Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

CD32 1kb flash

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    CD32 1kb flash

    Zdravím, už leta se snažím sehnat ovladač pro Workbench aby se dali do CD32 flash kopírovat soubory, nebo ještě lépe aby se dala mountnout jako disk.
    Pokud o něčem víte moc díky za info.

    #2
    O: CD32 1kb flash

    A jak bych ho chtěl té CD32 vnutit? Jako že bys nabootoval z CD nějaký Workbench? Nápad zajímavý, praktické využití mě při velikosti té flashky nenapadá, ale o takovém driveru taky nevím.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #3
      O: CD32 1kb flash

      Nějaký Workbench ? Mám originálku, to opravdu není problém. Navíc jestli znáš kompilace 100 v jednom atp tak tam je taky workbench. Daly by se tm nahrát třeba savy od her které můžu teď mít jen v ramdisku a opravdu nechci nechat CD32ku běžet nonstop. Bohužel jediná další alternativa jak na CD32 něco uložit je paravision nebo SX32... A ceny ted leti do zavratnych vysin. Řešil jsem to na anglických forech, a dozvěděl jsem se že existuje knihovna pro práci s touto ram, ale to je tak vše. Prý by to nebylo problém udělat, ale musel by to někdo naprogramovat... A nikoho takového bohužel neznám. Dost se divím, že to doposud nikoho nenapadlo, když komunita byla svého času tak velká.

      Komentovat


        #4
        O: CD32 1kb flash

        No dobře, ale co dáš do 1kB? "Nějaký workbench" jsem myslel to, že pro CD32 žádný WB není a musel by sis udělat bootovací WB CD. A co pak s ním - nabootuješ, teoreticky namountuješ Nonvolatile RAM jako disk a dál? Co se těch kompilací týká, tak na nich jsou stejně většinou upravené floppy verze NDOS her, nevím jak bys je chtěl přinutit, aby ukládaly své pozice do NVRAM. Samozřejmě jsou hry, které ji na ukládání svých pozic využívají, proto tam ostatně taky je, ale jsou to hry napsané přímo pro CD32. Do NVRAM se vejde i několik pozic, ale samozřejmě záleží na konkrétních hrách, kolik kapacity si ukrojí. Třeba Simon the Sorcerer si jí zabere celou na jedinou pozici. Taková Dune II má třeba 50kB pro každou pozici. Prostě je to celé podlé mého mínění nesmysl. CD32 je špatně navržená konzole.
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #5
          O: CD32 1kb flash

          Říkal jsem že mám workbench pro CD32 originál CD které samo nabootuje a podporuje automaticky emulaci myši ovladačem. Jasně že originál CD32 hry tam ukládají automaticky. Spousta her má menší save než jeden Kb. Daly by se tam také uložit různé konfigurační soubory atd... Vím že to moc není, ale rozhodně by se uplatnění našlo.

          Komentovat


            #6
            O: CD32 1kb flash

            No, original CD Workbenche bych rád viděl, pokud vím tak Commodore ani Escom nic takového nevydal, to ale neva. Já Ti rozumim co chceš dokázat - v podstatě assignovat DF0: na NVRAM (protože assignovat tam harddisk do 1kB je už úplně mimo mísu). To ale prostě nepůjde. U něčeho DOSového by to teoreticky možné bylo, u ndos her, které využívají trackdisk.device ale ne. Určitě by to nešlo nějakým univerzálním přesměrováním, musel bys upravovat přímo ty hry.
            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

            Komentovat


              #7
              O: CD32 1kb flash

              Nemusí to být zrovna DF0 může to mít jakékoliv jméno. Ano stačil by mi přístup z Workbenche. Je mi jasné že u non WB her by to nijak rozumě nešlo.
              Zítra ti tu placku vyfotím.

              Komentovat


                #8
                O: CD32 1kb flash

                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #9
                  O: CD32 1kb flash



                  "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                  Komentovat


                    #10
                    O: CD32 1kb flash

                    Jo tadyto vesálské, jasně. No, to je v podstatě taky "originál"
                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      #11
                      O: CD32 1kb flash

                      podle me jedine rozumne vyuziti (a jak tomu ja rozumim) je nabootovat do WB, zazalohovat si ulozene pozice z interni Flashky nekam ven, a v pripade ze se ke hre budu chtit za cas vratit, muzu si pozice nahrat zpataky a mezi tim neni flashka plna. Problem s holou CD32 ale je i to kam bys tu zalohu chtel delat...

                      Komentovat


                        #12
                        O: CD32 1kb flash

                        A není přesně k tomu určený CD32 Non Volatile Memory Editor na Aminetu?
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #13
                          O: CD32 1kb flash

                          Zkoušel jsem to, ale nefunguje to jak má. Pokud načtu item file, a pak item file uložím zpět do souboru, nevyleze z toho stejný soubor, ale ztratí se konec souboru (zkoušeno na UAE). Ale ano je to přesně to co jsem chtěl.
                          Díky za tip, skusím vypátrat proč mizí konce souborů.
                          Naposledy upravil elder; 26.02.2014, 09:31:13.

                          Komentovat


                            #14
                            O: CD32 1kb flash

                            Tak už jsem na to přišel, musí se přidat jeden blok (číslo vpravo nahoře) aby se to uložilo celé. Super dík moc. A mám jeden Kb paměti k ukládání na CD32 juchuu

                            Komentovat


                              #15
                              O: CD32 1kb flash

                              No to jsem zvědav, k čemu Ti bude
                              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X