Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Duke Nukem AE

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Duke Nukem AE

    Vcera som nahodou natrafil na port hry Duke Nukem Atomic Edition z roku 2003 od Danteho zo skupiny Oxyron. Ani som netusil, ze tato scene skupina este existuje, akurat uz sa prevazne venuju C64...
    Dnes som to skusal a na mojej konfiguracii to ide v pohode. Chyba mi tam podpora MIDI muziky, ale su tam aspon zvuky, takze sa to da.
    Davam to sem, pretoze som ani nevedel ze to existuje na Amigu (tu na fore sa o tom nic nepisalo) a je to asi jediny port Duka na Amigu.

    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

    #2
    O: Duke Nukem AE

    jediny port to neni, na dalsim prubezne pracuje NovaCoder, bohuzel jeste neni verejne k dispozici...

    Užívejte si videa a hudbu, kterou máte rádi, nahrávejte originální obsah a sdílejte vše s přáteli, rodinou i celým světem na YouTube.

    I've just added support for the new Prisma Megamix sound (music) card to my upcoming Duke Nukem port (AmiDuke).Awesome music and without any noticeable CPU ...


    BTW navic spachal v nedavnych mesicich i novy port Woflsteina pro AGA, funguji tam zvuky i MIDI hudba, 256 color AGA double buffered C2P graphics, Auto strafe, PAL/NTSC support
    Naposledy upravil ExiE; 29.07.2014, 21:43:13.

    Komentovat


      #3
      O: Duke Nukem AE

      Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
      jediny port to neni, na dalsim prubezne pracuje NovaCoder, bohuzel jeste neni verejne k dispozici...
      kedze neni k dispozicii, tak ten od danteho je jediny...

      ja mam radsej porty pre RTG...
      Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
      Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

      Komentovat


        #4
        O: Duke Nukem AE

        Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
        kedze neni k dispozicii, tak ten od danteho je jediny...
        nejprve jsem chtel reagovat i na tohle, ale pak jsem si uvedomil, ze existuji rozsahle oblasti logiky (napr. takova "zenska" logika), v kterych mam mezery, takze to rozporovat nebudu.
        Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
        ja mam radsej porty pre RTG...
        NovaCoder je znam tim, ze ve svych portech macka maximum z AGA, pripadne ECS(OCS) chipsetu, presto nektere jeho porty zvlast ty zalozene na SDL jsou urcene i pro RTG.

        Komentovat


          #5
          O: Duke Nukem AE

          Dneska vyzkouším. Škoda, že není i WarpOS port...

          @Exie: Jak může Novacoder mačkat maximum z OCS a AGA v Céčku? Možná se mýlím, ale on assembler nepraktikuje. Fandím Novacoderovi to ano, ale zatím se kluk musí ještě hodně učit. Třeba jeho Quake AGA port je asi nejpomalejší z těch, co jsem zkoušel. Jeho Doomové jsou fajn, ale zase jen na 060 a jen jeden z nich má RTG support.
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #6
            O: Duke Nukem AE

            No mne by spíše zajímalo, jak chce někdo mačkat z Amigy maximum za použití SDL . Céčko mne až tak netrápí, SDL je dle mne větší problém. Tyhle hry byly napsány pro PC. Amigu vnímám jako úplně jinou mašinu. Buď to pro ni bude napsáno kompletně a pořádně a nebo to ostatní není maximum. Tím neříkam, že programátoři, co dělají takovéhle porty dělají špatnou věc a dělají ji špatně.

            Tenhle stejný stav je vidět různě u dalších programátorů. Dobrá optimalizace/dobrý port je většinou skoro kompletní přepsání celého programu... .

            Kdyby jsem to milionkrát přestřelil, to jako by jsem se tady pokusil psát, že pomocí AmigaPythonu se snažim dostat z Amigy maximum. AmigaPython je taky jen port programovacího jazyka. Já pomocí AmigaPythonu můžu mačkat maximum akorát tak ze sebe .

