Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga 600 Kickstart ROM

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Amiga 600 Kickstart ROM

    Ahoj, před víc jak 20ti lety jsem kdysi někde ve svazarmu, kde měli tehdy Amigu 600, chodil na ní hrát hry a zkoušet různé pokusy s WB... nikdy jsem doposud svou vlastní Amigu neměl, ale aktuálně mám tři kusy... 2x A600 a 1x A500.
    První jsem koupil v lednu 2014, byla to Amiga 600, který má Kickstart ROM 2.05 37.299 a tudíž v ní nejde používat interní HDD, případně PCMCIA CF redukce (nebo se pletu)? Zvažuji tedy výměnu Kickstart ROM, ale váhám mezi 2.05 37.350 a verzí 3.1.
    Poradí mi někdo, jakou mají jednotlivé verze výhodu/nevýhodu? Jde vyměnit ROM bez problémů (revize desky atd...). Má s tím někdo zkušenost? Přínosy, problémy?

    Další přišla v únoru A500, kupovaná bez zdroje na díly, ale jeví známky života
    Poslední jsem kupoval v březnu, má 2MB ChipMem a instalovaný 4GB HDD (bohužel ne CF!), jen je dost zažloutlá Má Kickstart ROM 2.05 37.300.


    Pokud jsem cokoliv napsal špatně, tak se omlouvám.


    Díky moc, mějte se fajn,

    s4r!

    P.S.: Ideálně, pokud tu je někdo z Plzně, či okolí, kdo by mě zasvětil trochu, případně byl ochoten se sejít, tak jsem jedině PRO!
    Naposledy upravil s4r; 09.04.2014, 20:09:29.
    A500, A600, A1200, CD32

    #2
    O: Amiga 600 Kickstart ROM

    Vítej do klubu...

    Z těch dvou A600 bych vybral to nejlepší a sestavil jednu a zbytek nechal jako dárce orgánú pro náhradní díly. I s kickem 37.300 a 4GB HDD se dá pro začátek vyžít ...

    Komentovat


      #3
      O: Amiga 600 Kickstart ROM

      Díky za přivítání Jsem moc rád mezi vás všechny zavítal. Chtěl jsem si splnit svůj sen, tak jsem si koupil alespoň A600, ale třeba časem dospěju i k A1200 s turbokartou
      Otevřenou jsem neměl ani jednu, ale nechám si asi tu lepší na nějaké to užívání a dál se uvidí. Náhodou někdo nevíte, jestli a jak jde vyčistit zažloutlé plasty? Případně zda je možné naklonovat běžně v PC disk z Amigy na CF kartu a jen to prohodit mezi sebou? Na redukci CF to IDE 44pin čekám, mám objenáno z Ebay.

      s4r
      A500, A600, A1200, CD32

      Komentovat


        #4
        O: Amiga 600 Kickstart ROM

        Je pekne ze si svoje sny plnis prave s Amigou

        Myslim ze kickstart 37.300 Ti bude stacit. Zaklad je aby Ti isiel ide radic a pcmcia port. Disk 4GB Ti staci bohato, tam sa toho zmesti kvantum (hier).

        Ak chces bielit plasty, zadaj do vyhladavaca retrobright.

        Disk pripravit na PC nie je problem (CF), pouzi clanok tuna na portale od Probera. Pouzi silu, Luku (ergo vyhladavanie)
        A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

        Komentovat


          #5
          O: Amiga 600 Kickstart ROM

          Jéé, Plzeňák!
          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 20140410_011107.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 54,5 KB
ID: 107869Tohle bohatě postačí na ten retrobright. Stačí nanést na plasty v přiměřené vrstvě nějakým štětečkem a obalit to potravinářskou folií. Pak jen šoupneš plasty na sluníčko a čekáš. Nicméně nemám odvahu to zkoušet na amigu, zatím

          Komentovat


            #6
            O: Amiga 600 Kickstart ROM

            A600 s HDD mám funkční, ale rád bych to "překlopil" na CF, disk je dost slyšet a přece jen CF = ticho a prý i snad je rychlejší. Zkusím naklonovat, třeba to pojede. Jen čekám na redukci.
            A500, A600, A1200, CD32

            Komentovat


              #7
              O: Amiga 600 Kickstart ROM

              A600 s HDD mám funkční, ale rád bych to "překlopil" na CF, disk je dost slyšet a přece jen CF = ticho a prý i snad je rychlejší. Zkusím naklonovat, třeba to pojede. Jen čekám na redukci.

              Ajaj, nějak se mi to zdvojilo... :-/
              Naposledy upravil s4r; 09.04.2014, 22:38:56.
              A500, A600, A1200, CD32

              Komentovat

              Zpracovávám...
              X