Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Trochu nechápu ....

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Trochu nechápu ....

    Ahoj všichni ,

    nedávno jsem se rozhodl již po čtvrté koupit zpět pro radost nějakou vymazlenou A1200 s turbokartou , jakou jsem měl v minulosti již 3x ( novou v roce 92, po pár letech opět novou z Amigakitu a nedávnou skoro jakou novou od Petra Tyschenka ) a bohužel jsem nikdy nevydržel a Amču v době finanční krize prodal...
    Tudíž jsem hledal na Aukru/Ebayi a zaujala mě nedávno jedna A1200 od zdejšího člena s turbokartou, ve špičkovém stavu s Blizzardem a spoustou přislušenství, originálním balení atd - prostě opečovávaný kousek .

    Nabízena byla na Aukru za 11500/12000kč - podle mě odpovídající cena, koupil jsem ji a jsem maximálně spokojen ....

    Co trochu nechápu je , že o ni na Aukru/bazoši nebyl zájem .....

    A přitom se teď vydražila na Aukru tahle A1200 v trochu horším stavu , bez turbokarty atd za 10 300,- .....



    Klasicky se tam mlela od začátku za pár kaček a v závěru velký boj o ni .... A výsledná cena bych řekl, že astronomická ...

    #2
    O: Trochu nechápu ....

    To je aukce od aukce. Někdy natrefíš na lacinější, někdy ne. Každopádně tu, co zmiňuješ tu koupil Roman a ve vedlejším vláknu se o tom bavíme ;o)
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #3
      O: Trochu nechápu ....

      Z toho mi vychází jediné ... už nikdy Amču neprodat, protože kupovat ji zpět popáté by znamelo prodat auto/ledvinu abych na ni vůbec měl ...
      Co jsem se díval tak na německé ebayi se aktualně pohybují ceny za holou A1200 v originálním balení a top stavu kolem 300 eur a Blizzarda můžete mít za 300/350 eur ....
      A bude hůř .....

      Komentovat


        #4
        O: Trochu nechápu ....

        Ahoj petrolinko, tohle ti můžu vysvětlit
        Tak o které píšeš a kterou jsi koupil, přišla v době, kdy jsem nebyl ještě úplně rozhodnutý, ale líbila se mi moc a zájem to ve mě nastartovalo.
        Cena se mi s kartou zdála odpovídající. Ani nemyslím, že by o ní nebyl zájem, zmizla tak nějak celkem rychle a tak jsem to pustil z hlavy, ale sledoval jsem jak ebay, tak i aukro.
        Vedle ve vlákně píšu o tom, že jsem tuhle nenechal náhodě a protože už jsem byl rozhodnut, protlačil jsem to prostě silou na jistotu.
        Já ale nejsem sám, kdo tvoří trh, to by bylo špatné Jen se prostě sešlo víc lidí, co jí chtěli v tuhle chvíli i přes reálnou cenu.
        Vím, že na ebay se i po přičtení drahé dopravy dá ušetřit, ale když to shrnu, tak rozdíl mezi drahou a levnou Amigou je jedna plná nádrž v autě, dobrá večeře, nebo jiná pomíjivá blbost, ale Amiga na stole na forever

        Komentovat


          #5
          O: Trochu nechápu ....

          Ahoj Romane ,
          netušil jsem že ji koupil nový člen a že už se tady o ní píše, jinak bych se už o tom tady zbytečně nevyjadřoval . Pravda je že jsem rád, že se dnes pořád najdou lidé, kteří k tomu přistupují srdcem a udělají si radost i když je to bude stát balík . A tím pádem si můžu ospravedlnit že já dělám totéž .
          Nevím jak to máš doma ty ale kdyby moje žena zjistila, že jsem vyplázl 12 litrů za podle ní kus šrotu, tak mě buď zabije nebo se se mnou rozvede .
          Takže já jsem musel tenhle svůj kup doma utajit a vydávat za dar od kamaráda .....
          Škoda, že už nejsou k mání ty od Tyschenka - v první várkách za bratru 200 eček byly Amigy které dalo by se říct voněly novotou ...
          V každém případě ti přeji ať ti Amča dělá jen a jen radost

          Komentovat


            #6
            O: Trochu nechápu ....

