Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

EXA a James_007

Sbalit
Téma je uzavřeno. Pokud se domníváš, že je vhodné jej znovu otevřít, kontaktuj některého z moderátorů.
X
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    EXA a James_007

    Pak je také příspěvek od Jamese-007,něco ve smyslu,že Jsem mu poslal nějakou jinou Turbínku.


    než jsem kartu poslal, označil sem ji lihovkou na několika místech po stranách plošňáku - z boku. Karta, která přišla byla bez těchto znamének. Pochybuju, že bys to smejval lihem. O tom, proč karta nefungovala po tvém zásahu, se rozepisovat nebudu. už to nechci řešit. To jen tak, že jsi mě zmínil.

    Nazdar

    #2
    EXA a James_007

    Autorem citovaného textu je jamesd_007 Přejít na původní příspěvek
    O tom, proč karta nefungovala po tvém zásahu, se rozepisovat nebudu. už to nechci řešit.
    Ale to bys možná měl příteli. Ono přiznat, že chyba v tomhle směru byla na tvojí straně, protože jsi do systému nenahrál potřebné knihovny, by bylo možná sice trochu trapné (ale stane se) ale rozhodně by to bylo mnohem lepší než na někoho házet špínu a dělat z něho hajzla. Já viděl ty tvoje SMS, kdy jsi se za tohle Exovi omlouval.

    Pánové, pokud podobnou hodnotu mají i ostatní reakce, tak tady nemá cenu řešit už vůbec nic.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      O: EXA a James_007

      ale pozor, to ta karta už fungovala!!
      Ta karta nefungovala v tom, že se s ní nespustila Amiga! Byla jen černá obrazovka a konec To že sem debil a neuměl sem ji nainstalovat, sem nevěděl, že 060 potřebuje instalaci, je jiná věc, to sem s EXOu řešil že není aktivní MMU a snad ještě něco, už nevim. Ale to ta karta už jela a byla po opravě.

      Já poslal EXOvi funkční PPC kartu na upgrade z 040 na 060. Vrátila se mi nefunkční, která dělala jen blackscreen a ještě mě obvinil, že sem mu ji nefunkční poslal. To ji před zásahem nezkoušel? nepouštěl?

      EXOva práce mě stála přes 4000Kč u Stachua, který ji stejně neopravil (+ pošta atd).

      Komentovat


        #4
        O: Servis EXA - Nový, český web nejen o Amize

        Jestli mohu, tak třeba Blizzard PPC s původní 040 bezvadně fungoval v 1D4, pak se od Stachua vrátila (ta samá karta, Stachu navíc každou operaci dokumentuje na fotkách a videu) s novými procesory 603e a 060 rev6 a v té desce najednou nebootovala (respektive potřebovala tak 3 až 6 rebootů, než naskočila). Vím, že 1D4 dělávají s BPPC problémy, ale je divné, že začala blbnout až po upgradu. Naopak v 2B ta karta jede jako po másle. Od té doby mám doma jen 2B desky.
        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          #5
          O: Servis EXA - Nový, český web nejen o Amize

          Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
          Jestli mohu, tak třeba Blizzard PPC s původní 040 bezvadně fungoval v 1D4, pak se od Stachua vrátila (ta samá karta, Stachu navíc každou operaci dokumentuje na fotkách a videu) s novými procesory 603e a 060 rev6 a v té desce najednou nebootovala (respektive potřebovala tak 3 až 6 rebootů, než naskočila). Vím, že 1D4 dělávají s BPPC problémy, ale je divné, že začala blbnout až po upgradu. Naopak v 2B ta karta jede jako po másle. Od té doby mám doma jen 2B desky.
          Ano taky mám 2B desku.

          Já už to tu opravdu řešit nechci Stálo mě to spoustu peněz a nervů. Jestli se EXA cítí dotčen, tak mě to sice mrzí, ale to co sem napsal je pravda. Je zde celé téma, které se týkalo opravy mé PPC. Kdo chce ať si dohledá. Nechci se s nikým hádat a ani nic řešit přes SZ. Karta mi teď funguje parádně a já jsem spokojen. Výsledek za ty peníze stál, i když ta investice 4k5 byla zbytečná.

          Jen pro upřesnění, EXA mi dělal upgrade dvou karet. 1240 na 060 (ta jela ok) a pak té nešťastné PPC s 040.

