Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Oprava napájecího zdroje

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Oprava napájecího zdroje

    Blbne mi originální zdroj k A1200. Chci tam vyměnit elektrolytické kondenzátory. Mám vyměnit všechny nebo stačí jen některé?
    I love Amiga

    #2
    O: Oprava napájecího zdroje

    Gallery: This is a full replacement of the power supply of the Amiga 500 with a similar one of the last generation. This type of switching power supply fits
    WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

    Komentovat


      #3
      O: Oprava napájecího zdroje



      cena je super
      WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

      Komentovat


        #4
        O: Oprava napájecího zdroje

        Ten meanwell jsem zkusil a moc nadseny jsem z neho nebyl. Pozor take na jeho levne kopie.

        Pouzivam EOS VLT60-3000 - vykonnejsi, lehci, mensi.

        +5V - 8A
        +12 - 3A
        -12 - 0.5A

        Otestovano i na hodne rozsirene A1200 s PPC atd. - perfektni.

        Montaz jednoducha - bezproblemova - zadne zbytecne redukce:

        Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 2014-11-10 14.59.29.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 60,5 KB
ID: 108304

        Mam jich ted par navic - novych - info pripadne do PM.

        Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 2015-02-19 11.46.06.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 38,3 KB
ID: 108305

        Komentovat


          #5
          O: Oprava napájecího zdroje

          cena?

          Autorem citovaného textu je k0x Přejít na původní příspěvek
          Ten meanwell jsem zkusil a moc nadseny jsem z neho nebyl. Pozor take na jeho levne kopie.

          Pouzivam EOS VLT60-3000 - vykonnejsi, lehci, mensi.

          +5V - 8A
          +12 - 3A
          -12 - 0.5A

          Otestovano i na hodne rozsirene A1200 s PPC atd. - perfektni.

          Montaz jednoducha - bezproblemova - zadne zbytecne redukce:

          [ATTACH=CONFIG]6012[/ATTACH]

          Mam jich ted par navic - novych - info pripadne do PM.

          [ATTACH=CONFIG]6013[/ATTACH]
          WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

          Komentovat


            #6
            O: Oprava napájecího zdroje

            PM
            Naposledy upravil k0x; 25.09.2015, 20:31:46.

            Komentovat


              #7
              O: Oprava napájecího zdroje

              Autorem citovaného textu je k0x Přejít na původní příspěvek
              Ten meanwell jsem zkusil a moc nadseny jsem z neho nebyl. Pozor take na jeho levne kopie.

              Pouzivam EOS VLT60-3000 - vykonnejsi, lehci, mensi
              A aky bol vlastne ten problem s meanwell ?? podla parametrov by mal A1200 bez problemov utiahnut.
              A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

              Komentovat


                #8
                O: Oprava napájecího zdroje

                Podle parametru - papir a PDF snese hodne...

                Mel jsem 2 kusy od Meanwellu a kazdy mel zmerene5V napeti jine. S nerozsirenou A1200 to fungovalo ok.
                S turbokartami uz se objevovaly problemy jako nejde nastartovat, kdyz uz nastartuje tak to pak spadne atd..
                Fiting do puvodniho obalu zdroje Amigy je problemovy vzhledem k velikosti. Nakonec jsem je vratil.

                Podobne se choval dalsi "vhodny zdroj" Artesyn NL65 --- ten ma dokonce 7.5A@5V.
                Je mensi nez Meanwell, ale kvalita je desiva. 5V vetev podobny stav jako jako Meanwell a dokonce 12V vetev davala mezi 14V a 16.5V.
                Nerozsirena A1200 opet v klidu, ale s turbokartami uz to bylo divoke a s BlizzardPPC ani tuk.
                Prodejci jsem je nakonec vratil.

                Komentovat


                  #9
                  O: Oprava napájecího zdroje

                  @k0x: Díky za to info. Já měl zase nevalnou zkušenost s picopsu u Amigy, takže od té doby už se držím buď originálu, nebo bych se odvážil použít předělanej pořádnej kvalitní značky silnej zdroj.
                  A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                  Komentovat


                    #10
                    O: Oprava napájecího zdroje

                    Mit na stole holy AT/ATX zdroj je provozuschopna varianta, ale nelibi se mi esteticky navic vymyslet zapinani u ATX, ano jde to ale ...