            Autorem citovaného textu je petrolinko Přejít na původní příspěvek
            ...Nevím jak to máš doma ty ale kdyby moje žena zjistila, že jsem vyplázl 12 litrů za podle ní kus šrotu, tak mě buď zabije nebo se se mnou rozvede
            No, a teď si představ, co by se mnou udělala moje drahá polovička, kdyby zjistila, že za ty peníze, co jsem už do Amig vrazil, by bylo nové malé auto...

            (A tady opět narážím na problém, na který upozorňuji adminy tohoto portálu už několik let, a to, že mi tu chybí smajlík s vyhřezlímy střevy, doprčic...)

            Komentovat


              #7
              O: Trochu nechápu ....

              musí ti stačit tendle
              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

              Komentovat


                #8
                O: Trochu nechápu ....

                Já to manželce neříkám, ona se neptá a funguje to.
                Hodinky jsou často posedlost v násobcích těchto částek a focení také.
                Píšu to proto, že jsem si vybavil jeden zajímavý postřeh z hodinkového fóra - Nemám strach, že umřu, ale že moje stará pak prodá všechny moje hodinky za ceny, které jsem jí řekl

                Komentovat


                  #9
                  O: Trochu nechápu ....

                  Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
                  No, a teď si představ, co by se mnou udělala moje drahá polovička, kdyby zjistila, že za ty peníze, co jsem už do Amig vrazil, by bylo nové malé auto...

                  (A tady opět narážím na problém, na který upozorňuji adminy tohoto portálu už několik let, a to, že mi tu chybí smajlík s vyhřezlímy střevy, doprčic...)
                  Ale kde že... S ohledem na klesající počet hezkých kousků (možná kousků obecně) a stoupající ceny těch, které jsou na prodej... to by měla spíš brát jako důchodové spoření. Nebo až natáhneš bačkory a ona je prodá, užije si, na příklad, cestu na Safari (a to ne tu u vás ).

                  Komentovat


                    #10
                    O: Trochu nechápu ....

                    Autorem citovaného textu je Roman Přejít na původní příspěvek
                    Já to manželce neříkám, ona se neptá a funguje to.
                    Hodinky jsou často posedlost v násobcích těchto částek a focení také.
                    Píšu to proto, že jsem si vybavil jeden zajímavý postřeh z hodinkového fóra - Nemám strach, že umřu, ale že moje stará pak prodá všechny moje hodinky za ceny, které jsem jí řekl
                    No to, holt, musíš do závěti napsat jejich reálnou cenu. I kdyby se pak cítila být zrazenou a zlobila se za to na tebe, tobě to už bude jedno .

                    Komentovat


                      #11
                      O: Trochu nechápu ....

                      Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                      musí ti stačit tendle
                      Slabý...

                      Komentovat


                        #12
                        O: Trochu nechápu ....

                        Pomalu se blíží doba, kdy Amiga1200 s 1230IV atd. bude dražší než kompletní AmigaOne 500
                        Panda Libor

                        Komentovat


                          #13
                          O: Trochu nechápu ....

                          Tady moc lidí next-gen moc nedojímá, takže to máš jedno.
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat


                            #14
                            O: Trochu nechápu ....

                            Tady jedna s turbokartou napadená kutilem za lidových 630 éček...

                            Komentovat


                              #15
                              O: Trochu nechápu ....

                              Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                              Tady moc lidí next-gen moc nedojímá, takže to máš jedno.
                              Tak mě to je jedno taky a nedojímá mě, ani že to nikoho nedojímá, ale je to fakt. i když ne nějaký plamenný příspěvek o nějaké vizi budoucnosti. Kdyby ta next-gen doopravdy za něco stála, už je levnější dávno a těch lidí co je bude zajímat je víc a vlastníků tohoto stroje je taky víc.. .-) Prostě i po letech. je pořád A1200/A4000 pro spoustu lidí TOP.
                              Panda Libor

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X