Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga 2000

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Prodám Amiga 2000

    budu mít na prodej poměrně hezkou Amigu 2000D, funguje perfektně, má 2MB fastRAM a 1Mb chipram + SCSI řadič. Ale mám dotaz:

    v prvním joy portu mi jede myš OK, ale v druhym joyportu nejede (nevim jestli má) a nejede v něm ani joystick. A joystick nejede ani v prvním joyportu. Je tam něco špatně?

    a za druhé, nemohu tam rozchodit žádnou klávesnici. Mám jednu origo amiga od toweru s výstupem na PS2 a když ji připojim přes redukci DIN do A2000 tak nereaguje, ani se nerozsvítí Caps lock, to samé je i s PC PS2 klávesnicí IBM od 386tky Tu sem jen zkoušel.

    poradíte mi pls před prodejem? a odhadem, jakou ta amiga má reálně cenu?

    moc díky

    #2
    O: Amiga 2000

    Myš má ve Workbenchi fungovat jen v portu pro myš, ale její funkčnost ve druhým portu můžeš zkusit třeba v nějaké hře, která podporuje dva myšový hráče (Hired guns, Settlers, Jaguar XJ 220...). Pokud joy nejde ani v jednom portu, je vadnej joy.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #3
      O: Amiga 2000

      Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
      Myš má ve Workbenchi fungovat jen v portu pro myš, ale její funkčnost ve druhým portu můžeš zkusit třeba v nějaké hře, která podporuje dva myšový hráče (Hired guns, Settlers, Jaguar XJ 220...). Pokud joy nejde ani v jednom portu, je vadnej joy.
      jj, s tim joyem si měl pravdu, což nechápu. Zkoušel sem dva, které normálně používám na atárku a tam jedou OK. Na té A2000 fungoval až třetí, ale taky OK, takže asi nějaká "nekompatibilita" joysticků takže oba joy porty jsou OK.

      nicméně jak je to prosím s tou klávesnicí? musí být speciální k A2000? nebo by měla fungovat přes DIN redukci PS2 z A1200 v toweru . .

      díky

      Komentovat


        #4
        O: Amiga 2000

        Já myslím že tyhle klávesnice s A2000 kompatibilní nejsou.
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #5
          O: Amiga 2000

          Amigácké klávesnice nejsou kompatibilní s PC. Tyto "big box" Amigy mají sice DIN konektory (velký a některé malý), ale fungují jen s Amigáckými klávesnicemi. Pro konverzi na PC klávesnici je potřeba použít Lyra2. Ano, myš pojede jen v myším portu. Joystick, pokud je funkční, by měl fungovat v obou portech (také záleží na interním nastavení ve hře).

          Ale jinak A2000 je asi jedna z nejméně "přitažlivých" Amig, což se odráží i v ceně. Záleží také na revizi a stavu desky (jak to vypadá kolem baterky), jestli se jedná OCS nebo již ECS apod... Hoď sem fotky, nebo link na fotky.
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #6
            O: Amiga 2000

            Autorem citovaného textu je jamesd_007 Přejít na původní příspěvek
            budu mít na prodej poměrně hezkou Amigu 2000D, funguje perfektně, má 2MB fastRAM a 1Mb chipram + SCSI řadič. Ale mám dotaz:

            v prvním joy portu mi jede myš OK, ale v druhym joyportu nejede (nevim jestli má) a nejede v něm ani joystick. A joystick nejede ani v prvním joyportu. Je tam něco špatně?

            a za druhé, nemohu tam rozchodit žádnou klávesnici. Mám jednu origo amiga od toweru s výstupem na PS2 a když ji připojim přes redukci DIN do A2000 tak nereaguje, ani se nerozsvítí Caps lock, to samé je i s PC PS2 klávesnicí IBM od 386tky Tu sem jen zkoušel.

            poradíte mi pls před prodejem? a odhadem, jakou ta amiga má reálně cenu?

            moc díky
            Ja by som mal mozno zaujem, zalezi v akom je stave, fotky rad uvitam! Vdaka
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #7
              O: Amiga 2000

              Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
              Ale jinak A2000 je asi jedna z nejméně "přitažlivých" Amig...
              Marně přemýšlím kterou bych chtěl míň
              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

              Komentovat


                #8
                O: Amiga 2000

                Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                Amigácké klávesnice nejsou kompatibilní s PC. Tyto "big box" Amigy mají sice DIN konektory (velký a některé malý), ale fungují jen s Amigáckými klávesnicemi. Pro konverzi na PC klávesnici je potřeba použít Lyra2. Ano, myš pojede jen v myším portu. Joystick, pokud je funkční, by měl fungovat v obou portech (také záleží na interním nastavení ve hře).

                Ale jinak A2000 je asi jedna z nejméně "přitažlivých" Amig, což se odráží i v ceně. Záleží také na revizi a stavu desky (jak to vypadá kolem baterky), jestli se jedná OCS nebo již ECS apod... Hoď sem fotky, nebo link na fotky.
                vše je zde



                ale při zajímavé nabídce (výměna za něco, nebo obnosu), není problém aukci ukončit

                Komentovat


                  #9
                  O: Amiga 2000

                  Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                  Marně přemýšlím kterou bych chtěl míň
                  To ja mam A2000 velice v oblibe - toho mista uvnitr, ono tam totiz v te obri kastli v zakladu v podstate skoro nic neni to je jiny kafe nez hrabat se v A3000...
                  Mit na ni doma misto, uvazoval bych...

                  Pardon za OT a hodne stesti s prodejem.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Amiga 2000

                    Naopak A3000 je jiný kafe, krásný originální design kastle, 030 v základu, rychlé Zorro3, prostě takový rychlý a kompatní desktůpek. A2000 je jen taková obr pixla a uvnitř nezaplnitelné místo.

                    Cena 6100 je pro prodejce podle mého parádní.
                    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                    Komentovat


                      #11
                      O: Amiga 2000

                      Ne ze by A3000 nebyla fajn, ale mista je v ni malo - na druhou stranu je tak hezky kompaktni, jak pises prave kdyby mela A2000 Z3 sloty a vic turbokaret na vyber, byla by pro me ideal.
                      Cena je kazdopadne pekna.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Amiga 2000

                        Víc turbokaret? Pro A2000 vyšlo 48 různých turbokaret přičemž pro A3000 jen 11 ;o) Pokud říkáš, že je v A3000 málo místa, asi narážíš na nízký "strop" v oblasti pro CPU kartu. Amiga má v základu 030 a FPU, to si myslím pro ESC mašinu naprosto dostačuje. A pokud chce někdo výkon není problém sehnat Cyberstorm 060 MK2, který se tam krásně vejde a při základním 50 MHz taktu nehrozí přehřívání. Ona si ta kompaktnost desktůpku nějakou daň vybere. Na druhou stranu prostor u Zorro slotů je naprosto dostačující.
                        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                        Komentovat


                          #13
                          O: Amiga 2000

                          Dobre dobre mas pravdu, ale A2000 je mi prece jen z nejakyho duvodu sympaticka...

                          Komentovat


                            #14
                            O: Amiga 2000

                            V pohodě, však pokud se ti líbí, není co řešit ;o)

                            Ono je fajn, že jsou modely Amig rozdílné designem, výbavou, doplňky. Aspoň si každý vybere dle svého gusta. Znám jednoho němce a ten má snad deset A2000 na různé způsoby. On je touto Amigou naprosto fascinován. Takže čím víc Amiga nadšenců a Amig o které je dobře postaráno, tím lépe. Jakmile nějakou ulovíš, jdi do toho a třeba jí pak i někdy přivezeš na nějaké setkání a já si jí rád prolezu ;o)
                            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                            Komentovat


                              #15
                              O: Amiga 2000

                              Pravdu mas. Paradoxem je, ze A2000, kterou jsem driv mel, jsem prave prodal a vymenil za A3000 Jak rikas, treba si ji jeste v budoucnu poridim, az bude misto a cas...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X