Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Deska je doma :)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Deska je doma :)

    Dnes dorazila zásilka z francie, ano FPGAArcade se teď pyšní na mém stole. I když zásilka (myšleno balík), kterou dovezl kurýr, vypadala že se právě stala účastnicí místního fotbalového derby. Protože tak zmuchlanou krabici jsem ještě nedostal. Obsah byl nepoškozen, tímto musím pochvalit prodejce za kvalitní výstelku. Nějaké fota nahodím až po víkendu, blíží se konec roku a množství práce která mi padá na hlavu mi nedovolí polevit.

    Zatím nečekejte žádné testy AGA Amigy, protože jádro není dotaženo do finále. Stále přetrvávají problémy s časováním paměti...
    Naposledy upravil bigmac; 27.11.2013, 18:24:05.
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    O: Deska je doma

    jj určitě dej nějaké foto
    A500, A500+, A2000, A600, A1200

    Komentovat


      #3
      O: Deska je doma

      První seznámení je více než pozitivní. Protože nemám jádro AGA amigy, je můj pohled na desku, zaměřen spíše jako na vývojový prostředek.
      Při hledání po internetu, mě překvapilo že informací o desce není mnoho. A najít nějaký projek pro tuto desku je takřka nemožné. Naštěstí Mike Johnson mi dal přístup do SVN archivu, a tak jsem se podíval co mě čeká. Archiv obsahuje jak soubory pro vývoj, tak i již hotové projekty od kterých se můžu odpíchnout. Jedna z věcí která mě na FPGAarcade potěšila, je že každý core (.bin soubor pro FPGA čip) má u sebe i soubor .ini s popisem. (Je to vlastně to, na čem jsem pracoval pro Minimig, než se hardware z poloviny zhroutilo). Tento ".ini" soubor obsahuje: informační popis, nastavení frekvence hodin, video výstupu, game portu, a spoustu jiného. Ale co je zajímavé umožňuje načítaní ROM souborů z SD karty (třeba pro emulátory). Prostě napíšete jméno, velikost a adresu ROM souboru a ono se to nahraje na pozici. Také je zajímavá možnost doplnění formátu pro načítání souborů. Což umožňuje načítat například ".prg" soubor do emulátoru VIC20 z jedné SD karty. Variabilta nastavení menu pomocí ".ini" přispívá i k jenodušímu portování různých emulátorů.
      Jsou to postřehy asi né úplně vhodné pro běžného uživatele, ale psat o rozměru nebo konektorech se mi nechtělo

      Už teď vím, že si s tímto hardwarem užiju spoustu zábavy


      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 04122013679.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 57,1 KB
ID: 107395 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 04122013680.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 161,6 KB
ID: 107396 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 04122013681.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 161,4 KB
ID: 107397

      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 04122013688.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 291,0 KB
ID: 107398 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 04122013689.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 262,6 KB
ID: 107399
      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

      Komentovat


        #4
        O: Deska je doma

        @bigmac
        takze mozes konecne zlegalizovat emulator C64 pre FPGA arcade, ROM, Kerek a Basic si tak moze kazdy sam nakopcit ns SDcku a vyhnes sa tak prietaho s autorskymi pravami. Myslim, ze staci prekompilovat to jadro z Minimgu No jasne a este nejaka ta kozmetika okolo toho Gratulujem! Bral si to z Amedia?
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #5
          O: Deska je doma

          Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
          @bigmac
          takze mozes konecne zlegalizovat emulator C64 pre FPGA arcade, ROM, Kerek a Basic si tak moze kazdy sam nakopcit ns SDcku a vyhnes sa tak prietaho s autorskymi pravami. Myslim, ze staci prekompilovat to jadro z Minimgu No jasne a este nejaka ta kozmetika okolo toho Gratulujem! Bral si to z Amedia?
          Určitě C64 půjde na FPGA arcade a při velikosti čipu si myslým že by tam mohla být i podpora disketovky...

          Ano bral jsem to z Amedie, ale fareinheite se kroutil "pokud jsem to pochopil, slíbil Mike-ovi že to nebude distribuovat dokud nebude hotové AGA jádro". Napsal jsem Mike J. své záměry s touto deskou a bylo po problému
          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

          Komentovat

          Zpracovávám...
          X