Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Roman

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    O: Roman

    Na CRT TV se vykašli, to je vo voči.

    Pročti si tohle od #62 a pak hurá do Alzy k zelenýmu kreténovi...


    Jo, a ještě redukci od Amigouna...

    Komentovat


      #32
      O: Roman

      a pařbě zdar
      pařba a flink chtěj celýho člověka...

      Komentovat


        #33
        O: Roman

        Autorem citovaného textu je Roman Přejít na původní příspěvek
        Mimochodem, byli jste někdo v ArcadeHry v Červeném Újezdě? Mám to tak 20min od baráku. Taky dobrej flashback.
        tam jezdím celkem pravidelně mám to asi tak 45 minut cesty
        pařba a flink chtěj celýho člověka...

        Komentovat


          #34
          O: Roman

          Displej by asi měla být priorita, protože sotva přečtu písmena ve WB. Trochu jsem dnes narazil s disketami. Mám tu směsku nějakých starších a potom nové Verbatim. I když přelepím levé okénko, udělám format, stejně na ně nezapíšu image ADF writerem, až na výjimky. Včera jsem dal dohromady čtyři kusy, dneska ani to ne. Nechci kupovat všechno najednou a tak nevím jestli není na řadě fast RAM do PCMCIA kvůli WHDLaodu, ale ta moc k mání není.
          Zítra zkusím ty Imation z Alzy, jinak si zahraju prd.

          Komentovat


            #35
            O: Roman

            no rozhodně si pořiď turbínu a cf adapter
            pařba a flink chtěj celýho člověka...

            Komentovat


              #36
              O: Roman

              Já turbínku pořídím, to je daný. Jen nevím přesně jakou. Já musím pořídit třeba už jenom samostatnej stůl pro ní, abych to neměl jako ve skladu.
              Pak nahradit to CRT displejem s redukcí a do toho turbína. Tak jsem právě myslel, jestli by se nedalo přechodně žít na levnější fastRAM pcmcia.
              Prostě jenom se zbavit WHDLoadem těch disket. Ale dneska zlomenej a poníženej pro jeden balíček pojedu.

              Komentovat


                #37
                O: Roman

                Tak WHDLoad by měl jít rozchodit už i na holé A1200, V případě nutnosti startovat bez Startup-Sequence a povyhazovat PRELOAD. Rozhodně to není takový komfort jako s turbínou nebo paměťovou kartou (která podle mě na WHDLoad bohatě stačí a člověk kvůli ní nemusí prodávat ledvinu).
                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                Komentovat


                  #38
                  O: Roman

                  On tam WHDLoad je a funguje, jen i ty nejjednodušší hry blikají a většina jich rovnou odmítně spoštění pro nedostatek paměti.
                  Já se tím teprv prohrabávám a tak nechápu jak spustit jen základní konfiguraci (jestli to dobře chápu). Doma kouknu, kolik paměti mi vlastně spuštěný WB žere a porovnám s tím co se tady někde psalo.

                  Komentovat


                    #39
                    O: Roman

                    Amigu úplně bez ničeho nabootuješ tak, že při zapnutí (nebo během resetu) podržíš obě tlačítka myši a objeví se ti early-startup menu. A v něm klikneš na "Boot with no startup-sequence". Amiga se nabootuje do CLI (textový režim, příkazový řádek). Tady napíšeš "LoadWB" - nahraje se Workbench (čili grafické prostředí), ale pozor - nahraje se POD otevřeným oknem textového režimu, čili není ještě vidět! Klikneš myší aby se ti aktivovalo znovu okno CLI a napíšeš příkaz "endcli". Tím se CLI zavře a ty vidíš Workbench, v základních 4 barvách.

                    Problém ovšem je, že spousta programů potřebuje k běhu plně nabootovaný Workbench, to znamená všechny knihovny (LIBS), zařízení (DEVS) a další podpůrné věci, které jsou definované souborem startup-sequence (a který jsi právě v early startup menu přeskočil) a v tomto základním režimu, kam jsi se právě dostal, ty programy nespustíš. Myslím že WHDLoad bude jeden z nich.

