Stránka 5 z 5 PrvníPrvní 12345
Zobrazuji výsledky 81 až 96 z 96
    Administrátor Doda's Avatar
    Datum registrace
    24.10.2006
    Město
    Praha
    Věk
    45
    Post Thanks / Like

Výchozí O: ReCAP pro A1200

Quote Wolfus původně napsal: View Post
    Tak som odletoval vsetky SMD kondenzatory a na jeden rovno odpadol aj s jednou "podlozkou". S tym sa asi neda spravit nic..?

Na recap to chce rozumne zkusenosti s pajenim, cim vic jich mas, tim to dopadne lepe. Pokud nepajis moc casto, nebo jsi uplny zacatecnik, tak recap neni nejlepsi zacatek Chce to zkusenosti, rozumne vybaveni, vychytane teploty a flux, jinak to nebude zadna krasa.

Na druhou stranu upadnuta ploska neni zadna tragedie, to se proste stava, pokud je to uz moc sezrane, s tim bych si hlavu uplne nedelal a ten vyvod pripajis dratkem (vhodny dratek je soucast vybaveni). Ale jak jsme se tady mockrat bavili, tak podle nasich zkusenosti se kondiky "neodpajuji", ale proste utrhavaji. Je velmi dobre vyzkousene, ze je to mnohem bezpecnejsi k podobnycm nehodam, ale opet plati, zkusenos a urcity cit je nutny.

Video ti samozrejme napovi jak na to, ale ta pajeci zkusenost se z toho nevykouka.

2. Poděkovat Wolfus - tito lidé za příspěvek poděkovali
    Cyberian's Avatar
    Datum registrace
    16.12.2016
    Město
    Klimkovice
    Věk
    35
    Post Thanks / Like

Quote k0x původně napsal: View Post
    Ten se bude jednoho dne divit, až mu po zahřátí horkovzduškou řachne elit do obličeje
    Další problém je, že deska má více vrstev a takto dlouhé tepelné přetěžování desky může způsobit rozpojení prokovů. Měl by tam mít podehřev.

Co mohu jediné pochválit je použití tepelně izolační pásky
    Naposledy upravil Cyberian : 14.02.2020 v 10:37:45
    “Borders I have never seen one. But I have heard they exist in the minds of some people.” - Thor Heyerdahl

4. Poděkovat Wolfus - tito lidé za příspěvek poděkovali
    ATO.sk Wolfus's Avatar
    Datum registrace
    07.06.2007
    Město
    Slovensko - BA/DS
    Věk
    37
    Post Thanks / Like

Quote Doda původně napsal: View Post

Na recap to chce rozumne zkusenosti s pajenim, cim vic jich mas, tim to dopadne lepe. Pokud nepajis moc casto, nebo jsi uplny zacatecnik, tak recap neni nejlepsi zacatek Chce to zkusenosti, rozumne vybaveni, vychytane teploty a flux, jinak to nebude zadna krasa.

Na druhou stranu upadnuta ploska neni zadna tragedie, to se proste stava, pokud je to uz moc sezrane, s tim bych si hlavu uplne nedelal a ten vyvod pripajis dratkem (vhodny dratek je soucast vybaveni). Ale jak jsme se tady mockrat bavili, tak podle nasich zkusenosti se kondiky "neodpajuji", ale proste utrhavaji. Je velmi dobre vyzkousene, ze je to mnohem bezpecnejsi k podobnycm nehodam, ale opet plati, zkusenos a urcity cit je nutny.

Video ti samozrejme napovi jak na to, ale ta pajeci zkusenost se z toho nevykouka.
    Mas pravdu, poprosil som o pomoc skusenejsieho kolegu. Na druhej doske sme ich opatrne vykyvali a fakt to dopadlo o poznanie lepsie. Aktualne cakam na dodavku kondenzatorov. Preventivne som objednal 3 sady miesto dvoch a tam, kde odpadla ta ploska pojde namiesto SMD klasicky s nozickami a jedna pojde rovno na ten "privod".
    Vsetkym diky za tipy!
    ???

Cyberian's Avatar
    Datum registrace
    16.12.2016
    Město
    Klimkovice
    Věk
    35
    Post Thanks / Like

Quote Wolfus původně napsal: View Post
    Tak som odletoval vsetky SMD kondenzatory a na jeden rovno odpadol aj s jednou "podlozkou". S tym sa asi neda spravit nic..?
    Dá se s tím udělat hodně, ale chce to profíka a mikroskop. Rozhodně teď bude potřeba na správnou opravu experta, který je velmi pečlivý.

Přikládám video, aby jste se podívali na to, jak se to má dělat s ploškami správně. Řeší se tam zrovna deska po zpackaném recapu ;-). Začínám zvažovat, že bych se ty plošky naučil dělat =) U mobilů šli v ofíko servisu tyhle věci na likvidaci, protože jsme neměli opravné sady a byla to škoda nebyl tam na to časový prostor.
    Naposledy upravil Cyberian : 14.02.2020 v 12:03:17
    “Borders I have never seen one. But I have heard they exist in the minds of some people.” - Thor Heyerdahl

7. Líbí se mi k0x - těmto lidem se příspěvek líbí
    Datum registrace
    24.10.2006
    Město
    Praha
    Věk
    45
    Post Thanks / Like

Quote Cyberian původně napsal: View Post
    Dá se s tím udělat hodně, ale chce to profíka a mikroskop.
    S tim se nema cenu patlat, pokud to nechces na vystavu a podle me ani tak ne, proste ten kondik pripojis k nejblizsimu bodu kde to jde a hotovo. Budto (jak pise Wolfus) tam das normalni radial s vyvody, nebo SMD pripajis na tu jednu plosku co zbyla a k druhe dratek.

