Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

silnější zdroj pro Amigu 1200

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    silnější zdroj pro Amigu 1200

    Zdravím vespolek,

    rád bych dodal své amize 1200 s turbínkou trochu víc šťávy než z klasického zdroje a nechci jít cestou bastlení zdrojů z PC . . .

    Našel jsem na eBay zdroj GOLIATH ( http://www.ebay.com/itm/400592556873...84.m1423.l2649 )

    ovšem za tragicky vysokou cenu. také jsem se dočetl že bych mohl použít zdroj z a500.

    Mohl by mi někdo poradit? Má vůbec smysl pořizovat silnější zdroj?
    CD32*PARAVISION*8MB*Cf4GB

    #2
    O: silnější zdroj pro Amigu 1200

    co jsem slysel, tak zdroj z A500 je silnejsi...
    PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

    Komentovat


      #3
      O: silnější zdroj pro Amigu 1200

      Ano, zdroj z A500 je dostatečně silný.
      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

      Komentovat


        #4
        O: silnější zdroj pro Amigu 1200

        Pokusím se Ti malinko oponovat a tím se i rozepsat na toto téma,
        (tedy právě o tom Zdroji,kterej Ti tak moooc padl do oka).
        Vezmeme v potaz,že máme k dispozici právě ten nejsilnější Amigáckej Zdroj - 4.5 Amper/5Volt.
        Já si dal právě k vůli těmto hodnotám,které Mě zajímají,ty měřáčky,abych viděl odběr.
        A jak již Jsem i psal,tak holá A-500 s pápně 2.5 Amp.
        No a co se pak stane když tam šoupneme nějakou tu Turbínku a ještě něco dalšího ?!
        Klidně se může i stát,že tolik vychvalované Trafíčko začne reklamovat.
        Takže otázka: 4.5 Amper je opravdu dost ,když si třeba do A-1200 nacpu B-PPC/060 , FastATA , HDD,atd ???
        Tolik ode Mě v této věci. Víc se k tomu rozepisuji na Svém WEBu.

        ----------------------------------------------------------------------------------------------
        Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
        Ano, zdroj z A500 je dostatečně silný.

        Komentovat


          #5
          O: silnější zdroj pro Amigu 1200

          Nepsal nic o PowerPC, FastATA ani HDD. Psal o A1200 s turbínkou (předpokládám klasický Blizzard mkIII co má v podpisu) a protože i místo disku má CF, což je myslím dneska standart, klasický A500 zdroj mu bohatě stačí.

          Já mám u Amigy kromě toho ještě síťovku, tablet a CD-ROMku, živím to zdrojem z PC, ale když jedu třeba na párty, kam tyhle věci netahám, beru zdroj z pětikule a jede to bez zaváhání.
          Naposledy upravil Predseda; 11.12.2013, 14:28:59.
          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

          Komentovat


            #6
            O: silnější zdroj pro Amigu 1200

            Na 2 stranu, vvasha ma b1230 a s tim mi Amca behala i na puvodnim zdroji pro A1200, nevim jak dlouho by to dal, ale zdroj pro A500 byl v pohode. Jinak, jak uz Exa ukazal, zdroj muze byt navrch puvodni a vevnitr novy a ani nemusi myt meracky, tedy aspon pro mne, jelikoz jsem z tech V a A stejne porad divokej .

            Komentovat


              #7
              O: silnější zdroj pro Amigu 1200

              Přesně, mám tam mk3 a možná udělám škatulata a vyměnim za očekávanou mk4. Chci připojit maximálně CDromku kvůli instalaci OS3.9 a jsem v tom kolik to pápne úplnej lajk, jen mi přijde že ten můj zdroj (váží asi 10 deka) je dost slabej a nechci nic přetěžovat.
              Líbí se mi jak Exa přidal ty měřáčky, vypadá to prďácky, v bílé variantě by to byla hezká frajeřinka . . .
              a chlapi a ten zdroj z 500 má stejný konektor jako a1200?
              CD32*PARAVISION*8MB*Cf4GB

              Komentovat


                #8
                O: silnější zdroj pro Amigu 1200

                Jo!

                Komentovat


                  #9
                  O: silnější zdroj pro Amigu 1200

                  mam A1200 ve zdroji od A500 a nebyl s tim vubec zadnej problem
                  PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

                  Komentovat


                    #10
                    O: silnější zdroj pro Amigu 1200

                    Zdroj pre A500 ma maximalny vykon 4,5 A a je to najsilnejsi zdroj aky sa k amigam v klavesnici dodaval. BTW. je tiez impulzny a lahky. Ale pre Tvoju turbokartu a cd-rom by som naozaj ziadny zdroj neriesil, uplne Ti bude stacit ten co mas...
                    A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                    Komentovat


                      #11
                      O: silnější zdroj pro Amigu 1200

                      Ja mam v Amige Blizza 030 a klasicky 2,5" disk a original zdroj (cierny A1200) to nemal problem utiahnut ani dva dni v kuse. Treti den by mozno uz nejaky problem nastal, ale pokial sa bavime o beznom pouzivani, tak asi netreba panikarit
                      ???

                      Komentovat


                        #12
                        O: silnější zdroj pro Amigu 1200

                        ja jsem pouzival Blizzard 1230/III a 3,5" HD s originalnim zdrojem dost dlouho naprosto v pohode, po lepsim zdroji jsem sahnul az kdyz jsem mel v amize 060, takze vazne envim co tu tak resite

                        Komentovat


                          #13
                          O: silnější zdroj pro Amigu 1200

                          ja mam v a1200 od petra b1240+ppc a cf-ide a zdroj k nej (maly cierny) to v pohode utiahne. problem nastane az pri pouziti povodneho 2.5 hdd namiesto cf-ide.
                          Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                          Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                          Komentovat


                            #14
                            O: silnější zdroj pro Amigu 1200

                            Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                            ja mam v a1200 od petra b1240+ppc a cf-ide a zdroj k nej (maly cierny) to v pohode utiahne. problem nastane az pri pouziti povodneho 2.5 hdd namiesto cf-ide.
                            Tak to je uplne v pohode, lebo 040 ma najvacsi odber co sa 68k tyka. A este PPC k tomu, tak naozaj VVASHA so svojim Blizzardom 030 nema co riesit.
                            A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                            Komentovat


                              #15
                              O: silnější zdroj pro Amigu 1200

                              U některých originálních Amiga zdrojů může být problém s vadnými elektrolytickými kondenzátory, stačí je vyměnit a zdroj šlape dál jako nový. Ale to bych řešil až v případě, že by Amiga v tvé konfiguraci byla nestabilní.
                              I love Amiga

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X