Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Moje stare moduly

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Moje stare moduly

    Kedze sa blizia Vianoce, tak som sa rozhodol ze zverejnim zopar modulov, ktore som doteraz este nikde (aspon myslim) nezverejnil...

    Su rozdelene na dve casti:

    1. Vyber modov zo zaciatkou s Amigou - niekedy od roku 1994,v podstate som este len spoznaval ProTracker a "samoucil sa byt muzikantom". MP3 z toho spravil Prober, zaco mu diky...
    2. Vyber medov z rokov 1998 - 2002, uz trochu skusenejsi a vo viac kanaloch. Mal som to na CD, len to uz je zapraskane, tak som vcera robil nove MP3 z Amigy...

    Vsetko je to vysledok hudobne nevzdelaneho cloveka, teda mna a ak sa nieco z toho bude niekomu pacit, tak budem len rad...

    Nachadza sa to v Proberovom CADA projekte v tvorbe nasej skupiny v kolonke hudba.
    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

    #2
    O: Moje stare moduly

    Každopádně díky, zachránit po těch letech další kus amiga scény je fajn. Jen je škoda, že na tom CD máš skladby bez názvů, mohli jsme udělat nějaký fajn booklet
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      O: Moje stare moduly

      Díky za připomenutí, asi se na to dnes vrhnu. Probere, nedá se v C.A.D.A. nastavit, aby v hudbě po dohraní jedné písničky pokračovala ta další? Nebo dat tam nejaký odkaz na stažení všeho naráz v rámci 1 skupiny?
      Amiga - PMD 85

      Komentovat


        #4
        O: Moje stare moduly

        Je to omezení pluginu pro přehrávání MP3, někdy se pak po svátcích podívám po jiném. Hromadné stahování jde třeba ve Firefixu obejít pluginem DownThemAll!! a nastavit si filtr na MP3.
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          O: Moje stare moduly

          Tomu jak si napsal, že se podíváš na jiný plugin rozumím .
          Amiga - PMD 85

          Komentovat


            #6
            O: Moje stare moduly

            @DJM
            Mix2, to bola slaba chvilka? Barbara Hascakova by mala radost Inak mas vyborne hudobne nadanie, vypocul som si vsetky tvoje diela.
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #7
              O: Moje stare moduly

              -->Ale bola to vežká hitovka<--
              Amiga - PMD 85

              Komentovat


                #8
                O: Moje stare moduly

                Některé skvělé, For New Shock Mag je jednoznačně nejlepší (ale líbí se mi třeba taky Magic, z těch novějších pak ty pomalé, počínaje Track 05). Jsou mezi nimi i skladby, které nebyly nikde použité? Sháníme hudbu pro naší novou hru, možná bychom něco využili, pokud bys nám dal svolení a pasovalo by to do konceptu. I když nevím, jestli BlitzBasic umí přehrát octamed, možná umí jen med. BTW ta druhá pasáž (Track 01 - Track 16) je dost mizerně nahraná a šumí.
                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                Komentovat


                  #9
                  O: Moje stare moduly

                  Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                  @DJM
                  Mix2, to bola slaba chvilka? Barbara Hascakova by mala radost Inak mas vyborne hudobne nadanie, vypocul som si vsetky tvoje diela.
                  Mix1 a 2 (obidva zalozene na Erikovi a Barbare) boli jedny z tych prvejsich modulov a kedze to v tej dobe (to som chodil este do ZS) stale hralo v radiach, mal som toho plnu hlavu a nejak sa to prejavilo. Inak diky.

                  Este take male info: Medzi tymi modulmi su 4 MusicLine moduly robene asi koncom tej prvej doby ( DanceShit, Desire, Ninth Devil a SecondAugust ).
                  Najkratsi PT modul je "4208-52", ktory zabera 4208 bytov (spakovane PP len 752 bytov) a je zlozeni z jedneho 52 bytoveho "samplu".
                  "OneMoreTime" bol pokus o nasamplovanie komplet pesnicky, aby sa vosla na jednu DD disketu (este neboli tak rozsirene MP3 ak uz vobec boli).
                  V niektorych tych MP3 z PT modulov je trochu inac prehrate Slide Up alebo Down ako v playeroch na Amige, ale to az tak nevadi a je to minimalne...
                  Skladba "MC6A" obsahuje sample z mojich prvych detskych klaves MC-6A od Levisu...