            Jen můj lamerský úhel pohledu na věc .
            Amiga - PMD 85

            Komentovat


              #7
              O: Duke Nukem AE

              No jasně, že lze přepsat kritické části hry v assembleru, ale proč to dělat u PC doomovek v současné době? To mělo smysl v době slávy Amigy. Já bych uvítal spíš třeba silně optimalizovaný Alien Breed 3D 2, který by běhal normálně alespoň na 060 kolem 20 FPS na full screen.
              I love Amiga

              Komentovat


                #8
                O: Duke Nukem AE

                Já než optimalizovaný AB3D2 tak raději nový AB3D3 pod WarpOS ;o)
                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                Komentovat


                  #9
                  O: Duke Nukem AE

                  Ved AB3D 2 na 060+GFX fici svizne, skor sa mi nelubi ovladanie a slabe ozvucenie...
                  Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                  Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                  Komentovat


                    #10
                    O: Duke Nukem AE

                    Skoda ze tieto hry (Doom,DukeNukem,Quake,atd) nerobili tie "velke" firmy v tej dobe aj na Amigu s turbokartou. Predalo by sa ich viac (turbokariet) a mohli byt lacnejsie. Takto uzivatelia ani nemali dovod kupovat turbokarty, ked na ne nic nebolo...
                    Ono bola celkovo skoda, ze velke firmy v dobe A1200 uz presli na PC. Pritom mohlo byt na A1200 este tolko peknych adventur a inych hier, ktore by stihala.......
                    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                    Komentovat


                      #11
                      O: Duke Nukem AE

                      Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                      Skoda ze tieto hry (Doom,DukeNukem,Quake,atd) nerobili tie "velke" firmy v tej dobe aj na Amigu s turbokartou. Predalo by sa ich viac (turbokariet) a mohli byt lacnejsie. Takto uzivatelia ani nemali dovod kupovat turbokarty, ked na ne nic nebolo...
                      Ono bola celkovo skoda, ze velke firmy v dobe A1200 uz presli na PC. Pritom mohlo byt na A1200 este tolko peknych adventur a inych hier, ktore by stihala.......
                      V dobe ked bola zlata era Doomoviek, bolo Amiga piractvo na vrchole. Niektore firmi co tvorili hry na Amigu vykazovali predajnost niekolko sto predanych originalov, cista strata. Nove vzniknute spolocnosti preto platformu Amiga ignorovali, tie co pre Amigu nieco robili sa postupne prestahovali na PC alebo padli na hubu.

                      Historia sa opakuje, herne spolocnosti v sucastnosti zacali viac preferovat herne konzoli pretoze PC je raj piratov a tiez to zacina byt problem. Niektore tituli su nakladanejsie na vyvoj ako Hollywood-sky film, su v tom obrovske prachy. Dlho tieto spolocnosti tazili prave harcich konzol, X-Box a PS3. HW bol dampovany cize predavany pod cenu a vsetko sa kompenzovalo predrazenymi hrami. Paradoxne, nikto nema peniaze na kazdu novinku a hraci tiez nie su padnuty na hlavu, cize aj tu zacalo hojne prekvitat piractvo. Aby sa zabranilo stratam, tak preventivne opatrenie je novy HW X-Box One a PS4 a zase sa ide od znovu, pritom sucasny HW este ani nie je vytazeny na maximum. Cize stale su to peniaze a peniaze. Tazko nasjt vyvazeny stred aby vsetci boli spokojny, ale to som uz dost of topic!
                      Naposledy upravil Boboo; 02.08.2014, 19:46:23.
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat


                        #12
                        O: Duke Nukem AE

                        Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
                        No mne by spíše zajímalo, jak chce někdo mačkat z Amigy maximum za použití SDL . Céčko mne až tak netrápí, SDL je dle mne větší problém. Tyhle hry byly napsány pro PC. Amigu vnímám jako úplně jinou mašinu. Buď to pro ni bude napsáno kompletně a pořádně a nebo to ostatní není maximum. Tím neříkam, že programátoři, co dělají takovéhle porty dělají špatnou věc a dělají ji špatně.

                        Tenhle stejný stav je vidět různě u dalších programátorů. Dobrá optimalizace/dobrý port je většinou skoro kompletní přepsání celého programu... .

