Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Obnova her z archivu - nemáte náhodou ve svém?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Obnova her z archivu - nemáte náhodou ve svém?

    Ahoj,

    pustil jsem se do "projektu" - snažím se z archivu obnovit a pokud možno rozchodit na HD (nejlépe normálním installem, nebo kreativním kopírováním, assigny, killagou a tak...), až když to nejde, tak přes WHD - nefunguje vždy stopro vybranou skupinu her, které pamatuji z dob minulých. Převážně se jedná o okrajové strategie a obchodní hry, občas doplněny mainstreamem, který mne nějak zaujal... Udělal jsem si seznam 550 her - dost často relativně neznámých - které se takto snažím zprovoznit.

    Jde mi to celkem od ruky, už jsem někde za pětinou a většinou jedu hladce. Ale narazil jsem zatím na 5 problematických kusů. Jestli někdo bude mít čas a ochotu pomoci dobrou radou, myšlenkou nebo poskytnutím z archovu, budu vděčen:
    - Second World (asi nejlepší hra v duchu Kaisera) - nejsem schopen ani jen sehnat OK diskety (mé CD je nečitelné, oba odkazy z Lemonu vedou do archivů, kde jsou obrazy disket s chybou v checksum (díkybohu je poškozen jen obrázek s jedním z menu, přinejhorším by šel znova nakreslit, ale nebude to v té hezké grafice . Mimo to nejsem schopen ho rozchodit na HD, killaga nepomůže. WHDLoad script asi neexistuje
    - King's Bounty (předchůdce HOMAM, dle mne lepší). Hra se chová naprosto civilizovaně, pěkně běží z HD, jenže je chyba v překreslování oken. Jednoznačné daná kickstartem (pod 1.3 jede z diskety OK, pod 3.1 jede z diskety s chybou). Opět, killaga nic a WHDLoad script asi neexistuje
    - Moonfall (obchodní na asteroidu v tradicích Elite) - z diskety běží v pohodě, na HD instalovat nelze. WHDLoad skript existuje - jenže v něm nefunguje SAVE a LOAD
    - Star Command (špičkové RPG ve vesmíru s velmi slabou grafikou) - z disket jsem zatím nezkoušel, WHDLoad skript existuje, ale padá pŕi pokusu o odlet ze základny
    - Premier manager 3 DLX - WHDLoad proběhne jen do intra a poté spadne na nesprávné verzi disket, ač podle mne diskety OK.

    Web jsem samozřejmě prolezl, ale zde už jsem celkem v koncích. Káždá rada/inspirace/pomoc je vítána

    Díky,
    Petr

    #2
    O: Obnova her z archivu - nemáte náhodou ve svém?

    Pekna praca, drzim palce. Bohuzial tie hry co si vymenoval, su fakt dost okrajava zalezitost, je minimalna sanca ze by som ich nasiel v archive..
    A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

    Komentovat


      #3
      O: Obnova her z archivu - nemáte náhodou ve svém?

      Všechno bych měl mít. Večer to zkusím, jestli budu mít stejné problémy a dám vědět.
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        O: Obnova her z archivu - nemáte náhodou ve svém?

        Ahoj,

        Pravdou je, že tam může být chyb z více stran, počínaje Classic WB (i když v rámci experimentů zkouśím i bootovat bez startup-sequence).

        Jinak díky i za ten R.O.M. anglicky

        Díky moc!
        Petr

        Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
        Všechno bych měl mít. Večer to zkusím, jestli budu mít stejné problémy a dám vědět.

        Komentovat


          #5
          O: Obnova her z archivu - nemáte náhodou ve svém?

          Ahoj,

          rád bych Vás poprosil o krátký test, jestli se najde dobrovolník či více . Nejdŕív pro vysvětlení, tvorba sbírky jde pěkně, už jsem někde kolem 65 procent (samozřejmě ke konci už to je těžší, něco jsou perličky skutečně unikátní), ale zjistil jsem, že některé WHDLoad skripty se - možná? - nechovají korektně. Anebo je chyba někde u mne, právě proto bych chtěl poprosit pár lidí o test, jak se to chová na různých konfiguracích. Jinak jsem zlikvidoval Classic WB a vrátil se k čisté Workbench 3.1 instalaci + DOpus + xfd a šmytec (co má kdo proti těm krásným, černobílým retro ikonám? ), takže systémem by to už být nemélo.

          Jako referenční lze použít předinstalované verze z https://whdownload.com/ , aby to šlo rychle.

          Díky, kdo se rozhodne testnout.

          Samozřejmě, kdyby měl někdo o něco z toho, co už mám hotovo zájem, bez problémů. Seznam mám provizorně v excelu. A jestli máte funkční verzi, od uvedeného, budu vděčen

          Petr
          -------------------------
          Imperium - dělení nulou při pokusu o modifikaci flotily (9. ikona, fleet report, poté ikona vlevo nahoře a výběr - třeba - Home fleet)
          Moonfall - nefunguje save/load. Po přistání na základně vejít do počítače, a použít funkci Clone, navolit Save a zmáčknout F1-F10. Vždy hláška "save error"
          Kingmaker - při pokusu o start spadne na chybu Autovectoru. Při vypnutí AUTOVEC v tooltype nespadne, ale zůstane v černé obrazovce
          Genesia - při pokusu o save ze hry hlásí "remove protection"
          Star Command - spadne při pokusu o odlet ze základny (tam byl původně check z manuálu). Předtím je nutno vytvořit alespoň jednu postavu ve funkci pilota, koupit a pojmenovat loď

          Komentovat


            #6
            O: Obnova her z archivu - nemáte náhodou ve svém?

            mozna by to stalo za nahlaseni autorum WHDL install balicku jako chyby, predpokladam ze to nejsou hry, ktere by testovali nejak intenzivne a proto jsou tam problemy...

            Komentovat


              #7
              O: Obnova her z archivu - nemáte náhodou ve svém?

              To jsem už učinil, ale proč to neprověřit na více konfiguracích?

              Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
              mozna by to stalo za nahlaseni autorum WHDL install balicku jako chyby, predpokladam ze to nejsou hry, ktere by testovali nejak intenzivne a proto jsou tam problemy...

              Komentovat

              Zpracovávám...
              X