Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Scala

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Scala

    Protože jsem tady o Scale nikde nic nenašel, začnu nový thread.

    Už je to asi 15 let, co jsem v ní dělal naposledy (kruci to to letí). A nyní se na RESETkání chystám udělat slajdy a také Amigácký kvíz. Moje dotazy jsou následující:

    1. Existuje ještě nějaká lepší verze s více funkcemi než je MM400? (slyšel jsem o IC500, ale nejsem si jistý, jestli toho umí víc)
    2. Lze provozovat Scalu pod RTG? V Settings je položka pro screen PAL, NTSC a pak výběr třech P96 screenmódů, ale všechny ty při screenmódy jsou 320x200, 240, 256. Mám to chápat tak, že Scala vezme jen první tři screenmódy v seznamu?
    3. Existuje nějaký plugin pro MPEG?

    Další dotazy budou následovat. Každopádně když jsem si včera se Scalou hrál, i po těch letech je to stále vypadá krásně moderně, plynule a velice User Friendly = prostě nadčasový software.
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    #2
    O: Scala

    Scala je silno previazana z cip. sadou Amigi, cize PAL a NTSC, ziadne RTG. Myslim, ze na 68060 budes mat problem, nie som si isty.

    IC500 je ocesana verzia pre Amiga 500, nenarocna na RAM a vykon CPU, nieco na styl Light MM400 je tusim posledna verzia, podpora MPEG je cez nejaky plugin, samozrejme je to nejaky PIPE na HW kartu. Tolko co si pamatam.
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    Komentovat


      #3
      O: Scala

      SCALA se využívala před léty v Kabel-TV , viz. Info Chanel , ve spojení s GENLOCK , aby se dal mixovat obraz AMIGA vs. Video , kde na to má Amiga určeny piny 1 a 2 na 23 pinovém RGB-Video konektoru . Rozepisovat se víc o tomto propojení by zabralo o něco víc . Ale snad ve skratce : AMIGA je schopná výstupní RGB Video-Signál přispůsobit Externím kmitočtům , které odvodí právě zařízení GenLock z Videa a takto sezesinchronizují dvě zařízení . K této Scale existuje nejen zásuvná Plugina MPEG , ale i ovládání , něco jako dálkáč pro 8 Video-rekordérů najednou , ( veděl Jsem to v chodu ). Taktéž i Pluginy pro CPU-030 a FPU . Veškeré tyto Instalačky-Origo a ještě v různých verzích , mám k momentálně stále k dispozici a nyní vím o čem píšu .
      ( snad to s odstupem času opět někoho nepohorší ? ) .

      Komentovat


        #4
        O: Scala

        Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
        IC500 je ocesana verzia pre Amiga 500, nenarocna na RAM a vykon CPU, nieco na styl Light MM400 je tusim posledna verzia, podpora MPEG je cez nejaky plugin, samozrejme je to nejaky PIPE na HW kartu. Tolko co si pamatam.
        hmm, tohle je podle me (selhavajici) pameti nesmysl. Myslim si, ze IC500 neni zadna ocesana verze pro A500, naopak co se tyce features, je na tom stejne jako MM400 (je to stejna generace). Navic ma scheduler, takze umi odbavovat ruzne prezentace v urcite hodiny, dny, casove intervaly..., integrovany system pro placeni, predplatne, a take dokaze ovladat nekolik ruznych Scala Playeru pres modem nebo internet. Proste primarne zamerena na Info Kanaly kabelovek, ktere v te dobe v podstate nic jineho nepouzivaly...
        Naposledy upravil ExiE; 22.04.2015, 01:13:33.

        Komentovat


          #5
          O: Scala

          Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
          2. Lze provozovat Scalu pod RTG? V Settings je položka pro screen PAL, NTSC a pak výběr třech P96 screenmódů, ale všechny ty při screenmódy jsou 320x200, 240, 256. Mám to chápat tak, že Scala vezme jen první tři screenmódy v seznamu?
          Ja se obavam, ze to ze ti nabidne vubec nejake RTG screenmody je chyba. Ja jsem to kdysi provozoval na prezentace v A4000 s CV643D + scandoubler v PAL640x512 a tam pak nebyl problem to pustit nekam ven pres vga nebo v to rozumne pracovat...
          3. Existuje nějaký plugin pro MPEG?
          Existovalo hardwarove rozsireni Peggy Plus, ale o ciste softwarovem pluginu nevim.


          4.
          Dalsi moznosti je zkusit nejaky jiny balik. Hollywood+ Hollywood Designer by asi splnoval vse co bys potreboval.