                    Vypnutím startup-sequence při bootu se dá u A1200 ušetřit asi 150kB paměti.
                    Naposledy upravil Predseda; 05.06.2015, 14:31:16.
                    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                    Komentovat


                      #40
                      O: Roman

                      Amiga krásná, ale ta cena mi přijde mimo... ale ono je to možná dobře, takhle se jí už nikdy nezbavíš .
                      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                      Komentovat


                        #41
                        O: Roman

                        Předsedo, díky. To zkusím.

                        Abych nesvinil pokročilá vlákna a nezakládal zbytečně nová, zeptám se na směs prvních obav a dotazů tady.

                        Jako reset používám Ctrl a dvě Amigy, tím asi nic nekazím. Když něco jede pod WHDL tak občas nejde F10, tak trochu laboruju.

                        Předpokládám, že korektní vyjmutí CF z boku za jízdy Amigy je včetně PCMCIA adaptéru. Jednou jsem formátoval diskety pomocí X-copy ona se po vyjmutí CF s adaptérem sekla. Nic se nezapisovalo.

                        No a diskety. Hrozně si chci zahrát Altered Beast i když asi nebude na Amigu tak dobrý jako byl v OD Kotva když jsem byl v prváku, ale stáhl jsem .adf a pomocí ADF writeru obě zapsal na diskety. Naběhlo menu hry, pak accessing disk a floppy začala dost drsně bručet a trochu rezonovat. Po nějaké době jsem to resnul. To se mi děje i u prvního disku Super froga, jenže ten se rozjede. Je tohle bručení normální?

                        Komentovat


                          #42
                          O: Roman

                          Ano, reset se dělá Ctrl + Levý Command + Pravý Command (nebo-li klávesy s Amiga znakem). Je to warm reset, nic tím nezkazíš. WHDLoad nemá vždycky quit key F10, některé hry používají třeba PrtScr a tak, je potřeba kouknout na úvodní okno při spouštění hry. U většiny her jde quitkey nastavit v tooltypech (atributy, které se nastavují uvnitř ikony), ale to už je na další vysvětlování.

                          Korektní vyjmutí CF z boku Amigy je tak i tak, s adaptérem nebo jen samotná karta. Je to úplně jedno, adaptér není nic jiného naž drátová redukce, uvnitř není nic jiného než cestičky na plošňáku.

                          Altered Beast na Amize je obrovská tragédie, je opravdu hodně špatný (lepší je i na C64, o femonenálním soundtracku nemluvě). Rezonování, drnčení, cvakání a rachtání floppky je do jisté míry normální, ale to je o zkušenostech. Po nějaké době podle sluchu poznáš jestli se disketa načítá, nebo se třeba zacyklila na read erroru.
                          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                          Komentovat


                            #43
                            O: Roman

                            Já právě ještě před koupí koukal na youtube a tahle hra mi přišla špatná právě i v porovnání s ostatními platformami. No nic, nostalgických her je vícero.

                            Disketu mám normálně tichou, jen u toho Super Froga co chce hrát kluk mi přijde hlučná, ale má to nějaký systém ten zvuk.
                            Kdežto u Altered Beast je to pouhý randál a protože mi to dělá už několikátá disketa, bude asi špatně už i ta image.

                            Ask by být neměl, ale je nějaký rozfíl mezi formátováním co dělá systém pomocí A+F, ADF writer a nebo X-copy?

                            Komentovat


                              #44
                              O: Roman

                              žádný, disketu prostě naformátuješ na filesystém Amigy.
                              "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                              Komentovat


                                #45
                                O: Roman

                                Jak vlastně Amiga rozlišuje, kdy se bude karta v PCMCIA slotu chovat jako fastRAM a kdy jako uložiště?
                                Mám doma 1GB paměťovou kartu, ne redukci na CF, ale celou kartu. Nemám naivní představu, že by šla použít jako ramka, ale v čem je rozdíl?

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X