Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

GOTEK - USB Floppy Emulátor

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

    Na druhou stranu, mohli mi poslat 3 kusy toho, co funguje bez úprav... to už je jak s těmi cf2ide redukcemi a hdd diode aktivitou.
    Já to asi dočetl jen po to doplnění 4.7kohm, o pižlání jsem nic nečetl.

    Komentovat


      O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

      Hxcmount

      Allows files on the HxC floppy emulator media (e.g. SD card formatted as FAT32) to be copied to the Amiga file system, without needing to use HFE files.


      This is especially useful for copying files larger than 880kB (the Amiga floppy disk size).


      Limitations:
      • Requires KS/WB 2.x or later. This is a limitation of the build environment used.
      • Slow! Takes about 5 mins to copy 1MB.
      • Shorter filenames will be converted to lowercase.
      • Only copies from HxC, i.e. doesn't copy to HxC.
      • Doesn't do recursive (deep) copies.
      • Cannot interrupt it when it is copying.




      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: hxcgui.eng.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 82,7 KB
ID: 109900

      Komentovat


        O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

        Autorem citovaného textu je k0x Přejít na původní příspěvek
        [ATTACH=CONFIG]7217[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7218[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7219[/ATTACH]


        Instalace Goteku bez rezani do case - 3d model here.
        Tak jsem to snad našel a doufám že to bude do šestikule pasovat.

        Edit:
        Sedí.!
        Naposledy upravil Dedy; 23.06.2019, 05:02:16.
        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

        Komentovat


          O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

          Bracket do 5,25 pozice pro:

          - Gotek
          - SCSI2SD v6
          - IDE 2 CF

          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 20190619_054118.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 1000,3 KB
ID: 110521

          Pokud byste nekde potkalil 3D model tak urcite dejte echo!

          Komentovat


            O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

            Dobrý večer, přátelé, mám drobný dotaz:
            Stavím si kablík ke goteku, na připojení externí.
            Mám to už vše zapojeno, ale Amiga goteka nevidí. Napájení jde, gotek svítí, a ano, je funkční, ale prostě amča nereaguje (zkoušeny A600 a A1200).
            Používám toto zapojení. Nějaké nápady, kde by mohl být problém? Je to zjednodušené zapojení bez logiky, ale na goteka by to mělo stačit...

            Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: External_drive_wiring_V2a.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 61,0 KB
ID: 111793
            Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

            Komentovat


              O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

              Já bych tě jen chtěl upozornit na jednu věc - pro A600 a A1200 nemá externí Gotek moc smysl, protože takhle jak to máš ty, bude gotek vždycky DF1: a tudíž z něj většinu NDOS ADFek nenabootuješ. Na pětikuli jde dát pod čip floppy selector, kterým amize řekneš že externí gotek je DF0:, ale šesti- a dvanáctikule mají CIA čip napevno a nejde to přeroutovat bez pižlání desky.

              Viz příspěvky 142 a 144.
              Naposledy upravil Predseda; 31.12.2019, 07:49:44.
              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

              Komentovat


                O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                Takže když mountnu flopinu do ext. boxu, pojede jako fd1?
                Goteka potom zpět na pozici fd0 a bude vystaráno?

                A ještě jsem tady nepoděkoval Freddymu za ten ext. box, takže velké díky.
                Naposledy upravil Dedy; 31.12.2019, 09:43:50.
                Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                Komentovat


                  O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                  Jo.

                  Problém je v tom, že gotek nacpaný interně do Amigy je silně nahovno z praktického hlediska. V externím boxu je to elegantní - vidíš na to, je to dobře přístupný, ale pro 600/1200 to nejde.
                  "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                  Komentovat


                    O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                    No aspoň můžu bootovat adfka a ndosy. DF1 se dá normálně používat, nikdy jsem ji neměl tak nevím, ale asi by to neměl být problém pří kopírování nebo při zápisu adf to fdd?
                    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                    Komentovat


                      O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                      Dedy> Ve Wokrkbench je uplne jedno DF_kolik to je, ale hry jsou velmi casto natvrdo nadratovane na DF0: a z DF1: nepojedou, proto je to na prd jak pise Predseda. U A500 se snadno vyresi prehozeni DF1: a DF0:, ale u A600/1200 to moc dobre nejde, respektive jde, ale uz to chce mirnou upravu plosneho spoje a do toho se kazdemu nechce.

                      Marty> Ja se obavam, ze to jen s kabelem nepujde, stejne jako nejde pripojit externi mechanika. Je na to potreba adapter, jako je tenhle:



                      Jinak je jich plna eBay i jako kit, nebo jen plosnak.

                      Komentovat


                        O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                        Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                        Já bych tě jen chtěl upozornit na jednu věc - pro A600 a A1200 nemá externí Gotek moc smysl, protože takhle jak to máš ty, bude gotek vždycky DF1: a tudíž z něj většinu NDOS ADFek nenabootuješ. Na pětikuli jde dát pod čip floppy selector, kterým amize řekneš že externí gotek je DF0:, ale šesti- a dvanáctikule mají CIA čip napevno a nejde to přeroutovat bez pižlání desky.

                        Viz příspěvky 142 a 144.
                        To vím, jen jsem měl A600 a A1200 po ruce na test, proto jsem to zkoušel na nich.


                        Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                        Marty> Ja se obavam, ze to jen s kabelem nepujde, stejne jako nejde pripojit externi mechanika. Je na to potreba adapter, jako je tenhle:

                        Jinak je jich plna eBay i jako kit, nebo jen plosnak.
                        Chmm, doufal jsem, že to půjde jednodušeji. Tuším, že Amigoun právě nějaký zjednodušený externí kabel dělá a chodí to, tak asi napíšu přímo jemu.
                        Halda C64 a k tomu nějaká ta Amiga

                        Komentovat


                          O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                          Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                          Dedy> Ve Wokrkbench je uplne jedno DF_kolik to je, ale hry jsou velmi casto natvrdo nadratovane na DF0: a z DF1: nepojedou, proto je to na prd jak pise Predseda. U A500 se snadno vyresi prehozeni DF1: a DF0:, ale u A600/1200 to moc dobre nejde, respektive jde, ale uz to chce mirnou upravu plosneho spoje a do toho se kazdemu nechce...
                          Jo to už je mi jasné, takže pro start adfek je v podstatě nutné mt goteka interně, abych to zbytečně nepřestavovl. Ještě musím vyzkoušet tu externí flopinu. Jinak dík za rady.
                          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                          Komentovat


                            A další dotaz:
                            Gotek může mít dva firmware: FlashFloppy a HXC. Podle dokumentace fungují oba.
                            Co je pro A1200 lepší?
                            AmigaOS3: Amiga 1200
                            AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
                            MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

                            Komentovat


                              Řekl bych, že hlavní rozdíl je, že FlashFloppy je zdarma (a tím pádem i více rozšířený fw). Použít můžeš oba. Já mám goteků 5 a všude mám FF. Jen tak pro zajímavost, jaký máš v Goteku řídicí čip?
                              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                              -----------------------------------------------
                              Líbí se mi Retropolis

                              Komentovat


                                Já Gotek ještě nemám, jen mechaniku, tak koukám co kde koupit.
                                AmigaOS3: Amiga 1200
                                AmigaOS4: Micro A1-C, AmigaOne XE, Pegasos II, Sam440ep, Sam440ep-flex, AmigaOneX1000
                                MorphOS: Efika 5200b, Pegasos I, Pegasos II, Powerbook G4, Mac Mini, iMac G5, Powermac G5 Quad

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X