          Komentovat


            #6
            O: Servis EXA - Nový, český web nejen o Amize

            Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
            Jestli mohu, tak třeba Blizzard PPC s původní 040 bezvadně fungoval v 1D4, pak se od Stachua vrátila (ta samá karta, Stachu navíc každou operaci dokumentuje na fotkách a videu) s novými procesory 603e a 060 rev6 a v té desce najednou nebootovala (respektive potřebovala tak 3 až 6 rebootů, než naskočila). Vím, že 1D4 dělávají s BPPC problémy, ale je divné, že začala blbnout až po upgradu. Naopak v 2B ta karta jede jako po másle. Od té doby mám doma jen 2B desky.
            Mne bppc na desce 1D4 nenabehla ani s 040. IDEfix mel co delat, aby k bppc dostal celych 5V. Ted uz pry funguje, ale jak a co delal, to netusim. Sice mi to vsechno vysvetloval uz nekolikrat, ale nerozumim tomu -> asi to bylo dost narocne. Treba o tom nekdy neco napise.
            Pri upravach takoveho hw je, podle mych zkusenosti, lepsi poslat i pocitac, na kterem bude karta pozdeji provozovana. V mem pripade slo i o zdroj... Technicky guru pak muze vse doladit presne na miru .
            Naposledy upravil springy; 19.11.2013, 09:41:52.

            Komentovat


              #7
              O: Servis EXA - Nový, český web nejen o Amize

              Nemam pocit, ze EXA by bol babrak. Myslim si, ze je dost skuseny clovek s mnohorocnou praxou, problem je skor v komunikaci on v cele odbornika vs. uzivatel/zakaznik. Praca s ludmi je velmi komplikovana, nedokaze to kazdy a v tom je problem mozno aj u EXA. S pochybnenie jeho schopnosti/odbornosti od uzivatela ak nieco nedopadne dobre, tiez nie je namieste, viem su to emocie ked sa nieco posere... Treba si vsak uvedomit, ze pri najlepsom vedomi a svedomi veci nemusia dopadnut podla ocakavania, mam s tym bohate skusenosti. Dolezite je si zachovat chladnu hlavu a problem vyriesit, robil som opravi upgrade pre roznych ludi, nie s kazdym bola jednoducha spolupraca. Ked sa nieco posralo snazil som sa veci napravit, aj ked som nemal pocit, ze som nieco zanedbal, napriek tomu prevlada spokojnost zo strany uzivatelov.

              V poslednom case som robil dost, recap-ou, jednoducha vymena kondezatorou, cistenie, oprava poskodenych spojou nic zlozite. Aj tu vznikaju problemi, ze neskor sa uzivatel stazuje, ze doska uz nepracuje tak ako pred tym, niektore turbokarty nefunguju vobec. Tazko tu nieco obhajit, na veci to nic nemeni, HW nepracuje ako ma, je to riziko ktore ja nedobrovolne na seba preberam. Tiez uvazujem, ze do buducna, sa budem venovat uz len vyvoju HW a opravy nebudem robit. Je to narocne na cas s gradacnym predpokladom, ze oprava/upgrade sa nepodari.
              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
              Furiatune homepage

              Komentovat


                #8
                O: Servis EXA - Nový, český web nejen o Amize

                Tak když už se tady vytáhla z rukávu ta Jamesova karta, dávám sem odkaz na původní vlákno, kde se ta závada řešila...

                A knihovnama to fakt nebylo...

                Komentovat


                  #9
                  O: Servis EXA - Nový, český web nejen o Amize

                  Tak já jen doufám že Stachu se dočkal taky stejnýho tahání bahnem jako EXA V rámci spravedlnosti teda

                  Komentovat


                    #10
                    O: Servis EXA - Nový, český web nejen o Amize

                    Autorem citovaného textu je voodoo
                    Alfa a Omega ale je, ze EXA tvrdil ze ta karta nefungovala uz ked ju dostal. Karta isla na upgrade a fungovala. A vratil ju nefunkcnu. To ze si poliak zobral prachy za nic, o nom tiez vela vypoveda.