                    Kdyz uz AT/ATX tak se mi libi Goliath, dnes uz ceneny sberatelsky kousek, ktery se v dobrem stavu prodava za 80Eur +

                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Goliath Power Supply 01.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 148,3 KB
ID: 108306Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Goliath Power Supply 02.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 138,4 KB
ID: 108307Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Goliath Power Supply 03.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 214,5 KB
ID: 108308Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Goliath Power Supply 04.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 179,7 KB
ID: 108309


                    Do puvodni krabice Amiga zdroje se da vecpat miniATX zdroj, trosku komplikovane.

                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 15042011288.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 85,6 KB
ID: 108311


                    Picopsu mi pripadne jako nejhorsi varianta a to jak kvalitativne tak slozitosti implementace. Levne to taky zrovna neni.
                    Proste kombinace zdroj 12V + picopsu + atx adapter mi prijde prilis komplikovana. Pri nize vyobrazene kombinaci navic mate u amigy 2 krabicky misto jedne.
                    Nemluve o instalaci picopsu primo do Amigy a nahrazeni hranateho din kontektoru.

                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: photo3.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 127,0 KB
ID: 108310Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSCN1045_zps3a3ed934.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 54,1 KB
ID: 108313


                    Cca pred 2 lety se jeste dal koupit kompletne novy zdroj pro desktop Amigu.
                    Velmi dobra volba - maly, skladny, vykonny - dneska nesehnatelna.

                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 1.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 188,1 KB
ID: 108312


                    Proste nahrada puvodni elektroniky Amiga desktop zdroje novym zdrojem stejne specifikace mi prijde jako nejlepsi reseni.
                    Pozor vsak na kvalitu zdroju!

                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Prestavba.jpg
Počet zobrazení: 2
Velikost: 74,5 KB
ID: 108314


                    Pouzivani puvodnich Amiga zdroju, ktere dnes maji prez 20 let, zacina byt rizikovym sportem.

                    A nakonec info - ano hranaty Din5 samec konektor se dnes da sehnat novy - ale pocitejte s cenou 10Eur.

                    Komentovat


                      #11
                      O: Oprava napájecího zdroje

                      Koukám, že po EXOvi máme v Ostravě dalšího schopného hardwéráře
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        O: Oprava napájecího zdroje

                        S tím konektorem jsi ale psal, že se to týká objednávkky >100 ks, což si myslím, že je docela problém.
                        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                        Komentovat


                          #13
                          O: Oprava napájecího zdroje

                          @Prober - diky, ale to mne precenujes. Jsou tady na foru podstatne schopnejsi clenove. Vymena zdroje je primitivni vec ve srovnani s vymenou PowerPC procesoru ci vyvojem nove turbokarty

                          @Amigoun - mas pravdu, to stale plati

                          Komentovat


                            #14
                            O: Oprava napájecího zdroje

                            Myslím si,že když už něco připojovat k Amize,tak by to mělo bejt kvalitní,né nějakej Paskvil z Číny ! Manžel napchal ke všemu co zde doma máme zdroje Fortron a vše maká po celou dobu OK,kondy drží a napětí na všech větvích rovněž. Takto to již páchá několik let a bez jakékoliv reklamace ! Viz. zde máte i Linky : http://www.amiga-exa.cz/alternativni...e-pro-amigu-i/ , http://www.amiga-exa.cz/alternativni...-pro-amigu-ii/

                            Komentovat


                              #15
                              O: Oprava napájecího zdroje

                              Pro uplnost zde je k dispozici produktovy list pro EOS VLT60-3000.

                              V Evrope je EOS VLT60-3000 obtizne k sehnani a v Americe se cena pohybuje kolem 50USD.
                              Tento zdroj je kladne hodnocen a doporucovan napric forem a1k - viz. aktualni prispevek.

                              Minule jsem zapomel - uplne novy Amiga zdroj z USA:

                              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Amiga PS.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 84,1 KB
ID: 108317

                              Pouzit je opet Meanwell ale tentokrat PT-65B.


                              A na zaver par silenych prestaveb:

                              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: psu inside.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 93,7 KB
ID: 108315Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: new-psu.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 398,9 KB
ID: 108316
                              Naposledy upravil k0x; 23.02.2015, 22:18:02.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X