Zobrazuji výsledky 1 až 4 z 4
    TherioN's Avatar
    Datum registrace
    26.07.2007
    Město
    Banská Bystrica
    Věk
    45
    Post Thanks / Like

Výchozí Legendárni coderi

Zaujala ma web stránka http://www.codetapper.com/ a konkrétne rozhovor s legendárnym Amiga Coderom Ronaldem Pieket Weeserik-om:

http://www.codetapper.com/amiga/inte...eket-weeserik/

a to hlavne o hre SilkWorm

je to anglicky, kto nerozumie, moze skusit gúgl tranlejt:

https://translate.google.com/transla...et-weeserik%2F

Silkworm je úžasná hra, to čo na amige 500 dokázal, je obdivuhodné. Hru sme mastili u kamaráta na A500 dovezenej z nemecka okolo roku 1992, s pripojeným farebným TV Beijing. Televízor krásne rozmazal nedokonalosť grafiky a vyzeralo to proste super. Dnes to už na LCD nieje ono. Výbuchy záverečných bossov driapali reprák. Na tie časy to bol fantastický zážitok, na aký sa nedá zabudnúť. Keď si prečítate článok o kódovaní tejto hry a hru si spustíte, dojde Vám to.
    Naposledy upravil TherioN : 09.10.2015 v 11:47:49
    --------------------------------------------------
    AMD RYZEN 7 2700x 16GB DDR4 RAM AMD 7850 2GB, MAC OS X HighSierra, A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM

2. Líbí se mi davesade - těmto lidem se příspěvek líbí
    TherioN's Avatar
    Datum registrace
    26.07.2007
    Město
    Banská Bystrica
    Věk
    45
    Post Thanks / Like

Výchozí O: Legendárni coderi

Tu je ukážka z pôvodnej arcade verzie na automate, ktorú som nikdy nevidel, grafika o moc lepšia než na Amige nieje a zvuky, tie sú jednoducho príšerné, na Amige sa s nimi pekne vyhrali:

AMD RYZEN 7 2700x 16GB DDR4 RAM AMD 7850 2GB, MAC OS X HighSierra, A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM

4. Líbí se mi davesade - těmto lidem se příspěvek líbí
    Moderátor davesade's Avatar
    Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Los Angeles 2019, Praha
    Věk
    38
    Post Thanks / Like

Toto je moc hezke tema! Obecne - takrka vsechny Amiga only hry jsou pekne vymazlene, ale u tehle konverzi clovek skutecne pozna, zac je toho loket. Silkworm je klasika a ano, na Amize jde podle mne o lepsi verzi, nez na arcade (o ostatnich domacich portech nemluve).
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered

TherioN's Avatar
    Datum registrace
    26.07.2007
    Město
    Banská Bystrica
    Věk
    45
    Post Thanks / Like

Silkworm navždy zostane u mňa v pamäti, grafika na tú dobu slušná (ja som mal C64) a zvuky, tie sú jednoducho fantastické, po prečítaní hore spomenutého článku o kódovaní tejto gamesky mi svitlo, prečo je to tak namáknuté, niekto sa s tým vyhral, a boli to skutočne machri

Povolení psaní zpráv