                  Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                  Některé skvělé, For New Shock Mag je jednoznačně nejlepší (ale líbí se mi třeba taky Magic, z těch novějších pak ty pomalé, počínaje Track 05). Jsou mezi nimi i skladby, které nebyly nikde použité? Sháníme hudbu pro naší novou hru, možná bychom něco využili, pokud bys nám dal svolení a pasovalo by to do konceptu. I když nevím, jestli BlitzBasic umí přehrát octamed, možná umí jen med. BTW ta druhá pasáž (Track 01 - Track 16) je dost mizerně nahraná a šumí.
                  Tak som to kontroloval, skladby "Shock" a "For New Shock Mag" su pouzite v diskmagoch Shock #2 a Shock #4 pre ktore boli specialne robene. Modul "Magic" bol specialne pre diskmag Magic, ale ten nebol pouzity. Ostatne moduly uz by nemali byt pouzite nikde a tie multikanalove isto nie,pretoze prehravanie vela kanalov "zerie" aj dost vykonu CPU. Sumi to preto, lebo su pouzite nekvalitne 8-bitove sample. Na Amige v OSS pri pouzity 14-bit mixing to az tak neni pocut. S tym asi nespravim nic, to by som musel poprehadzovat sample za nejake kvalitnejsie, popripade to nahrat nanovo cez syntaky a do toho sa mi pustat nechce (to uz by si potom zasluzilo projekt typu Kickstarter).
                  Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                  Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                  Komentovat


                    #10
                    O: Moje stare moduly

                    @DJM
                    Neskusal si robit nieco rock-ovejsie? Nejaky Cover znameho hitu, v tvojom podani by to bolo urcite vyborne, kludne aj v industrialnom style
                    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                    Furiatune homepage

                    Komentovat


                      #11
                      O: Moje stare moduly

                      Něco pro Boboo, dělal to Klimunda od nás, ale bohužel mám jen 2 moduly od něj. Víc se asi nedochovalo.
                      Přiložené soubory
                      I love Amiga

                      Komentovat


                        #12
                        O: Moje stare moduly

                        Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                        @DJM
                        Neskusal si robit nieco rock-ovejsie? Nejaky Cover znameho hitu, v tvojom podani by to bolo urcite vyborne, kludne aj v industrialnom style
                        Skusal som aj rockovejsie - to bolo moje 3 obdobie (2002-2005), ani nie tak covery ako vlastne veci. Tam ani neslo o vysledny pocuvatelny modul (sample som pouzival symbolicke pre dany nastroj) ako len o napady (melodie,rytmy,prechody...) pre kapelu: basa,bice,2 gitary a klavesy. Podla takej nahravky mali chlapci v kapele aspon predstavu ako si to priblizne predstavujem. Na papier sa vytlacil len text a akordy. Ale modulov som mal narobenych viac (v skusobni sa skusali len 2).
                        To bolo obdobie, kedy som uz pocuval rockovu a melodicku metalovu muziku (Stratovarius, Sonata Arctica, Nightwish (s Tarjou), Freedom Call,Gamma Ray...)


                        EDIT: Niekedy v tom obdobi som vlastne aj prestal pouzivat sample a pouzival som rovno zvuky cez MIDI...
                        Naposledy upravil DJM; 23.12.2014, 21:04:19.
                        Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                        Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                        Komentovat


                          #13
                          O: Moje stare moduly

                          Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                          Sumi to preto, lebo su pouzite nekvalitne 8-bitove sample.
                          To není tím, šumí to i když je tam ticho, musí to být samplerem nebo nějakou konverzí nebo tak něco.
                          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                          Komentovat


                            #14
                            O: Moje stare moduly

                            Keby tam bolo ticho tak to nesumi. Konverziou to nema preco sumiet. Samplerom to mozne je a ked hovorim, ze su zasumene sample, tak musi byt aj vysledny mix zasumeny ! Spravil som nove MP3 s pouzitim Smoothing a zopar upravami a je to menej zasumene (sfiltrovane). Dal som to aj sem:

                            https://daliborjavorcekmusic.bandcamp.com/
                            Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                            Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                            Komentovat


                              #15
                              O: Moje stare moduly

                              Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                              Kedze sa blizia Vianoce, tak som sa rozhodol ze zverejnim zopar modulov, ktore som doteraz este nikde (aspon myslim) nezverejnil...

                              Su rozdelene na dve casti:

                              1. Vyber modov zo zaciatkou s Amigou - niekedy od roku 1994,v podstate som este len spoznaval ProTracker a "samoucil sa byt muzikantom". MP3 z toho spravil Prober, zaco mu diky...
                              2. Vyber medov z rokov 1998 - 2002, uz trochu skusenejsi a vo viac kanaloch. Mal som to na CD, len to uz je zapraskane, tak som vcera robil nove MP3 z Amigy...

                              Vsetko je to vysledok hudobne nevzdelaneho cloveka, teda mna a ak sa nieco z toho bude niekomu pacit, tak budem len rad...

                              Nachadza sa to v Proberovom CADA projekte v tvorbe nasej skupiny v kolonke hudba.
                              https://cada.probers.cz/index.php?op...&Itemid=200107
                              Kolonka hudba v CADA už neni. V predošlom príspevku je odkaz na tvorbu z rokov 1998-2002, teda MODy od roku 1994 chýbajú...?
                              Amiga - PMD 85

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X