano takmer vsetko, okrem PT prehravaca. Ten je upraveny od Frank Wille (https://aminet.net/package/mus/play/ptplayer), a samozrejme aj hudba je "niemoja" a autor sa v nej najde, je zdejsi.

                                Ja som obcas nieco robil. Ale hlavne zmeny na ktorych nebolo co ukazovat. Ked mas hudbu vo fastmem a presuvas do chipmem len tu ktoru potrebujes to nieje zaujmave.
                                Tiez som zmenil MULU a DIVU (nasobenie a delenie) instrukcie za rychlejsi system, vsetko je predpocitane v tabulkach a pod.
                                Dalej definicia jednej vrstvy hracej plochy zabera 320kb a su dve. Hracia plocha ma 6400x6400px to je cca 20x20 obrazoviek. Takze spolu 640kb, a dalsich 640 kb pre animacie. A nie kazdy objekt na ploche je animovany (skor ziadny). Tak som tento system uplne prekopal a dnes animacie zaberaju 432B a 18B teda 450bytes pre definiciu animacie pre obe vrstvy. A to je uz rozdiel. A pre toto som musel aj upravit editor aby mi tieto data exportoval. A pritom taka blbost.
                                Tiez bolo pridane zbieranie objektov, presun hraca (teleport) a zvukove efekty k tomu a takmer vsetko definovatelne v editore.
                                No a co ma vytrenovalo bol spodny info panel (zatial nefunkcny). Tam som nemohol dosiahnut korektne zobrazanie aj ked som si bol isty ze vsetko robim dobre. Dva dni laborovania.
                                Ked som zobrazoval dva bitplany tak bolo vsetko OK aj ked malo farieb samozrejme. Pri viacej bitplanoch sa uz obraz rozpadal. Ale nakoniec vyriesene.

                                Predseda Ber a testujte, testujte a testujte. Ja som povodne chcel na resetkani ale nevyslo.
                                OT: Moj pes dostal mozgovu prihodu a nechcel som to nechat na zenu. Dva mesiace bol leziak a teraz je invalida tak na 50%. Dve nohy mu uz idu ale nastastie ma 2kg.

                                A este info. Kto prejde demo cele tak si vypocuje hudbu co bola v lade takmer 25 rokov. Pre mna zaujmava skladba. Autor je nas, poznam meno aj pribeh okolo vzniku.
                                Naposledy upravil ObiWanKen; 18.10.2023, 18:37:53.
                                MiST | Amiga 600 Furia EC020 | Amiga 1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X