                    A este zabudate na jednu vec, JamesD tvrdi ze ta karta co odoslal bola oznacena a ta co sa vratila uz nie ! Tolko nahod, vsak ?!
                    No moc tomu nerozumím, ale Jack tady psal, že ty karty nemusí fungovat s nějakýma revizema desek. Což klidně mohlo nastat i u Exy a ta karta mu fakt jet nemusela na jeho Amize. No a pokud na ní něco měnil, nemusela jet pak ani na konfiguraci Jamese. A o Stachovi jsem taky ještě nikde nečetl, že by to byl idiot. Ale pokud by ty piny ohnul Exa, pak by to Stachu zjistil, že jo.

                    No, na začátku to tady bylo o novém webu a místo toho se tady řeší zase cypoviny. Jak psal Boboo, kdybych tomu rozuměl, tak bych se lidem na nějaké opravy vysral.

                    Komentovat


                      #11
                      O: Servis EXA - Nový, český web nejen o Amize

                      Precitaj si najskor vlakno kde popisuje IDEfix opravu tej karty. To nema s kniznicami nic spolocne, karta bola mechanicky dodrbana. Nema to nic spolocne ani s reviziami dosiek.

                      Stachu si urobil svoj oblubeny reballing, zhrabol prachy a ani sa nenamahal ju opravovat. Nebyt IDEfixa tak ta karta nefunguje doteraz !
                      A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                      Komentovat


                        #12
                        O: Servis EXA - Nový, český web nejen o Amize

                        Hmmm...opět je tady "nesmyslnej Big problém" ve věci Jammesových Turbínek.
                        Věřte,že Jsem vůbec se neměl chut dál již o tom jakkoliv vyjadřovat.
                        Ale aby zde bylo stále psáno,že Jsem v tomto případě něco spackal...tak to teda Nééé !!!
                        Chtěl bych však poprosit všechny "Pozorné čtenáře",aby si pozorně přečetli VŠE ,
                        co zde uvedu a dali si to do souvislosti i s jiným vláknem,třeba i na jiném Foru.

                        Takže začnu pěkně popořádku,snad něco neopomenu:

                        Byl Jsem tedy požádán Jammesem,abych mu předělal dvě Turbínky.
                        B-1240 na 1260 a B-PPC/40 na 060. OK,vše bylo dojednáno i cena.
                        Nastal však jeden problém,že v tomto případě zde byly Turbíny dvě,
                        že Jsem neměl CPU-68060 ani jednu momentálně k dispozici doma.
                        Doporučil Jsem Jammesovi,aby oslovil Svetu,zda nějakou nemá v zásobě...a měl.
                        To jak se Jammes se Svetou dohodli,tedy na ceně a úhradě Mě nezajímá.
                        Navíc v tu dobu Mě Sveta posílal nějakej HW,tak bylo i dohodnuto,
                        že CPU-060 Sveta doloží do Balíku,Jammes s tím souhlasil.
                        Zaslanou CPU-060 od Sveti Jsem otestoval,(dorazil pouze 1 kus ),
                        na Své B-1260...OK...FPU+MMU...Full verze !
                        Pak dorazily od Jammese Turbíky.
                        Můžete Mě věřit a přesně tak to dělá snad každej,kdo cokoliv opravuje,
                        že ještě před tím,než se do čehokoliv pustí,že vše odskouší a zdokumentuje,
                        protože jak zde psal i Boboo,člověk pak bere na sebe nepřímo i tzv. záruku.
                        ANO,přesně tak Jsem i Já postupoval a také i zaslal Jammesovi na čumendu snímky.
                        B-1240 byla OK i po UpGrade na B-1260,takže o té se víc nebudu již zminovat.
                        Ale je tady právě ta B-PPC/040 !!! Okamžité zjištění bylo:
                        Byla "nabouraná" ze strany PPC a několik pinů bylo ohnuto směrem dovnitř.
                        Po tomto zjištění Jsem ještě jednou Turbínky nafotil.
                        A zaslal Jammesovi,aby se na to kouknul a vyjádřil se k tomu ,
                        a to ještě dříve,než se v tom začnu rejpat.
                        Tyto Fotografie musí Jammes mít a rovněž si být plně nyní vedom toho,
                        co nyní píšu. Tyto snímky Jsem zaslal také i Svetovi na čumendu,
                        aby jen tak z "legrace" viděl,co Mě zde přistálo před čumák.
                        ANO a přesně jak zde píše i IDEfix,že tam byl zespodu vedenej drátek.
                        Tak právě ten Jsem tam dával Já,protože díky tomu nabourání,
                        byly servané plošky na PCB u PPC.
                        Mám zde jendo čisté PCB - B-PPC,tak právě podle něj Jsem takhle
                        vyspavil poškozené PCB Jammesové Turbínky k plné spokojenosti,
                        natož se Turbínka poté rozjela !
                        Podotýkám,že používám MB-A-1200 verze 2B, ( mám i jiné další ).
                        Právě na této skutečnosti Jsem sundal CPU-040,a napájel patici pro CPU-060.
                        Udělal patřčné úpravy i Flash a spustil...vše OK !
                        Zaslal Jsem Jammesovi i Screen obou Turbínek !
                        Na disketách Jsem přiložil i New-Library pro CPU-060 od Phase5 ,
                        pro každej případ k instalaci a Test WhichAmiga .
                        Pak zaslal na doručovací adresu Pana Majitele.
                        Načež Jsem obdržel několik Emailů od Pana Majitele s tím ,
                        že CPU-060 není Full verze,že to nejede, atd...atd.
                        Načež Mě informoval Sveta s dotazem: Co že to je za člověka,
                        že ho stále otravuje "někdo",komu prodal CPU-060.
                        --------------------------------------------------------------------------------------
                        Dne: 27.6.2011 ve 20:00 hours z Mob.č: 737 22**62 Mě došla táto SMSka :
                        ( budu citovat do písmene ):

