Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Soft core Apollo CPU

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Soft core Apollo CPU

    Narazil jsem na zajímavý projekt soft core procesou. Pokud by byl dotažen a uvolněn pro obecné použití, byl by zajímavý pro turbokarty do A1200. Procesor 030 je dnes standard, 040 a 060 jsou špatně k sehnaní. A toto by byl zajímavý poměr cena/výkon. Mám pocit že tento projekt ma na bedrech vývojář jménem Gunnar.

    Okaz na stránky zde....
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    O: Soft core Apollo CPU

    Ano, cital som o tom, tiez je mozne sa pridat do teamu Majsta sa pridal tiez do toho projektu s nadejou, ze jeho Vampire bude mat raz tento soft Core
    Je to podstate uplne nove CPU vychadzajuce z architektury 68k, no vsetko sa drzi pod pokrievkou. Nechame sa prekvapit!
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    Komentovat


      #3
      O: Soft core Apollo CPU

      Vypadá to velice zajímavě. Uvidíme co se z toho vylíhne.
      Amiga 1200 ROM 3.1, Apollo 1260/50MHz 32MB RAM, IDE/CF Sandisk 4GB, Workbench 3.1 || Commodore C64 || Atari 800XE
      Amiga 1200 ROM 3.0, Infinitiv tower, Blizzard 1240/40MHz 32MB RAM, Fast ATA 1200

      Komentovat


        #4
        O: Soft core Apollo CPU

        Gunnar bol (resp. je) v NatAmi team-e. Mal tam na starosti softcore design. By ma zaujimalo, ci sa Thomas-om Hirsh-om ich cesty rozdelili, alebo este stale spolupracuju.
        A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

        Komentovat


          #5
          O: Soft core Apollo CPU

          To ví jen oni dva ;o) Každopádně uvidíme, nějaký pořádný 68k respektive turbínka nám schází jako sůl ;o) Pak možná spousta lidí odloží svoje úáéčka a pojedou zas na klasice ;o)
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #6
            O: Soft core Apollo CPU

            Jsem neználek, a tak se zeptám... to je náhrada za 68030 na blizzardu? Anebo zcela nová turbína?
            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

            Komentovat


              #7
              O: Soft core Apollo CPU

              Podle popisu bych řekl, že je to zcela nový 68k procesor, který bude potřebovat zcela novou turbínu s DDR pamětí. Ale větší znalci HW mě možná doplní.
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #8
                O: Soft core Apollo CPU

                Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                Pak možná spousta lidí odloží svoje úáéčka a pojedou zas na klasice ;o)
                To je asi prilis optimisticke, i kdyby to CPU prineslo opravdu vysoky vykon, poread je to jen 68k Amiga, ktera ten vykon v podstate ani nevyuzije... a winuae je proti tomu v podstate zadarmo, s grafickou kartou atd.

                Komentovat


                  #9
                  O: Soft core Apollo CPU

                  A Ty jedeš na čem ExiE? Na peci? Já jsem měl jednou nainstalované něco od Probera, a můžu říct, že i když to bylo v pohodě, tak to stejně nebylo ono, protože když jsem nedopatřením a díky Widlím o tu instalaci přišel, tak jsem to už znova neinstaloval. Klasika je klasika, na to se je možné zeptat spectristů, ale to už jsem jinde. Samozřejmě bude hodně záležet i na ceně, ale víme všichni, že skalní do toho půjdou, a v tom případě asi i já, pokud mně to jako důchodce nezahubí hlady
                  Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                  Komentovat


                    #10
                    O: Soft core Apollo CPU

                    Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
                    Já jsem měl jednou nainstalované něco od Probera, a můžu říct, že i když to bylo v pohodě, tak to stejně nebylo ono, protože když jsem nedopatřením a díky Widlím o tu instalaci přišel, tak jsem to už znova neinstaloval. Klasika je klasika, na to se je možné zeptat spectristů, ale to už jsem jinde.
                    Předpokládám že to byl asi AmiKit. To sice klasika je, ale pokud si to neuděláš sám, pak k tomu nemáš ten vztah. Myslím ten systém

                    Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
                    pokud mně to jako důchodce nezahubí hlady
                    Nekecej, teď vám přidali 45,- Kč - to se bude nakupovat
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #11
                      O: Soft core Apollo CPU

                      Tady se nic neutají, už mám nakoupeny akcie
                      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                      Komentovat


                        #12
                        O: Soft core Apollo CPU

                        Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
                        A Ty jedeš na čem ExiE?
                        Ja mam A4k/060/604
                        Ja tim chtel jenom naznacit, ze kdyby to aspon bylo PPC rekneme s 512 MB pameti, tak rozjedes OS4.1 a tam je aspon poradny prohlizec a tak, 68k to proste na WHDLoad nepotrebuje. Kazdopadne jsem tim nechtel to usili nijak znevazovat.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Soft core Apollo CPU

                          Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                          PPC rekneme s 512 MB pameti, tak rozjedes OS4.1
                          Řekl bych, že ne. Podle toho jak je ten systém na klasiku vybíravý a doufat v to, že to Hyperion upraví, je nesmysl.
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat


                            #14
                            O: Soft core Apollo CPU

                            Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                            Řekl bych, že ne. Podle toho jak je ten systém na klasiku vybíravý a doufat v to, že to Hyperion upraví, je nesmysl.
                            Tady se handrkujeme o kraviny. Stejne na tom nic nemeni, ze na OS4 je alespon pouzitelny prohlizec, pro 68k bez ohledu na to, jak moc vykonu bude k dispozici, nic takoveho neni a s nejvetsi pravdepodobnosti nebude.
                            Aby na takove karte jel pripadne i OS4 je vec Hyperionu a vyrobce takove karty, o tom nema smysl se prit, ale kdyby nekdo takovou kartu delal, tak pred prototypem by musel mit dohodu s Hyperionem ohledne podpory, protoze jinak by takova karta byla uplne k ***** a nikdo by ji nekupoval.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Soft core Apollo CPU

                              ono cele zamyslanie sa nad vyvojom niecoho pre retro platformu je SCIFI - aspon pre vacsinu bez virusu Amiga v krvi


                              Ci vyrobit softcore alebo nie? Za mna urcite ano kedze 060 v zivote asi vlastnit nebudem kvoli stupajucej cene a na tych par DEm a hier mi staci naozaj UAE.

                              Ale na druhu stranu rok 2013 bol asi najplodnejsi na HW pre Amigu a ine platformy..... ked clovek cita co nas caka v roku 2014 + stale ma chut zit!
                              WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X