Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Poblázněný Workbench

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Poblázněný Workbench

    Zdravím, podařila se mi zajímavá věc. V A1200 mám instalovaný WB 40.42 a zkusil jsem nabootovat z originální diskety s WB 39.29 a od té doby když bootuju z HDD, tak mi systém při bootu hledá něco dlouho na na floppyně a po naskočení Workbenche disketovka "netiká", jsou u její ikon jen 4 otazníky a nedetekuje vloženou disketu. Po nějaké době ve Wb někdy začne znovu "tikat" a boot funguje korektně. Po vložení diskety se problém opakuje. Nevíte čím by to mohlo být ?

    #2
    O: Poblázněný Workbench

    Vypada to spis na nahodu, ktera nesouvisi uplne s tim nabootovanim jine verze WB, ale s tim, ze jsi pouzil disketovku. Ta ti asi umira, nebo kabel, jeji napajeni, nebo neco jineho. Tim jak jsi si pouzil jsi mozna necim pohnul. Ja bych tu Amigu otevrel a odpojil/zapojil jeji kabely, jak ze strany disketovky, tak z desky. Pak se uvidil. Celkem urcite to nebude softwarovy problem.

    Komentovat


      #3
      O: Poblázněný Workbench

      No měi to spíš připadá, že tam nějak zlobí čidlo v disketovce, které zjišťuje jestli je vevnitř disketa nebo ne.

      Komentovat


        #4
        O: Poblázněný Workbench

        To spis ne, pak by se to s vlozenou disketou melo chovat uplne normalne, coz asi nedela a navic ta vec, ze to detekuje ctyri disketovky, to jen na spatny senzor vlozene diskety zrovna neukazuje. Muze to byt prkotina. Zkus co jsem psal.

        Komentovat


          #5
          O: Poblázněný Workbench

          Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
          To spis ne, pak by se to s vlozenou disketou melo chovat uplne normalne, coz asi nedela a navic ta vec, ze to detekuje ctyri disketovky, to jen na spatny senzor vlozene diskety zrovna neukazuje. Muze to byt prkotina. Zkus co jsem psal.
          Premo ale píše, že u ikony FDD jsou 4 otazníky (????), ne že detekuje 4 disketovky.
          Zkontroloval bych zapojení napájecího a datového kabelu FDD, pak zapnout Amigu bez HDD, pokud bude disketovka normálně 'cvakat', tak zkusit nabootovat z diskety Workbenche. Pokud i pak se bude disketovka chovat normálně, tak bych to viděl na problém v nainstalovaném WB na HDD. Jinak to bude asi v disketovce.

          Komentovat


            #6
            O: Poblázněný Workbench

            Tak to jsem si spatne precetl, pak by to mohl byt fakt i ten switch.

            Komentovat

            Zpracovávám...
            X