                        Zdravim,balicek mam ready.Turbokartu sem rozchodil
                        omlouvam se ti.Asi sem byl moc horlivej,
                        zase na mou obranu sem tu sam a musim se spolehnout na
                        nekoho kdo mi poradi na foru.
                        protoze o tom vim skoro prd.
                        Nicmene nebejt winuae tak bych to nebyl schopnej rozjed.
                        Nainstaloval sem os pak disk pripojil k pc
                        a pod uae tam kopnul libs.
                        Na amize to proste neslo.
                        Ted mi whichamiga ukazuje mmu i fpu ok.
                        Ale treba demo the law ktere je primo psane na 060 mi pada hned na zacatku.
                        Ale doufam ze to odladim
                        diky ti moc marek.
                        ---------------------------------------------------------------------------------------
                        Věřte,že nebejt zmíněných "Blábolů",bych tuhle SMSku zde necitoval.
                        Jen pro Info: Tuto SMSku četl Osobně i Prober !!!

                        Takže se jen řečnicky zeptám čtenářů toho,co Jsem zde sepsal:
                        Kdeže Jsem udělal chybu a cože to Jsem vlastně spacpal ???
                        Pokud by mělo CPU-060 ohnutý pin,tak by nejspíš
                        výše citovaná SMSka měla zcela úplně jinej text a význam !!!
                        Také je i logické,že pokud bych i Já měl více Turbokaret,
                        ( což i mám ),ale pouze jedno CPU,
                        tak také budu laborovat a CPU přehazovat,abych se pokochal !
                        No a tak se přehazuje a přehazuje až se jednou to nepovede,
                        ááá ejhle...už to nejede,no a na koho to svést...Hmmm...
                        no přeci na EXU...žééé,když už tady má takovou "reputaci" !!!
                        A jak už tady již někdo i psal:
                        Když se dá zabít někde klín,tak ho tam zabijte...Fakt Super !!!
                        No a Stachu je v tom zainteresovanej tedy jak ?
                        Dokonce tady píše IDEfix,že kolem Jumperů bylo spousty marasu.
                        Tak i zde v tomto bodě chci čtenáře objasnit ,pokud jde o Mě:
                        Je jasné,že když se pájí,tak může bejt kolem i nějakáta kalafůna,
                        kterou pak Já na Svých pracích nesnáším a proto ji smývám čistým Acetonem !
                        Takže Můj sajrajt to zcela jistě nebyl !
                        Tím se také dá i vysvětlit,když tady Jammes píše,že Jsem mu zaměnil Turbínku ,
                        že asi nejspíš "ony značky" o kterých se zminuje, aby si ji pak poznal ,
                        Jsem musel nechtě právě tím Acetonem smýt i s tou kalafůnou !

