Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

AROS Vision 68k 2.6

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: AROS Vision 68k 2.6

    Já už tak nějak vycházím z toho, že když se s Dedym bavíme o AROSu, tak je řeč o Icaros Desktopu Dneska v době WinUAE už je to těžce jedno, ale v době kdys měl k dispozici procesor na 14MHz a funkční systém na jednu DD disketu, v tom rozdíl teda byl
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #17
      O: AROS Vision 68k 2.6

      Mne pride AROS pre 68k uplne kontraproduktivny, ak by sa mal uzivat na klasickej Amige nie WinUAE. Ak niekto ocakava "vsak ak bude hotovi projekt Apollo-Phoenix tak na FPGA to bude chodit dobre". Tu zase vidim usmevnu myslienku, par ludi sa snazi vytvorit novu generaciu procesora 68x, aby Amiga opat ozila vykonom a tu pride AROS 68k a ten tu Amigu zase vrati rychlostou spat do rokov 90tych.
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        #18
        O: AROS Vision 68k 2.6

        Ale vývojáři se stále snaží optimalizovat, zde jsou dvě informace z poslední doby.

        TLSF

        The build has by default enabled the TLSF memory manager written by Michal Schulz. It is much more advanced then the original manager and has better performance and causes less memory fragmentation.

        The best example of improvement I've seen so far is the time needed to run the AROS configure script on AROS:

        regular manager: 26-85 seconds with high variation
        TLSF: 14 seconds sharp
        dos.library performance improvements

        The last build contains several improvements to dos.library that make starting up of executables much more faster. For an example, Odyssey starts on my test system (VBox) in arounf 2.4 seconds without those changes and in 0.7 seconds with those changes.
        Možná trochu OT, já jen doufám že na CPU Phoenix to nebude 25let zpět ale třeba jen 15let
        Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

        Komentovat


          #19
          O: AROS Vision 68k 2.6

          AROS pro 68k je vysloveně jen proof-of concept, nic víc. Ale právě proto ho podporuji .
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #20
            O: AROS Vision 68k 2.6

            Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
            "Nativně" nejede určitě, na pozadí lítá linux.

            AROS funguje i nativne na x86 hardwaru (alespon na mem pocitaci, tedy krome 3D driveru). Nebo jsem te spatne pochopil?

            Komentovat


              #21
              O: AROS Vision 68k 2.6

              Mám ten dojem, že Jarda má pravdu.
              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

              Komentovat


                #22
                O: AROS Vision 68k 2.6

                Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
                Mám ten dojem, že Jarda má pravdu.
                Tak jsem si to overil - Icaros Desktop ma normalni bootovaci CD (ci DVD), zadny Linux. Verze hostovana na Linuxu ma jiste prednosti, ale nativne to taky funguje.

                Komentovat


                  #23
                  O: AROS Vision 68k 2.6

                  Zakladna myslienka AROS bola, aby bol system kompatibilny s Amigou na urovni API a lahko prenositelny na ine platformy (x86, PowerPC, Alpha, Sparc, HPPA and other). Takze ziadny Linux host system nie je potrebny.

                  AROS, OS, operating system, research, open source, portage
                  A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X