Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

sailor

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    sailor

    Ahoj, zdravím všechny. První počítač jsem dostala od rodičů někdy kolem 1985 - Sinclair ZX Spectrum. Nádhera.
    To jsme psali drivery na tiskárnu v assembleru a věděli co se kde najde v ROMce. A samozřejmě pařili hry. Asi nejvíc si pamatuju Sabre Wulf, Underwurlde a další pecky od Ultimatu.

    Můj další počítač, na který už jsem si vydělala sama byla Amiga 500. Přivezla jsem ji z Rakouska v roce 1991 a od té doby jsem zůstala u Amigy. Dočkala se různých rozříření, jako 20, 40, nebo dokonce 80MB! HDD ( to byla věc 3,5", ale na výšku byla dvojnásobná než dnes). Postupem času pak A530 turbo. Na tomhle stroji jsem pařila Warlords, Civilization, spoustu dalších. Dokonce jsem na ní napsala i diplomku a vytiskna ji na 9jehličkové tiskárně. Taky pamatuju první pokusy o spojení - Fidonet a první modem s rychlostí 2400.

    Pak už jsem bohužel začala pracovat. A do firmy jsme si koupili A4000T s cyberstormem PPC a gfx. Dělali jsme na ní katalogy v Pagestreamu a jako investice se vyplatila. Když nevydržela konkurenční boj s PCčky, tak jsem si ji vzala domů. Tahle amiga myslím slouží dodnes, věnovala jsem ji o mnoho let později jednomu amigistovi za flašku.

    Pak jsem si domů pořídila A1200 v infinitiv tower s blizzardem PPC a bvision. Tady jsem asi nejvíc pařila galagu (kromě mých oblíbených strategií a RPG). To už byla doba úpadku Amigy, nový software moc nebyl, a hardware žádný.

    Kolem roku 2003 jsem si pořídila Pegasos 2 s MorphOSem. Mimochodem za poslední dlouhá léta jediný cenově téměř konkurenceschopný stroj.Mám ho doma dodnes, a je na něm vícero operačních systémů, naposledy jsem za pomoci probera přidala MacOS X. Je tedy fakt, že přísně vzato jsem deset let amigu neměla, ale já to tak neberu, Pegase počítám

    No a nakonec jsem si minulý rok udělal radost a pořídila si AmigaOS 4.1 na Pegase, ale hlavně novou hračku AmigaOne X1000 . Ta už tedy cenově tak konkurenceschopná nebyla, ale u koníčků se to nepočítá. No a to je celá historie. Doma mají PC jenom děti, já si vystačím s Amigou a Pegasem.

    P.S. když to o víkendu stihnu, přidám nějaké foto.
    Naposledy upravil sailor; 03.06.2021, 14:48:53.
    AmigaOS3: Amiga 1200
    AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
    MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

    #2
    O: sailor

    Vítej!

    První X1000 u nás na fóru a možná v celé ČR ;o) Fotky prosíííííííííííím ;o)
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #3
      O: sailor

      Tak tě tady mezi námi oficiálně vítám Je pravda, že vzhledem k různým omezením SAM desek je Pegasos II jedinou platformou pro rozumnou práci (OS4 + MOS). X1000 ti chválím, dlouho se vědělo že jedna je i u nás, ale nikdo neznal toho neznámého a záhadného milionáře co si jí koupil
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        O: sailor

        Také tě vítám,
        fotky budou fajn, ale pokud budeš mít v budoucnu dost odvahy vzít to na nějakou akci, tak uděláš radost z pokoukání i 68k uživatelům.
        Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

        Komentovat


          #5
          O: sailor

          Autorem citovaného textu je sailor Přejít na původní příspěvek
          .........Kolem roku 2003 jsem si pořídil Pegasos 2 s MorphOSem. Mimochodem za poslední dlouhá léta jediný cenově téměř konkurenceschopný stroj.Mám ho doma dodnes, a je na něm vícero operačních systémů, naposledy jsem za pomoci probera přidal MacOS X. Je tedy fakt, že přísně vzato jsem deset let amigu neměl, ale já to tak neberu, Pegase počítám .
          Ale Jarda tuhle ve vedlejším vlákně píše že vám to s tím MASOXem nějak nejde?????

