Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

WinUAE malými krůčky k AROSu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    WinUAE malými krůčky k AROSu

    Už dlouho se tady o AROSu nic nepsalo, a tak alespoň malé info o portování WinUAE 2.8.1 do AROSu. Autor Janus-UAE (Oliver Brunner - o1i) se rozhodl naportovat WinUAE v poslední stabilní verzi 2.8.1. o1i se tomu věnuje několik měsíců, no a poslední informace z jeho blogu ukazují že se je již na co koukat, a program se začíná mít čile k světu. Preferenční rozhraní bude shodné s tím které známe z Windows. Jestli bude možnost použít i stejný konfigurační soubor se zatím neví. Na co jsem ale zvědav, je rychlost tohoto emulátoru. Protože třeba ja na OSX také používám WinUAE, je to nerychlejší emulátor Amigy na OSX i když používá vrstvu Wine.

    A nějaké ty obrázky...

    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    O: WinUAE malými krůčky k AROSu

    Tak to je moc pekne. 2.8.1 je sice uz trosku starsi, ale porad se jedna o slusnou zakladnu pro vysoce kompatibilni emulator. Jestli bude konfigurace stejne jednoducha a propracovana jako ve WinUAE, mame se na co tesit.

    Komentovat


      #3
      O: WinUAE malými krůčky k AROSu

      No když si vzpomenu na to nastavování pomocí textového souboru pod OS4, tak je AROSu tedy co závidět.
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        O: WinUAE malými krůčky k AROSu

        Pod OS4 je prece RunInUAE, zmeny v uaerc souborech jsem delal jen kvuli vetsi optimalizaci pod WinUAE/OS4. Ale ja jsem asi v nastavovani UAE ponekud zkusenejsi, tak mi to ani neprijde. Kazdopadne nabizi WinUAE podstatne vice moznosti nez dosavadni obstarozni E-UAE, kvalitni GUI uz je jen tresnicka na dortu.

        Komentovat

        Zpracovávám...
        X