                        No a pak je tady nějakej "Blabol",že najednou Jsem měl nějakou Turbínu.
                        Tak to tedy jooo-měl,ale daleko před tím,než Jsem poznal nějakého JammeseD_007 !!!
                        Dokonce Jsem i o nich psal tady na Amiga Portále asi tak před 5ti lety,
                        to bylo někdy v době,když Jsem koupil Javosoft !!!
                        A jsou i zde členové,kteři Mě navštěvovali a viděli je Osobně.

                        Veškeré Foto a korespondeci k těmto Turbokartám od Majitele Jammese ,
                        se budu snažit dodatečně dohledat,(archivuju si i účtenky kde jsou datumy,
                        kdy se dá pak logicky vydedukovat,kdy co vzniklo,
                        kdy co kde napsal),atd...atd,(mám je na jiném Compu),
                        no a pokud bude i čas,šoupnu je sem na čumendu pro "Všechny".

                        Předpokládám,že Jsem snad Nic neopomenul,pro tentokráte ?
                        A již se k tomuhle "nesmyslu" nehodlám nikterak vyjadřovat !!!
                        Děkuji všem,kteří stráví čas nad tím,co Jsem zde sepsal.

                        Bye - EXA - Ostrava.
                        Naposledy upravil EXA; 23.11.2013, 16:23:18.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Servis EXA - Nový, český web nejen o Amize

                          Ty fotky sem ale určitě dej, ať už je klid. A nebo nový článek k tobě na web?

                          Komentovat


                            #14
                            O: Servis EXA - Nový, český web nejen o Amize

                            No mám pocit, že se to Exovi trošku plete, ale v něčem má pravdu.

                            Posílal sem mu dvě turbokraty, 1240 a B-PPC s 040. Obě funkční, před odesláním testované! Ta B1240 byla označená lihovkou po stranách a to je tam která se vrátila bez značek.
                            Oba CPU 060 sem kupoval od Svéti.
                            EXA upgradoval B1240 na 060 - TAHLE JELA OK ! A téhle se také týkala ta SMS, kterou tu EXA cituje, o nefunkčním MMU a GPU - ta instalace knihoven atd!!!
                            Pak sem mu poslal B-PPC, opět funkční, a vrátila se nefunkční. Ještě jsem byl obviněn, že jsem ji nefunkční poslal, pak mi EXA nabídl, že ji odemne za 2000 koupí a zkusí ji ještě rozcházet. No ještě že sem na ten vychytralej plán nepřistoupil.
                            Pak sem tu B-PPC poslal Stachuovi, zacvaklal 4100 a Stachu ji poslal nefunkční zpět.
                            Pak sem B-PPC poslal IDEfixovi, ten zjistil, že ten CPU 060, kterej tam EXA osobně vkládal, je tam vloženej blbě a má ohnutou nožičku. Takže se nabízí otázka jestli Svéťa poslal CPU s ohnutou nožičkou a EXA ho tam prostě narval, nebo Svéťa poslal OK CPU a EXA jak ho tam rval tak tu nožičku ohnul. A proč to Stachu neodhalil . . . to fakt nemám ponětí, ale stálo to 4100.
                            Pak sem B-PPC poslal Idefixovi, kterej ji opravil a poslal zpět.

                            A to je snad vše. Fotky sem klidně nahrej, já se přiznám, že je už dávno nemám. Někdy na webu byly i fotky od Stachua . .

                            Komentovat


                              #15
                              O: Servis EXA - Nový, český web nejen o Amize

                              Jsem tu už nějakej pátek,beru na vědomí,že jsou lidi,který se věnujou amiga hardweru a opravám a předělávkám(velice si jich vážím),mám takoví pocit,pokud něco pro někoho dělám a vytvařím,(těch lidí není moc)tak tomu dám největší píli,kterou můžu dát,může se někdy stát,že vždy nevyjde všechno podle představ,ale v tom případě to musí pochopit i druhá strana,vím,někomu něco pošlu na úpravu,ne vždy to nejde tak,jak by jsme si představovali,nikdo není na 100% perfektní a ne všechno jde udělat přesně podle našich představ,proto by jste měli mít i pochopení pro ty co se snažejí něco upravovat pro amigu,chtěl jsem jenom říct,že i když se někdo snaží,tak to bohužel nemusí vyjít,nikdo přece není úplně dokonalí.
                              Amiga je nejlepší...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X