Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

AmigaOS 4.1 Final Edition

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: AmigaOS 4.1 Final Edition

    Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
    Co je v Prefs to 'T' na ikonkách?
    To neni T, to je jako páčka, jako že to symbolizuje, že se tím toolem něco nastavuje.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #17
      O: AmigaOS 4.1 Final Edition

      Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
      P.S. Chtěl jsem Proberovi odpovědět na G+, ale nějak mi nejde komentovat jeho příspěvky. Nevěděl jsem, že jsme vepři.. pardon ve při...
      Nic takového, jen jsem před časem uklidil ve svých kruzích a vyházel většinu amigistů. Většina mých příspěvků na G+ jsou veřejné, tak nevím proč by někomu nešly komentovat.
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #18
        O: AmigaOS 4.1 Final Edition

        Hm, měl jsem nějakou rejpavou, nestih sem oběd... O nic nejde.
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #19
          O: AmigaOS 4.1 Final Edition

          Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
          Hm, měl jsem nějakou rejpavou, nestih sem oběd... O nic nejde.
          Já se dnes vzbudil o 13 h (byl jsem dlouho v práci), menu si rezervoval, i tak jsem nestíhal, opět jsem zavolal že přijedu do 14:15 no a při placení jsem přihodil 50 KČ aby to pro mne delávali s radostí, protože se mi to i tak vyplatí .
          Amiga - PMD 85

          Komentovat


            #20
            O: AmigaOS 4.1 Final Edition

            Tak Classic Edice je doma. Děkuji Springimu za jeho omyl. Jsem zvědav, jestli všechen HW pojede, už teď se dívám, že RTL8139 nepojede a 8029 asi už nikde nemám
            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

            Komentovat


              #21
              O: AmigaOS 4.1 Final Edition

              RTL8139 jet musí, je mezi podporovaným HW.
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #22
                O: AmigaOS 4.1 Final Edition

                Já to tam nikde napsané nevidím. Až se trochu vymarodím, tak to prubnu a uvidím.
                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                Komentovat


                  #23
                  O: AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Ačkoli "Final Edition" měla původně znamenat, že až do vydání 4.2 nebudou vydávány žádné větší aktualizace (jako např. Update 6), tak se připravuje jedna velká aktualizace systému. Ta by měla odstranit většinu nejhorších bugů a přinést pár dalších vylepšení systému. Součástí této aktualizace budou také nové verze lokalizací (které se před vydáním FE nepodařilo dát v čas dohromady), mezi kterými je samozřejmě i čeština. Možná se podaří prosadit i přidání podpory pro Z3 RAM pro WinUAE.

                  Datum její uvedení není ještě stanoven, ale moc rychle bych jí neviděl (vzhledem na počet stále opravovaných chyb). Ale v plánu to je, minimálně před uvedením 4.2
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #24
                    O: AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Po celkem optimistickém vstupu mezi betatestery přišlo celkem rychle realistické vystřízlivění. Situace v jakém je v současné době "vývoj" OS4 je opravdu katastrofální...
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #25
                      O: AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                      Po celkem optimistickém vstupu mezi betatestery přišlo celkem rychle realistické vystřízlivění. Situace v jakém je v současné době "vývoj" OS4 je opravdu katastrofální...
                      Neporusil jsi prave NDA? Tohle je informace, ktera mela zustat beznym priznivcum AmigaOS4 utajena.
                      Aneb SMB (a dalsi) jiz pristi tyden, nejpozdeji po nedeli...
                      Naposledy upravil ExiE; 17.03.2015, 11:48:51.

                      Komentovat


                        #26
                        O: AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                        Neporusil jsi prave NDA? Tohle je informace, ktera mela zustat beznym priznivcum AmigaOS4 utajena.
                        Já myslím, že ne. Dával jsem si pozor jak to napsat a přepisoval jsem to třikrát. Rozhodně jsem nenapsal nic ve smyslu, že Hyperion vůbec nic neřídí, žádná roadmapa neexistuje, o všem rozhoduje pár developerů pracujících jen na svých projektech...

                        Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                        Aneb SMB (a dalsi) jiz pristi tyden, nejpozdeji po nedeli...
                        To je zase co? Nějaká veselá informace co šla mimo mně?
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #27
                          O: AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                          To je zase co? Nějaká veselá informace co šla mimo mně?
                          nee to je typo, melo to byt samozrejme SMP

                          Komentovat


                            #28
                            O: AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Jo, tak... to revoluční SMP a Galium 3D Tak tady se porušení NDA bát fakt nemusím, tam o tom není co vynášet

                            Ale ano, nějak tak kolem té neděle...
                            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Komentovat


                              #29
                              O: AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Jestli je vyvoj OS rizen chabe organizovanou anarchii, mozna by stalo za uvahu cast zdrojovych kodu uvolnit, aby se napr. na vyvoji driveru mohla podilet sirsi komunita - tak jako u Risc OS Open.

                              Hlavne ostatni developery a betatestery moc nepopichuj, abychom neprisli o nas zdroj "insider informations".

                              Komentovat


                                #30
                                O: AmigaOS 4.1 Final Edition

                                To já nikdy neřekl... Já nevím, proč si všichni myslí, že otevření kódu by nějak změnilo situaci. Pokud vidím kolik lidí je zapojeno do vývoje (podle aktivních pgp klíčů), tak jsou uvnitř už všichni programátoři, co se OS4 nějakým způsobem věnují. Pokud by došlo k otevření kódu, odkud by se ti noví programátoři vzali? Navíc pokud by byla pravda a neříkám že je, že jednotlivé části si spravují jednotliví developeři (u core komponent by šlo v tom případě hlavně o Friedeny), tak ti by do toho nikdy nikoho nepustili. A na Hyperionu (Hermansovi) to rozhodnutí bohužel už nijak nezávisí.

                                Stejně tak je nemyslitelný přechod na ARM nebo x86 (pokud budem ignorovat původní smlouvu od Amiga Inc, která jim umožnila vývoj jen na PPC) - při počtu možných HW kombinací by to byla v podstatě sebevražda. Protože vývoj ovladačů je v současné době asi na bodu mrazu, jediné kdo asi něco vyvíjí je Hans De Ruiter, který připravuje RadeonHD ovladače asi sponzorovaných A-EONem.

                                Takže pokud se chce někdo podílet na vývoji OS4, tak se ty kódy nemusí vůbec otevírat, stačí podepsat blbé NDA a připojit se do týmu. Takže v podstatě stačí poslat e-mail Steve Soliemu, který má pod sebou developer program a domluvit se. Podobných mrtvých open-source projektů je plný internet. Každopádně pokud se z toho nakonec stane pánský klub majitelů X1000 (což podle vývoje v poslední době ten pocit mám), tak se situace nikdy moc nezmění. Já naopak obdivuju všechny vývojáře, kteří na tom celou dobu dělají ve svém volném čase a neznechutí je ani to co probíhá zrovna na AW.net.
                                Naposledy upravil Prober; 17.03.2015, 16:43:23.
                                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X