Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Retro-Optical Mouse

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Retro-Optical Mouse

    O různých připojeních různých Myšiček k "Naším Amigám",toho bylo sepsáno víc než dosti.
    Spousty "udělátek" ve stylu Cocolino,atd...atd.,které čouhají zezadu a čekají na to až někdo zavadí a ulomí je.
    Navíc i o tehle problematice píšu vic než dosti na Svém WEBu ,
    a spousty Lidiček mají tato Moje předělávky k plné spokojenosti dodnes.
    Napadlo Mě navrhnout New-PCB do Origo Amigáckých Mousek,ale přímo Optiku.
    Mám zato,že by to bylo to nejjednodušší řešení.
    To znamená,že New-PCB by se pouze vyměnilo v té Origo-Kuličkové a připojil by se pouze káblík.
    Celá Myška by takto neměnila vzled a byla plně funkční,ale už jako Optika.
    Navíc mám zato,že to cenově nevyjde víc ,jak Cocolino + nějaká Myš od PéCka dohromady.
    Udělám pro Sebe jeden kus-Prototyp a dodatečně přihodím i foto.

    Takže tímto otevírám New vlákno pro diskuzi a přál bych si znát Vaše názory,zda by právě o tohle byl tájem ???
    Dík předem Všem !
    Naposledy upravil EXA; 19.12.2013, 18:47:43.

    #2
    O: Retro-Optical Mouse

    Nejvíc by asi záleželo na ceně a výdrži. Mám dvě redukce USB a jedou bezchybně a že trochu čouhají mi nijak nevadí. Pak mám ještě v šuplíku Bobooovu PS/2 redukci a tu jsem neopatrným zacházením rozflákal. Ale je opravitelná... neboli - zajímavej nápad, ale asi ho nevyužiji.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #3
      O: Retro-Optical Mouse

      Samozřejmě,že vždy v první řadě je cena ! Ta by se logicky odvíjela od ceny Optického čípu a ceny PCB + drobné součástky.
      Vždy a všude platí pravidlo,že pokud se odebere víc kusů najednou,cana pak za jeden kus bude nižší.
      No a co se týče nějaké té výdrže...Hmmm,toho bych se nebál.
      Zde může platit Murfyho pravidlo,že co se může pokazit,to se pokazí,to platí i u jakejkoliv Myšiček třeba k PéCkům.
      Ku příkladu Já dělám tyhle předělávky asi víc jak 6 let a ještě Mě nepřišla ani jedná reklamace !!!
      A ještě pro vysvětlenou: Vždy se snažím dělat Své "udělátka" tzv. Blbovzdorné,
      ale i přes to vše se může najít jedinec,kterej má v prackách tzv. nakakáno a pohroma je na světě !
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
      Nejvíc by asi záleželo na ceně a výdrži. Mám dvě redukce USB a jedou bezchybně a že trochu čouhají mi nijak nevadí. Pak mám ještě v šuplíku Bobooovu PS/2 redukci a tu jsem neopatrným zacházením rozflákal. Ale je opravitelná... neboli - zajímavej nápad, ale asi ho nevyužiji.
      Naposledy upravil EXA; 19.12.2013, 19:13:54.

      Komentovat


        #4
        O: Retro-Optical Mouse

        Mě se tvoje nápady líbí a držim palce v každé tvorbě, snad tě od toho dál neodradí žádné zlé jazyky a kdyby jsi to dělal formou " Pošlete mi optickou myš od PC a Amiga myš, já vám z toho udělám Optickou Amiga myš", tak já se hlásím
        CD32*PARAVISION*8MB*Cf4GB

        Komentovat


          #5
          O: Retro-Optical Mouse

          To by nejspis mohl byt "mezinarodne" zajimavy projekt, nemam ani tak obavy o funkcnost jako spis o vzhled provedeni...

          Komentovat


            #6
            O: Retro-Optical Mouse

            No,napsal si to moc pěkně,ale další věc,že to vůbec tak nefunguje.On ten optickej číp,kterej se dá uplatnit pro přeorávku k Amize,není v každé PéCéčkové Myšce.
            To byste nevěřili,kolik Myšek Mě přešlo pod rukama.Někdy se stalo,že Jsem natrefil na nějakou krásnou,která se dala přeorat a tak si řekl,že právě takováhle bude k Amize nejlepší vzhledově. No a pak natrefil na stejné,tak je koupil a v nich úplně jiné čípy a bylo po atrakci.
            Nééé,přesně jak to píšeš,tak to fakt nejde , ale byl bych rád kdyby jo.
            ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
            Autorem citovaného textu je vvasha Přejít na původní příspěvek
            Mě se tvoje nápady líbí a držim palce v každé tvorbě, snad tě od toho dál neodradí žádné zlé jazyky a kdyby jsi to dělal formou " Pošlete mi optickou myš od PC a Amiga myš, já vám z toho udělám Optickou Amiga myš", tak já se hlásím

            Komentovat


              #7
              O: Retro-Optical Mouse

              Vzhled provedení...Proooč ? Vždyt jasně píšu,že bych pouze vyměnil v těch původních-Origo kuličkových PCB.
              Vže by vzhledově zůstalo divákovi a uživateli v původním stavu !
              A nechci věřit,že by Ti někdo čučel pod Myšku,jestli tam máš kuličku a nebo světýlko.
              Hele,Já mám Myšku přímo Laserovou u Amigy,kde nesvítí žádné světýlko a koule to nemá rovněž...Haha.
              A kdokoliv u Mě byl,tak ho nenapadlo přemejšlet právě nad tímhle.

