Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Compact Flash jako systémový disk na IDE pod OS4.1

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Compact Flash jako systémový disk na IDE pod OS4.1

    Pokouším se na CF Sandisk 2GB (SD CFJ-204 nainstalovat OS4.1 a nedaří se mi. Media Toolbox sice Sandisk CF vidí, umožní mi nahrát filesystém, nastavit masku, maxtransfer atd, ale při následném formátování ve workbenchi jsem upozorněn, že to ten disk není disk . Zkoušel jsem ještě GoodRam CF (2GB) a stejný výsledek. Obě CFky přitom v OS3.x jednou zcela normálně, běžně je požívám s PFS3 a SFS. Taktéž inicializace klasického 2,5" disku proběhne v pořádku, disk lze naformátovat, nainstalovat os4.1 a vše jede.

    Docela s tím zápasím, zkouším kde co. Např. jsem si funkční instalaci 4.1 z hdd zabalil, připravil pro CF filesystém SFS pod OS3.1 na který jsem následně rozbalil funkční instalaci 4.1 z hdd a dostanu se v lepším případě do fáze, kdy se nahraje nový kickstart (4.1), ale při pokusu o nahrávání workbenche se amiga dostává do cyklických resetů.

    Ještě dodám, že pro SFS používám manuálové hodnoty DosType identifikátor 53465300, maska FFFFFFFC (zkoušel jsem i jiné), MaxTransfer 1FE00 (zkoušel jsem snižovat). Toto nastavení pod OS3.1 jede ok.

    Vše na A1200, KS3.0, BPPC,BVPPC, 256MB RAM, deska 2.B. Sestava je pod OS3.1 bezproblémová.

    Nemáte někdo praktickou zkušenost s instalací/provozem OS4.1 na CF? Moc bych chtěl používat CFku
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis
Zpracovávám...
X