Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Čím nejlépe odšroubovat?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Čím nejlépe odšroubovat?

    Chtěl bych sundat spodní stínící plech z desky A1200. Ten je k desce přišroubován šroubky s šestihrannou hlavičkou (u každého portu 2). Jak je mám dostat ven? Jsou zašroubovány dost napevno. Když jsem to zkoušel kleštičkami, tak jsou pak dost ohlodané.

    #2
    O: Čím nejlépe odšroubovat?

    Já mám klasický klíč a pak nástrčkový šroubovák Narex tuším že M5. Si to změř a jdi si ho koupit do nejbližší prodejny. Vypadá nějak takto:
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      O: Čím nejlépe odšroubovat?

      Tyhle torxy už dnes nejsou problém, mají to v každém obi, hornbachu a tak...
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        O: Čím nejlépe odšroubovat?

        Imho tohle není torx, ale obyčejný imbus.
        "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

        Komentovat


          #5
          O: Čím nejlépe odšroubovat?

          Ale takovej obrácenej imbus, ne? Něco jako kobliha vs. americká kobliha . Každopádně jsem si vytiskl fotku, abych se v obchodě doptal. Ještě bych se chtěl zeptat. Když jsem na šroubku naměřil, že vzdálenost 2 protilehlých stran je 5 mm, tak mám brát šroubovák s průměrem 5 nebo 5.5 mm?

          Komentovat


            #6
            O: Čím nejlépe odšroubovat?

            Vem si s sebou jeden ten ohlodaný, to máš nejjednodušší. Válí se mi jich tu na stole deset neohlodaných. Velikost samozřejmě 5, je to stejné jako s jakýmikoliv klíči.
            "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

            Komentovat


              #7
              O: Čím nejlépe odšroubovat?

              Jaromíre...Jaromíre...Big Sorry,ale tím si Mě fakt dostal !
              Ted Jsem Tvůj problém nechal přečíst i Moji Manželce-Myšce...tak Ti tímto posílá Pozdrav do Č.Budějovic .
              Jen pro Tvé Info : Já tyto šroubky celej život povoluji pouze a jen kleštičkama,
              no a pak logicky i takto je zpět zašroubuji.
              Nejprve se povoluje směrem doleva,to je proti směru hodinových ručiček.
              No a pak logicky je zpět přitáhneme doprava,ve směru hodinových ručiček......
              A když to ani tak nepomůže,skus Flexku...ta to jistí !

              --------------------------------------------------------------------------------
              Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
              Chtěl bych sundat spodní stínící plech z desky A1200. Ten je k desce přišroubován šroubky s šestihrannou hlavičkou (u každého portu 2). Jak je mám dostat ven? Jsou zašroubovány dost napevno. Když jsem to zkoušel kleštičkami, tak jsou pak dost ohlodané.
              Naposledy upravil EXA; 13.01.2014, 15:24:20.

              Komentovat


                #8
                O: Čím nejlépe odšroubovat?

                Vypadá to třeba takhle



                dá se to normálně koupit, jmenuje se to nástrčný klíč a dá se to koupit samozřejmě i jako oříšek třeba na malou gola sadu.

                http://www.conrad.cz/sestihranny-nastrcny-klic-wera-5-mm.k826180?icc=category-carousel-2level&icn=toprate-vnejsi-sestihranne-sroubovaky

                Naposledy upravil Predseda; 13.01.2014, 15:26:48.
                "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                Komentovat


                  #9
                  O: Čím nejlépe odšroubovat?

                  To jsem rad, ze jsem vas pobavil. Ale, jak jsem psal, s klestickama jsem fakt lama
                  Autorem citovaného textu je EXA Přejít na původní příspěvek
                  Jaromíre...Jaromíre...Big Sorry,ale tím si Mě fakt dostal !
                  Ted Jsem Tvůj problém nechal přečíst i Moji Manželce-Myšce...tak Ti tímto posílá Pozdrav do Č.Budějovic .
                  Jen pro Tvé Info : Já tyto šroubky celej život povoluji pouze a jen kleštičkama,
                  no a pak logicky i takto je zpět zašroubuji.
                  Nejprve se povoluje směrem doleva,to je proti směru hodinových ručiček.
                  No a pak logicky je zpět přitáhneme doprava,ve směru hodinových ručiček......

                  --------------------------------------------------------------------------------

                  Komentovat


                    #10
                    O: Čím nejlépe odšroubovat?

                    Ještě si dejte pozor, aby ta hlavice nebyla příliš široká, protože u toho canon konektoru není moc místa. Viděl jsem to prodávat i pod názvem maticový šroubovák.
                    I love Amiga

                    Komentovat


                      #11
                      O: Čím nejlépe odšroubovat?

                      Jo a Solárko Ti tady ještě posílá jeden link: http://provercajk.cz/3664-maticovy-p...m-kennedy.html

                      S tím to samozřejmě taky jde a celkem levně
                      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                      Komentovat


                        #12
                        O: Čím nejlépe odšroubovat?

                        No je to síla, v GM 50. a v Conradu 5x tolik......... Nekup to!
                        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                        Komentovat


                          #13
                          O: Čím nejlépe odšroubovat?

                          Za nešikovnost se platí, my to normálně vytáčíme kombinačkama bez poškození, žáno.
                          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                          Komentovat


                            #14
                            O: Čím nejlépe odšroubovat?

                            No a Chuck Norris to zvlada jen v prstech, ten zadny klesticky nepotrebuje.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Čím nejlépe odšroubovat?

                              Chuck Norris se zamraci a sroubky vyskoci samy. Ten se jich nepotrebuje dotykat .

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X