Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

GOTEK - USB Floppy Emulátor

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

    Kdyz se gotek rozebere, moc toho nezustane. Vlastne je to zajimave, jen nevim kde

    Komentovat


      O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

      Já ho mám externě, kabel mám od amigouna. https://aukro.cz/kabel-pro-zapojeni-...vky-6917175281

      Fakt je ale, že nacpat střeva dovnitř zní jako lepší nápad. Pak by se as dal gotek dát i jako DF0 a klasická mechanika jako DF1 - občas mi některé věci z goteku nefachčí, když je spouštím z DF1 - a snaží se to hrabat na interní disketovku DF0.
      Jen kam to v A600 dát, aby člověk nemusel řezat do plastů? I když... mám doma kejs z mrtvé A600, tak to je příležitost na nějaký ultimátní mod
      Naposledy upravil Marty; 24.11.2017, 09:52:02.
      Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

      Komentovat


        O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

        No já předpokládám rozebrání a použití Goteka bez plastů jen tišťák a vytažení potřebného (displeje a tlačítek) nahoru i za cenu že by případnězůstala flash interní, přeci jen při kapacitě 8gb je to mnoho večerů něž se člověk prokouše... Mfilos to dal do A600 a spoustu dalšího.

        Komentovat


          O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

          Netušíte někdo jaké je velikostní omezení pro flash disk do goteka? Ty malý už se špatně shání tak jestli to schroupne i 16gb, nebo jen 8gb?

          Komentovat


            O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

            Autorem citovaného textu je Kachna Obecna Přejít na původní příspěvek
            Netušíte někdo jaké je velikostní omezení pro flash disk do goteka? Ty malý už se špatně shání tak jestli to schroupne i 16gb, nebo jen 8gb?
            Já používám 16GB a nemám s tím žádný problém...
            Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

            Komentovat


              O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

              Jde pripojit i USB HDD s kapacitou treba 300 GB, pokud vim.
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                Jde pripojit i USB HDD s kapacitou treba 300 GB, pokud vim.
                ja mam 160gb HDD pripojene
                WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                Komentovat


                  O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                  Mám pár začátečnických otázek:
                  1) umí GOTEK ukládat pozice ve hrách? rád bych si zahrál CRAZY CARS III, ale WHDL ukládání asi nepodporuje
                  2) může být v amize současně s HD? Dá se přeskočit bootování z GOTEKu?
                  3) ten držáček (3D tisk) sedí na všechny verze GOTEK?
                  4) stačí ho připojit FDD a napájecím kablíkem a hned to funguje?
                  5) záleží na file systemu USB disku? Musí tam být např. FAT32 nebo FAT?
                  6) ADF se na USB kopírují normálně nebo je třeba použít nějaký speciální SW?

                  Díky
                  Naposledy upravil kunilingus; 03.02.2018, 10:30:01.
                  Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                  Komentovat


                    O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                    Autorem citovaného textu je kunilingus Přejít na původní příspěvek
                    Mám pár začátečnických otázek:
                    1) umí GOTEK ukládat pozice ve hrách? rád bych si zahrál CRAZY CARS III, ale WHDL ukládání asi nepodporuje
                    2) může být v amize současně s HD? Dá se přeskočit bootování z GOTEKu?
                    3) ten držáček (3D tisk) sedí na všechny verze GOTEK?
                    4) stačí ho připojit FDD a napájecím kablíkem a hned to funguje?
                    5) záleží na file systemu USB disku? Musí tam být např. FAT32 nebo FAT?
                    6) ADF se na USB kopírují normálně nebo je třeba použít nějaký speciální SW?

                    Díky
                    1. GOTEK je floppy emulátor a umí tedy jak číst, tak zapisovat.
                    2. Ano, v tomto ohledu se chová stejně, jako floppy.
                    3. nevím
                    4. Ano
                    5. Používám FAT32, bez problémů
                    6. ADF kopíruješ úplně normálně jako soubory, takže v jakémkoli OS standardním způsobem, bez extra SW.

                    Jinak ještě mrkni sem: https://github.com/keirf/FlashFloppy/wiki/Configuration
                    To je wiki od alternativního firmwaru FlashFloppy, který podporuje OLED displej a další vychtávky.
                    Právě jsem pár goteků s OLEDem bastlil, takže se klidně dál ptej, poradím jak bude možné
                    Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

                    Komentovat


                      O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                      Díky za odpovědi

                      Já právě teď úplně naslepo koupil tenhle do svý náhradní A1200.
                      Zdálo se mi to jako dobrej nápad, protože je jen v základu, žádná turbína a jen 2MB RAM, takže je s HDD a WHDLoad hrama celkem nepoužitelná
                      A někde na netu jsem se stihnul dočíst, že někomu nešěl ukládat Cannon Fodder na virtuální disketu.... že prej ta save disketa musí být NDOS

                      Musí se tohle nějak řešit? Formátovat nějak speciálně blank.adf třeba pomocí UAE v závislosti na potřebách hry?
                      Tomu frajerovi to ADF nešlo ani zformátovat právě..
                      Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                      Komentovat


                        O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                        Na nějakou nekompatibilitu občas (zřídka) můžeš narazit, ale protože firmware se pořád vyvíjí, tak je to už spíš vyjímečná věc, které se ani moc obávat nemusíš.
                        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                        Komentovat


                          O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                          Jak píše Amigoun, sleduji vývoj toho firmwaru a občas tam někdo něco hlásí, ale mně v zásadě vše funguje.
                          Co se týče prázdného ADF, tak buď nějaký naformátovaný stáhneš, nebo zformátuješ nějakou existující plnou ADF
                          Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

                          Komentovat


                            GOTEK - USB Floppy Emulátor

                            3. Nejspis ano
                            4. Tak to uplne ne, musis do goteku nahrat jiny firmware
                            6. Je to obycejna flaska

                            Komentovat


                              O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                              6. ještě mi byl doporučenej prográmek HxCEdit, tak jsem zvědavej

                              Doufám, že půjdou věci jako spustit Hired Guns z HD (bez WHDL) a ukládat do ADF...?
                              Ve WinUAE to krásně funguje, tak snad to bude fungovat i v reálu
                              Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                              Komentovat


                                O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                                Gotek je floppy, neni to HD a pokuk mas HD, jde Hired Guns ukladat na HD.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X