          Komentovat


            #6
            O: Scala

            Autorem citovaného textu je EXA Přejít na původní příspěvek
            Taktéž i Pluginy pro CPU-030 a FPU . Veškeré tyto Instalačky-Origo a ještě v různých verzích , mám k momentálně stále k dispozici a nyní vím o čem píšu .
            ( snad to s odstupem času opět někoho nepohorší ? ) .
            Ja se pohorsuju uz ted nad temi komentari o pohorsovani. Vzdycky a vsude se najde nekdo kdo "ma problem", ale proc to porad skrabat...

            Komentovat


              #7
              O: Scala

              Tak už jsem moudřejší:


              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #8
                O: Scala

                Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                Dalsi moznosti je zkusit nejaky jiny balik. Hollywood+ Hollywood Designer by asi splnoval vse co bys potreboval.
                Na ten Hollywood jsem už koukal, vypadá to dobře. Letos budou slajdy ve Scale na 68k a AGA. Chystáme ve Scale také Amigácký kvíz, skoro to vypadá jako Hip Hap Hop ;o) No a přístě na PowerPC a RTG by mohl jet Hollywood.

                Jinak zjistil jsem, že pracovat s 256 barevnými backgroundy se nevyplácí, pač potom chybí paleta na efekty, ale ve 128 barvách jsou backgroundy taky OK. Líbí se mi, že hires-interlace jsou efekty stále hezky plynulé, je to fakt vymakané. Na 060 jsem zatím nezpozoroval problémy a stabilita je zatím 100%. Líbí se mi tvorba ovládacích prvků, takový music disk (muziku spustit, změnit, vypnout, štelovat hlasitost, ...) nebo slideshow ovládané myší v tom jde parádně udělat. Vím, objevuju Ameriku, ale stejně, jsem rád, že o jednu organizační funkci pro PC méně ;o)
                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                Komentovat


                  #9
                  O: Scala

                  Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
                  hmm, tohle je podle me (selhavajici) pameti nesmysl. Myslim si, ze IC500 neni zadna ocesana verze pro A500, naopak co se tyce features, je na tom stejne jako MM400 (je to stejna generace). Navic ma scheduler, takze umi odbavovat ruzne prezentace v urcite hodiny, dny, casove intervaly..., integrovany system pro placeni, predplatne, a take dokaze ovladat nekolik ruznych Scala Playeru pres modem nebo internet. Proste primarne zamerena na Info Kanaly kabelovek, ktere v te dobe v podstate nic jineho nepouzivaly...
                  Tak to som sa sekol, spatna pamat
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #10
                    O: Scala

                    Potřeboval bych poradit. Mám MP3 a chi ho do Scaly. Zkonvertuju MP3 do WAV. Pak na Amize zkonvertuju do SVX8. Jenže celý ten sampl je strašně zpomalený. Když to zkonvertuju do AIFF, tak to hraje dobře, jenže AIFF mi zase nevezme Scala. Tak teď co s tím? Nenašel jsem zatím dobré informace, které formáty vlastně Scala podporuje a nebo jak dobře zkonvertovat MP3 do SVX8 :/
                    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                    Komentovat


                      #11
                      O: Scala

                      Neviem ake zvukove formaty potrebuje Scala, ale MP3 do 8svx mozes skonvertovat priamo na Amige pomocou programku SoX - https://aminet.net/package/mus/play/sox-14.3.1-m68k

                      Ak mas dost pamate, tak mozes nechat temp bufer na " ram:T ", inac treba T: naasignovat niekde na disk. Pouziva sa na ulozenie docasnych (rozkodovanych) suborov.

                      MP3 do 8SVX skonvertujes napriklad takto (v CLI):

                      sox060fpu -S "input.mp3" -b 8 -c 2 "output.8svx" rate 22050

                      "input.mp3" = nazov suboru pre skonvertovanie
                      "output.8svx" = nazov skonvertovaneho suboru
                      Zrejme treba dodrziavat pripony (.mp3 a .8svx) aby vedel do akeho formatu sa ma konvertovat.
                      -S = zobrazovanie progressu
                      -b 8 = pocet bitov v output subore nastavi na 8
                      -c 2 = pocet kanalov v output subore nastavi na 2 (stereo)
                      rate 22050 = kvalita output suboru bude 22050Hz
                      Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                      Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                      Komentovat


                        #12
                        O: Scala

                        Dalibore, ty jsi prostě génius!!! Já jsem včera vyzkoušel asi 6 programů na konverzi, strávil jsem nad tím hodiny. Díky tobě jsem jen stáhnul sox a ixemul.library 63+ a pak jen přepsal doslova tvůj příkaz. Paráda běží to, teď mohu konečně implementovat hudební ukázky do Amiga kvízu a publikovat ho. Moc děkuji ;o)
                        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X