          No a nakonec jsem si minulý rok udělal radost a pořídil si AmigaOS 4.1 na Pegase, ale hlavně novou hračku AmigaOne X1000 . Ta už tedy cenově tak konkurenceschopná nebyla, ale u koníčků se to nepočítá. No a to je celá historie. Doma mají PC jenom děti, já si vystačím s Amigou a Pegasem.

          P.S. když to o víkendu stihnu, přidám nějaké foto.
          Tak tento stroj bych asi nechtěl, ale zhlédnout v provozu by teda nevadilo , ale i tak závidím.
          Naposledy upravil Dedy; 12.06.2014, 19:33:51.
          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

          Komentovat


            #6
            O: sailor

            Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
            Ale Jarda tuhle ve vedlejším vlákně píše že vám to s tím MASOXem nějak nejde?????
            MacOS X (10) jede v pohodě, problém dělá MacOS Classic (9)
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #7
              O: sailor

              A proč tam chcete 9ku?
              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

              Komentovat


                #8
                O: sailor

                Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
                A proč tam chcete 9ku?
                jen pro zajímavost
                prostě mi vadilo že se mi ji nepovedlo rozchodit, a taky bych vyzkoušela jestli je to rychlejší než pod Basiliskem..
                Jinak OsX jede v molku pohodě, a lze pod ním pustit v Classic módu taky bez problémů
                Naposledy upravil sailor; 03.06.2021, 14:49:12.
                AmigaOS3: Amiga 1200
                AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
                MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

                Komentovat


                  #9
                  O: sailor

                  Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
                  ,
                  fotky budou fajn, ale pokud budeš mít v budoucnu dost odvahy vzít to na nějakou akci, tak uděláš radost z pokoukání i 68k uživatelům.
                  jo, myslím že se odvážím, akorát je to u mě vždycky problém s časem....
                  AmigaOS3: Amiga 1200
                  AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
                  MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

                  Komentovat


                    #10
                    O: sailor

                    Nabízí se Artway, anebo příští rok Resetkání, což je blíže a časově méně náročné, vzhledem k cestě. Leda by jste na Artway dorazili i s Jardou
                    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                    Komentovat


                      #11
                      O: sailor

                      Vítej do klubu...

                      Komentovat


                        #12
                        O: sailor

                        Kdy budou nějaký ty fotky X1000 v akci? A jak ta X1000 šlape?

                        Jinak ohledně té Amigy za flašku, u nás měli flašku i za 50 tisíc
                        viz. http://www.drinks24.cz/hennessy-richard-07l-p-482.html
                        Naposledy upravil Delihc; 17.06.2014, 01:48:38.
                        Panda Libor

                        Komentovat


                          #13
                          O: sailor

                          Ten Amigista, co tu A4000T dostal za flašku, jsem já, a mám ji stále, a stále funkční, občas na ní testuji ChaosGuns, i když jsem si ji před pár týdny rozkopal nějakou nevhodnou instalací MMUlib...

                          Komentovat


                            #14
                            O: sailor

                            Autorem citovaného textu je MarK Přejít na původní příspěvek
                            Ten Amigista, co tu A4000T dostal za flašku, jsem já, a mám ji stále, a stále funkční, občas na ní testuji ChaosGuns, i když jsem si ji před pár týdny rozkopal nějakou nevhodnou instalací MMUlib...
                            A nebyla to ta flashka http://www.drinks24.cz/hennessy-richard-07l-p-482.html jak psal Delihc?
                            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                            Komentovat


                              #15
                              O: sailor

                              Už nevím, co to bylo za flašku, a nemyslím, že na tom už záleží Myslím, že už je to minimálně 10 let...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X