Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

UFO - problém

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    UFO - problém

    Ahoj,

    mám takový zvláštní problém s UFEM. Samozřejmě ho mám v archivu v asi 6 verzích (Standard, AGA, Gold, Platinum) a všechny verze se mi chovají stejně, a to tak, že po spuštění se rozsype obraz a začne blikat rozsypaný obraz/"No signal" v ca 0,5 vteřinových intervalech. Zajímavé je, že to dělají všechny verze kromě WHDLoad verze (kterým se spíše vyhýbám, raději hraji install verze ). Ta funguje dobře do chvíle, kdy se pokusím udělat Save. Poté se rozsype obraz a začne blikat - ano správně...

    Máte nějaký nápad? Zkoušel jsem to z jiného CF disku (na jednom mám Classic WB Lite, na druhém ADV), nepomohlo. Ještě mne napadlo, že vyzkouším Amiga monitor, jestli to není chyba ve flickerfixeru (ale u jediné hry???)

    Máte nějaký nápad? IMHO je to nějaká totální blbost, na kterou nemůžu přijít...

    Díky.

    #2
    O: UFO - problém

    Měl jsem stejný problém v OS3.1 a po přechodu na OS3.5 se to pořešilo...

    Komentovat


      #3
      O: UFO - problém

      Skus sa opytat Foxa Muldera...
      Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
      Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

      Komentovat


        #4
        O: UFO - problém

        Kouknu do manuálu od UFO, já mám takový dojem že využívalo krom jiného nějaké nestandardní sceenmody. Ale normální PAL podporovalo samozřejmě stopro taky, třeba máš jen špatně nastavené nějaké tooltypy nebo tak něco.
        "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

        Komentovat


          #5
          O: UFO - problém

          No, systém (Classic WB Lite) jsem instaloval celý znova. Teoreticky a vcelku přesvědćivě mohu tvrdit, že jsem to dělal kvůli cviku a proto, abych měl čistý systém... Skutećný důvod ale je, že jsem poněkud pozapomněl na to, jak se na Amize v době, kdy jsem tvořil svou sbírku dařilo virům (blush) ... A poté, co mne díky rostoucí nestabilitě systému napadlo spustit VirusZ, tak jsem jen povzdechl, dal si opět pár facek a stáhl Classic WB 3.1 Lite... Ještě díky bohu, že mám nékolikanásobnou zálohu WB disket, Classic WB jich žádá...

          IDEFix - to zní, jako že to stojí za pokus, ale nebude to zas taková prča. Obě CF karty, které mám jako HD mají malou DH0: Takže asi budu dělat třetí

          predseda - zkoušel jsem 4 různé verze UFA včetně reinstalace z disket a všechny se chovají +- stejně... WB je nainstalován úplně nově... Ale za kontrolu tooltypes nic nedám, jestli tam něco neuvidím. Nemáš tip na něco konkrétního?

          Další problém mám s Evils Doom, ale tam jsem ještě nepŕišel do fáze, kdy přiznávám porážku

          Díky moc,
          Petr

          Komentovat


            #6
            O: UFO - problém

            Autorem citovaného textu je PeterSly Přejít na původní příspěvek
            No, systém (Classic WB Lite) jsem instaloval celý znova. Teoreticky a vcelku přesvědćivě mohu tvrdit, že jsem to dělal kvůli cviku a proto, abych měl čistý systém...
            Čistý systém ale není ClassicWB, že jo
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #7
              O: UFO - problém

              Na Evil's Doom treba pouzit ModePro. Uz som to tu niekde tusim vysvetloval.
              ???

              Komentovat


                #8
                O: UFO - problém

                Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                Čistý systém ale není ClassicWB, že jo
                No jo... že bych si udělal pure WB3.1 disk a přidal jen to nejnutnější? No... "Sounds like a plan"...

                Komentovat


                  #9
                  O: UFO - problém

                  Jen pro zajímavost, problém je určitě způsoben alespoň do určité míry ClassicWB. Když nabootuji bez startupu, obraz je v relativně zvláštním rozslišení (řekl bych, že 16:9 místo 4:3), ale stabilní a jasný...

                  Takže výroba HD z AmigaOS 3.1 je dalším bodem programu

                  Komentovat


                    #10
                    O: UFO - problém

                    Mozno je problem s FastBlit, skus UFO spustat bez tohto programu.

                    A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                    Komentovat


                      #11
                      O: UFO - problém

                      Já FBlit nepoužívám a dělalo mi to samé, až změna OS pomohla. Přesněji - novjejší ovladače obsažené v OS3.5 bych řek teda jako...

                      Komentovat


                        #12
                        O: UFO - problém

                        Jaké jsou vlastně rozdíly mezi jednotlivými verzemi? Která je tedy nej?
                        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                        Komentovat


                          #13
                          O: UFO - problém

                          Hrával som verziu AGA, aj pre CD32. Potom som prešiel na ECS, lebo je rýchlejšia a má možnosť vyskočiť do workbencha. Tie problémy ako chalani som nemal ani s jednou verziou, ale výstup z Amigy mám cez SCART na TV.
                          A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                          Komentovat


                            #14
                            O: UFO - problém

                            Já jsem si naprosto jist, že jsem hrával AGA i ECS verzi, když jsem měl k Amize připojený monitor (Philips M14xx nebo tak nějak, nemám C1084, jak jsem si myslel tak stopro, že mne ani nenapadlo na to kouknout . Monitor má poŕád dobrý obraz, ale pŕece jen už je člověk zvyklý na plochou obrazovku... Zrovna dnes chci ale vyzkoušet, jak se to bude chovat, když nepojedu přes flickerfixer, ale na monitor - dám vědét većer nebo zítra.

                            Jinak jsem rozhodl, že skutečne nainstalauji AmigaOS místo Classic WB (kde je spousta zbytečností), ale spíše jsem se klonil k 3.1. Je 3.5 nějak významně lepší? Četl jsem nékde pár ćlánků a vyznívaly dost rozpačitě...

                            Díky,
                            Petr

                            Autorem citovaného textu je voodoo Přejít na původní příspěvek
                            Hrával som verziu AGA, aj pre CD32. Potom som prešiel na ECS, lebo je rýchlejšia a má možnosť vyskočiť do workbencha. Tie problémy ako chalani som nemal ani s jednou verziou, ale výstup z Amigy mám cez SCART na TV.

                            Komentovat


                              #15
                              O: UFO - problém

                              ECS verzia ma aj inu hudbu ako AGA.
                              ???

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X