Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Rada ke koupi CF PCMCIA čtečky a CF karty

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Koupím Rada ke koupi CF PCMCIA čtečky a CF karty

    Zdravím,
    tak CF/IDE redukci jsem více méně úspěšně nainstaloval, tak jako další krok sháním PCMCIA CF čtečku a CF kartu která mi s ní v A1200 bude fungovat.
    Předběžně jsem si vybral tuto:
    COMPACT FLASH PCMCIA ADAPTER TRANSCEND (TS0MCF2PC)
    Solaris104 v tomto threadu píše, že funguje. Je ale jen Type I full compatible.
    Vybírám z těchto čteček
    Kartu bych vzal tuto: Transcend CompactFlash 133x 2GB
    Jestli je type I nebo II nepíšou.
    Boboo v tomtéž threadu píše, že 4GB verze této karty je funkční.
    Zajímal by mě váš názor.

    #2
    O: Rada ke koupi CF PCMCIA čtečky a CF karty

    Jo, v klidu. Ono se dá říct, že v PCMCIA jdou de facto všecky "čtečky" (ona to není žádná čtečka, je to jen redukce, čili dráty mezi konektory, nic víc) a snad většina CF karet (na rozdíl od IDE). Já osobně bych ale vsadil na jistotu a kartu bych koupil SanDisk.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #3
      O: Rada ke koupi CF PCMCIA čtečky a CF karty

      No abych pravdu řekl, taky jsem původně přemýšlel o Sandisku, ale řekl jsem si Transcend čtečka, Transcend karta a 4GB prý běhá, no a pak menší kapacita (2GB úplně stačí) a taky nižší cena.
      Tak pak jedině tato:

      Komentovat


        #4
        O: Rada ke koupi CF PCMCIA čtečky a CF karty

        Komu není rady...
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #5
          O: Rada ke koupi CF PCMCIA čtečky a CF karty

          Sandisk 4 GB naprosto nejlepší volba pro přenosy. Nějaký Transky neřeš.
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #6
            O: Rada ke koupi CF PCMCIA čtečky a CF karty

            já používám taky pro přenos v pcmcia redukci i kartu sandisk a v pohodě
            A500, A500+, A2000, A600, A1200

            Komentovat


              #7
              O: Rada ke koupi CF PCMCIA čtečky a CF karty

              Já dosud používal kingstony (jsou nejlevnější) 4 GB, ale v A600 s rom 3.1 nešlapou, šlapou v A1200 bez problému...

              Komentovat


                #8
                O: Rada ke koupi CF PCMCIA čtečky a CF karty

                kingston 4 G mám jak v A600 (37.300) tak i v A1200 místo HDD a jedou obě v pohodě. Ten Sandisk mám jen pro PCMCIA přenos dat.
                Naposledy upravil mijaji; 05.01.2014, 17:17:09.
                A500, A500+, A2000, A600, A1200

                Komentovat


                  #9
                  O: Rada ke koupi CF PCMCIA čtečky a CF karty

                  Pánové, od toho jsou tady dvě k tomu určená vlákna - zde a zde.
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #10
                    O: Rada ke koupi CF PCMCIA čtečky a CF karty

                    Ahoj Premo, kontaktuj p. Velebného, zde link: http://www.compuny.cz/redukce-pcmcia.html, já to u něj kupoval osobně, bez dokladu za kilčo a vše OK na A600 i A1200. Klidně mu zavolej, že to chceš na Amigu, je to pro něj srdeční záležitost (Amiga), ostatně jako skoro pro každého na tomto portálu .
                    A1200 ACA 1232 33MHZ 128MB RAM, A600, 2xA500, 3xC64-I, 4xC-64 II, 4xAtari 800XL, 3xAtari800XE, Atari 520ST, Atari 1040 STfm, Atari 1040 STEfm, XBOX 360E

                    Komentovat


                      #11
                      O: Rada ke koupi CF PCMCIA čtečky a CF karty

                      Díky za odkaz, já už koupil COMPACT FLASH PCMCIA ADAPTER TRANSCEND (TS0MCF2PC) tak doufám, že bude na A1200 šlapat. Kartu mám ten Sandisk 4GB. Jen zatím nemám ovladače v systému, tak nevím, jestli šlape.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Rada ke koupi CF PCMCIA čtečky a CF karty

                        To bude bez problému, se sandiskem neuděláš chybu, redukce jsou uvnitř všecky stejný.
                        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                        Komentovat


                          #13
                          O: Rada ke koupi CF PCMCIA čtečky a CF karty

                          Takže PCMCIA čtečka pracuje v A1200 bez problému s tím Sandiskem i s tou Transcend CompactFlash 133x 2GB. Jediný rozdíl je v tom, že Sandisk 4GB je FAT32 a ta TRANSCEND jen FAT.

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X