Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Bkick11

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Bkick11

    Objevil jsem tuto zajímavou aplikaci, ketrá by měla umět nahrát Kickstart a také třeba knihovny do MapROM paměti u karty Blizzard 1230/MK4 a některých jiných Blizzardech . . . a tím uvolnit nedostatkový prostor v základní paměti.

    Máte někdo nainstalováno?


    zde je originální znění README:
    Short: Loads kickstart into Blizzard's MapROM
    Author: ciarcins@beta.ii.tuniv.szczecin.pl (Adam Ciarcinski)
    Uploader: adam felix univ szczecin pl (Adam Ciarcinski)
    Type: util/boot
    Architecture: m68k-amigaos

    If you have Blizzard Turbo Board 1230-II, III, IV or 1260 from phase 5, and
    kickstart stored in a file, you can load it to the MapROM area. BKick can
    load either 256KB and 512KB kickstarts, and reload the kickstart from ROM.
    It also can move exec.library into FAST memory.

    It is possible that BKick may work with other Blizzard Boards, but I didn't
    test them.
    CD32*PARAVISION*8MB*Cf4GB

    #2
    O: Bkick11

    Bkick je něco z roku 1996. Zkus kouknout sem: https://aminet.net/package/util/boot/BlizKick

    Jmenuje se to Blizkick, poslední verze je z roku 2007 a umí to spoustu spoustu věcí (včetně již zmíněných z Bkicku) ;o)
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #3
      O: Bkick11

      Zajímavá utilitka, nemáš náhodou osobně odzkoušeno? Navede si mě to samo na nastavení až spustim aplikaci kterou nejdřív zkopčim do Amigy?
      CD32*PARAVISION*8MB*Cf4GB

      Komentovat


        #4
        O: Bkick11

        Teď doufám, že tě (příliš) nezklamu Utility tohohle typu paměť nejenže neuvolní, ale naopak nějakou seberou. Funkce MapROM znamená, že se namapuje obsah paměti ROM (ať už té skutečné, co máš v počítači nebo z externího image) do oblasti v paměti typu FAST, k tomuto účelu vyhrazené. Ve výsledku ti tedy ubyde (obvykle) 512 kB FASTky a zrychlí se přístup k funkcím z původní ROMky. Výhodné pro systémové záležitosti. Pokud plánuješ hrát hry nebo sledovat demáče, nemá dle mého názoru (až na speciální případy) smysl.

        Jinak tyhle utility musíš pozorně vybírat. Často jsou určeny jen pro některé typy turbokaret a s jinýma nefungují. Ovšem pokud máš Blizze, není třeba se bát. To je jistota.
        AmigaOS // AROS

        Komentovat


          #5
          O: Bkick11

          Blizzard 1230 MK4 + 64 MB FAST RAM , chtěl jsem trochu ulevit CHIP paměti protože po náběhu systému mi ukazuje pouze 1,65 MB (utilitky Fblit a Fbtext mám)
          CD32*PARAVISION*8MB*Cf4GB

          Komentovat


            #6
            O: Bkick11

            Pokud chceš ušetřit CHIPku, pak moc možností není. Vlastně kromě FBlit/FText vím jen o jedné: snížit rozlišení/počet barev. A protože s rozlišením se obvykle hýbat nedá, uprav počet barev směrem dolů a uvidíš. Já měl při 640x256 v 8 barvách vždy něco kolem 1,8 MB.
            AmigaOS // AROS

            Komentovat


              #7
              O: Bkick11

              Ještě snad byla commodita fasticons, ne? Ta ukládala ikonky do fastky, takže to taky ušetřilo dost chipky... Pokud si vzpomínám...

              Komentovat


                #8
                O: Bkick11

                Určitě, zapomněl jsem. Záleží na konkrétním způsobu využití Amigy. Pokud "systém", pak určitě ikony do FASTky a to tím spíš, jestli se nejedná o standardní formát (=malé).
                AmigaOS // AROS

                Komentovat


                  #9
                  O: Bkick11

                  Len take drobne upozornenie - niektore hry maju MapROMom problemy. Napriklad Evil's Doom. Potom treba deaktiovovat zanam v StartupSequence, otvorit trapdoor, prehodit jumper a potom zas vsetko vratit do povodneho stavu...
                  ???

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X