9. Líbí se mi Wolfus - těmto lidem se příspěvek líbí
    ATO.sk Wolfus's Avatar
    Datum registrace
    07.06.2007
    Město
    Slovensko - BA/DS
    Věk
    37
    Post Thanks / Like

No zrovna henten snob v tom videu sa nakonci rozculuje nad ulamovanim kondenzatorov a cely cas do tej dosky pece teplovzdusnou pistolou...
    ???

Datum registrace
    24.10.2006
    Město
    Praha
    Věk
    45
    Post Thanks / Like

Ja je "neulamuju", ale "ukrucuju", coz je fakt technicky presny popis tedy. Kazdy ma svoji oblibenou cestu, nejspis by se te nasi taky zasmali.

ATO.sk Wolfus's Avatar
    Datum registrace
    07.06.2007
    Město
    Slovensko - BA/DS
    Věk
    37
    Post Thanks / Like

???

Datum registrace
    24.10.2006
    Město
    Praha
    Věk
    45
    Post Thanks / Like

Tohle neni spatne, ale je to zbytecna piplacka a jde to udelat lepe. Spravne by ti to popsal Edefix, nejvetsi popularizator tehle metody, ktera i me prijde nejlepsi. Uz se to tu parkrat probiralo.

Chce to ploche kleste, jine nez ma tenhle borec. Ten kondik vezmes ze shora, dost ho zmacknes, pritlacis k desce a zakroutis. Asi tak za sekundu je pric a uz si ani nevzpominam, kdy jsem nejakou cestu utrhl. Na zacatku to chce trochu odvahy, ale je to parada, stejne tak umyti desky ve drezu jarem jak nadobi.

14. Líbí se mi Wolfus - těmto lidem se příspěvek líbí
    Velký vezír IDEfix's Avatar
    Datum registrace
    05.09.2006
    Město
    Dvůr Králové n/L
    Věk
    53
    Post Thanks / Like

Na Praseti sem dělal "live" recap na Lasiceho A1200 a kolega k0x to filmoval... Tak kdyby ten film byl už vyvolanej a sestříhanej, tak by se mohl uveřejnit,co...?
    AmigaServiceMan

16. Líbí se mi Sciner, uunek, Wolfus, Cyberian - těmto lidem se příspěvek líbí
    Alcone's Avatar
    Datum registrace
    26.12.2006
    Město
    Brno
    Post Thanks / Like

Klikněte na obrázek pro zobrazení větší verze

Název: IMG_4286.JPG
Zobrazeno: 82
Velikost: 348,7 KB
ID: 10131
    Amiga 3000 FULL load

18. Poděkovat Wolfus - tito lidé za příspěvek poděkovali
    Líbí se mi Lasice - těmto lidem se příspěvek líbí
    Sponzor uunek's Avatar
    Datum registrace
    18.11.2008
    Město
    Třebíč
    Post Thanks / Like

No ja uz jsem k0xe nekolikrat uhanel, ale marne. Pry nema GDPR souhlas nebo tak neco ;-).

Velký vezír IDEfix's Avatar
    Datum registrace
    05.09.2006
    Město
    Dvůr Králové n/L
    Věk
    53
    Post Thanks / Like

Quote uunek původně napsal: View Post
    No ja uz jsem k0xe nekolikrat uhanel, ale marne. Pry nema GDPR souhlas nebo tak neco ;-).
    Kecá... Prostě na to hodil bobek...

AmigaServiceMan

Cyberian's Avatar
    Datum registrace
    16.12.2016
    Město
    Klimkovice
    Věk
    35
    Post Thanks / Like

Já jsem na IDEfixovu metodu na Praseti docela zíral (viz foto od Alconeho), že se to prostě neutrhlo a neutrhlo. Vyhodnotil jsem to tehdy jako možnost. Nicméně IDEfix je pečlivý a to je při výměně součástek také dost rozhodující faktor.

Edit: Takže byla radost se dívat Já jen aby to nevyznělo špatně. To nebyl záměr .)
    Naposledy upravil Cyberian : 19.02.2020 v 15:24:29

Boboo's Avatar
    Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Nitra
    Věk
    45
    Post Thanks / Like

Ja by som to zhrnul asi tak, nech ma kazdy postup co vyhovuje pokial vie racionalne zhdonotit situaciu, ako co najmenej poskodit svojou pracou PCB dosku. Dolezity je vysledok, co to do zrucnosti, aby to nevizeralo ako by tam papalo prasiatko, jemne povedane.
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

23. Líbí se mi Turrican, IDEfix, springy, Wolfus, krtek11 - těmto lidem se příspěvek líbí
    springy's Avatar
    Datum registrace
    20.02.2013
    Město
    České Budějovice
    Věk
    35
    Post Thanks / Like

Amen.

Povolení psaní zpráv