Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

MUI-AYPlayer pro AROS

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    MUI-AYPlayer pro AROS

    I když je to tak trochu chlubení vlastním peřím nedá mi to abych se nepodělil. Protože si občas rád poslechnu hudbu ze ZX Spectra a jelikož jsem příznivcem AROSu, chtěl jsem si přenést přehrávač AYlet který je napsaný pro linux a GTK knihovnu. Jenže se ukázalo, že projekt GTK-MUI není dostatečný pro plnou funkčnost tohoto playru, a tak jsem to odložil na později.
    No a cca po roce jsem se k tomuto rozpracovanému projektu vrátil, ale s tím že to udělám rovnou pro MUI. Vedlo mě k tomu několik úvah, za prvé jsem doposavad pořádně nepochopil grafické prostředí MUI (zdálo se mi složitější než GTK) a za druhé programy překompilované GTK-MUI mají velikost okolo dvou až tří mega. A to mi přijde dost odpudivé na malý přehrávač. Zato když je to napsané v čistě MUI přostědí, olé program má stopadesát kilobajtů a to je více Amigovské .

    Takže MUI-AYlet player přehrává soubory ay ze ZX Spectra i CPC Amstrad.
    Lze spustit ze shellu s více soubory najednou a pomocí tlačítek přeskakovat mezi nimi. Přidal jsm si podporu datatypu AY, takže stačí ve Workbechy poklepat na hudební soubor a přehrávač se spustí. Samozřejmě jde spustit samostatně a soubor otevří z menu (toto je úkol na příště, multi selekt menu). Umí toho podstatně více než linuxová verze A já si konečně v poklidu AROSu poslechnu své mládí

    Pokud by někdo chtěl vyzkoušet MUI-AYlet

    A ukázka
    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: mui-ayplay_up.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 107,2 KB
ID: 112766
    Naposledy upravil bigmac; 15.10.2014, 09:07:59.
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    O: MUI-AYPlayer pro AROS

    super jen nerozumim tomu gui. jaky je rozdil mezi <- -> a next file prev file ?

    Komentovat


      #3
      O: MUI-AYPlayer pro AROS

      Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
      super jen nerozumim tomu gui. jaky je rozdil mezi <- -> a next file prev file ?
      Pokud (skladba) soubor obsahuje více tracků <- a -> přepíná tracky, kděžto prev file a next file je přepínání mezi soubory. Vlastně prev file a next file v tuto chvíli funguje jen pokud to spustíš ze shellu s více soubory (MUI-AYlet ghost.ay saboteur.ay exolon.ay). Ale chystám se přepracovat otvírání souborů s možností označit si více položek, protože chápu že ze shellu si to moc lidí pouštět nebude a tak prev a next trochu strácejí na účelovosti. U Linux verze to mělo opodstatnění protože tam se to dá spustit pouze z konzole.
      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

      Komentovat


        #4
        O: MUI-AYPlayer pro AROS

        Tak jsem aktualizoval na verzi 0.2....
        – Přidal jsem možnost otevření více souborů z file requstru. Tedy omezil jsem to na 256 položek, ale snad to není příliš omezující.
        – Drobné úpravy v zobrazrní informací o souboru.
        – Pokud je otevřen pouze jeden hudební soubor, tlačítka Prev a Next file jsou vypnuta, to aby to nemátlo ovládání....

        soubor MUI-AYlet 0.2

        Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: MUI-AYlet_0.2.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 56,6 KB
ID: 108065
        Naposledy upravil bigmac; 15.10.2014, 10:03:55.
        Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

        Komentovat

        Zpracovávám...
        X