              ------------------------------------------------------------------------------------------------
              Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
              To by nejspis mohl byt "mezinarodne" zajimavy projekt, nemam ani tak obavy o funkcnost jako spis o vzhled provedeni...

              Komentovat


                #8
                O: Retro-Optical Mouse

                Ja myslim, ze to taky tak ExiE myslel . Kazdopadne ja bych mel zajem at uz o tvoji optickou mysku, nebo o vytunenou amigackou mysku. Je mi to jrdno, jen tu kulicku nechci .

                Komentovat


                  #9
                  O: Retro-Optical Mouse

                  Autorem citovaného textu je EXA Přejít na původní příspěvek
                  Vzhled provedení...Proooč ? Vždyt jasně píšu,že bych pouze vyměnil v těch původních-Origo kuličkových PCB.
                  Vže by vzhledově zůstalo divákovi a uživateli v původním stavu !

                  Přesně tak jsem to myslel, Původní Amiga myš a jiné vnitřnosti . . . poskytl bych bez problému jednu ze svých myšek . . .

                  Ale ty to chceš asi prodávat jako hotový produkt? kde je pořadník aby na mě vyšlo? )
                  CD32*PARAVISION*8MB*Cf4GB

                  Komentovat


                    #10
                    O: Retro-Optical Mouse

                    Jasně,Já Jsem mu i takto porozuměl.
                    Ty Origo-Kouličkové už začínají mlet z posledního,takže bude rozumné jít s dobou.
                    Ale na druhé straně mám obavy,aby jakejkoliv zásah do originality,kterej byl dán výrobcem,nevyvolal v " Někom " pohoršení...Ufff !

                    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                    Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
                    Ja myslim, ze to taky tak ExiE myslel . Kazdopadne ja bych mel zajem at uz o tvoji optickou mysku, nebo o vytunenou amigackou mysku. Je mi to jrdno, jen tu kulicku nechci .

                    Komentovat


                      #11
                      O: Retro-Optical Mouse

                      Dalo by se to udělat i tak,že by si New-PCB do Své Myšky každej připájel k těm 8mi drátkům sám a se svým rizikem na odbornost !
                      Tohle je pouze jedna z možností k danné věci.Druhá je: Zaslání+přebastlení+odeslání+nějakáta záruka z Mé strany, klasicky 6 měsíců.
                      ----------------------------------------------------------------------------------------------------
                      Autorem citovaného textu je vvasha Přejít na původní příspěvek
                      Přesně tak jsem to myslel, Původní Amiga myš a jiné vnitřnosti . . . poskytl bych bez problému jednu ze svých myšek . . .

                      Ale ty to chceš asi prodávat jako hotový produkt? kde je pořadník aby na mě vyšlo? )

                      Komentovat


                        #12
                        O: Retro-Optical Mouse

                        Ve mne tedy pohorseni nevyvola. Mys je spotrebni material, ne? Je mi jedno jak bude vypadat, hlavne, kdyz bude poradne fungovat .

                        Komentovat


                          #13
                          O: Retro-Optical Mouse

                          Autorem citovaného textu je EXA Přejít na původní příspěvek
                          Jasně,Já Jsem mu i takto porozuměl.
                          Ty Origo-Kouličkové už začínají mlet z posledního,takže bude rozumné jít s dobou.
                          Ale na druhé straně mám obavy,aby jakejkoliv zásah do originality,kterej byl dán výrobcem,nevyvolal v " Někom " pohoršení...Ufff !

                          --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                          Já bych si určitě nechal kuličkárnu jako důkaz že to tak opravdu kdysi bylo a používal bych optickou. Ale určitě to nemůže nikoho pohoršit, a jestli ano tak ať mi ukáže NEPORUŠENOU pečeť na té svojí amize
                          CD32*PARAVISION*8MB*Cf4GB

                          Komentovat


                            #14
                            O: Retro-Optical Mouse

                            Autorem citovaného textu je EXA Přejít na původní příspěvek
                            Dalo by se to udělat i tak,že by si New-PCB do Své Myšky každej připájel k těm 8mi drátkům sám a se svým rizikem na odbornost !
                            Tohle je pouze jedna z možností k danné věci.Druhá je: Zaslání+přebastlení+odeslání+nějakáta záruka z Mé strany, klasicky 6 měsíců.
                            ----------------------------------------------------------------------------------------------------
                            Nooo....takze to asi ta moznost B) by byla pro mne osobne optimalni

                            Komentovat


                              #15
                              O: Retro-Optical Mouse

                              Tak vznes dotaz,kolik Lidiček používá právě tu Mojí " Přeorávku " a co k tomu mohou říct...atd...atd.
                              Zde jich je tak Mojim laickým odhadem takových minimálně 25 uživatelů.
                              ---------------------------------------------------------------------------------------------------
                              Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
                              Ve mne tedy pohorseni nevyvola. Mys je spotrebni material, ne? Je mi jedno jak bude vypadat, hlavne, kdyz bude poradne fungovat .

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X