                        Kdyby jsem to milionkrát přestřelil, to jako by jsem se tady pokusil psát, že pomocí AmigaPythonu se snažim dostat z Amigy maximum. AmigaPython je taky jen port programovacího jazyka. Já pomocí AmigaPythonu můžu mačkat maximum akorát tak ze sebe .

                        Jen můj lamerský úhel pohledu na věc .
                        Pokud je dana aplikace napsana tak ze vyzaduje SDL, tezko muze tu vec portnout bez SDL. Na druhou stranu verze SDL pro lo-res screeny, kterou NovaCoder vytvoril a pouziva je nejspis na AGA rychlejsi nez verze ostatnich autoru.

                        Na dalsi slovickareni nemam cas ani naladu.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Duke Nukem AE

                          Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                          @Exie: Jak může Novacoder mačkat maximum z OCS a AGA v Céčku? Možná se mýlím, ale on assembler nepraktikuje. Fandím Novacoderovi to ano, ale zatím se kluk musí ještě hodně učit. Třeba jeho Quake AGA port je asi nejpomalejší z těch, co jsem zkoušel. Jeho Doomové jsou fajn, ale zase jen na 060 a jen jeden z nich má RTG support.
                          Je to slovickareni, ano, on neni zadny asm super super optimizator, ale asm ve svych portech samozrejme na kriticke veci pouziva. Nicmene stejne tak se da samozrejme optimalizovat i na urovni jazyka C.

                          Komentovat


                            #14
                            O: Duke Nukem AE

                            Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                            Historia sa opakuje, herne spolocnosti v sucastnosti zacali viac preferovat herne konzoli pretoze PC je raj piratov a tiez to zacina byt problem. Niektore tituli su nakladanejsie na vyvoj ako Hollywood-sky film, su v tom obrovske prachy. Dlho tieto spolocnosti tazili prave harcich konzol, X-Box a PS3. HW bol dampovany cize predavany pod cenu a vsetko sa kompenzovalo predrazenymi hrami. Paradoxne, nikto nema peniaze na kazdu novinku a hraci tiez nie su padnuty na hlavu, cize aj tu zacalo hojne prekvitat piractvo. Aby sa zabranilo stratam, tak preventivne opatrenie je novy HW X-Box One a PS4 a zase sa ide od znovu, pritom sucasny HW este ani nie je vytazeny na maximum. Cize stale su to peniaze a peniaze. Tazko nasjt vyvazeny stred aby vsetci boli spokojny, ale to som uz dost of topic!
                            To rozhodne neni pravda. PC trh je v soucasne dobre v nejvetsi pohode v jake byl za poslednich mnoho let. Digitalni distribuce tedy hlavne STEAM, MMO hry, Kickstarter a vseobecne nizsi ceny her funguji.
                            Release 8 generace konzoli rozhodne neni primarne reakci na zvysujici se hladinu piratsvi, ale jednoduse vec vyvoje technologii a konkurence. PS3 a Xbox360 zacali zaostavat za PC co se vzhledu her tyce, bylo treba zacit vice tlacit na hry v HD a SONY mela strach, aby ji zas M$ neutekl jako se mu to podarilo s Xboxem 360. Navic cenu konzoli vyrobci dotuji jen nezbytne nutnou dobu a po case s dalsimi revizemi konzoli jsou ziskovi i na hardwaru (vyjimkou bylo Nintendo, ktere vydelavalo na hardwaru Wii celou dobu). Takze nacpat zakaznikum novou zarivou konzoli i kdyz by klidne jeste par let vydrzeli s tou starou je samozrejme velke plus. Nemluve o tom, ze aby se vyvojarum zaplatily ty opravdu drahe hry, je vetsinou dobre je portnout na vice platforem a to byl pro PS3 celkem velky problem, takze ted jsou konzole architekturou podobnejsi beznemu PC, vedlo to ke snizeni nakladu a vsichni jsou happy, tedy az na zakazniky, ale tech se nikdo nikdy nepta

                            Komentovat


                              #15
                              O: Duke Nukem AE

                              Nema nekdo z Vas nahodou funkcni link na download image Duke Nukem3D ?

                              Diky

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X