Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Legendárni coderi

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Legendárni coderi

    Zaujala ma web stránka http://www.codetapper.com/ a konkrétne rozhovor s legendárnym Amiga Coderom Ronaldem Pieket Weeserik-om:

    http://www.codetapper.com/amiga/inte...eket-weeserik/

    a to hlavne o hre SilkWorm

    je to anglicky, kto nerozumie, moze skusit gúgl tranlejt:

    The programming legend responsible for the superb games Silkworm, Ninja Warriors, SWIV, Rodland and Q-Bic, Ron answers a plethora of technical questions about his games. If you ever wanted to know the story behind how the Sales Curve was setup, the amazing SWIV map, sprite-multiplexing, hardware scrolling and the dynamic load-while-you-play system, you've come to the right place.


    Silkworm je úžasná hra, to čo na amige 500 dokázal, je obdivuhodné. Hru sme mastili u kamaráta na A500 dovezenej z nemecka okolo roku 1992, s pripojeným farebným TV Beijing. Televízor krásne rozmazal nedokonalosť grafiky a vyzeralo to proste super. Dnes to už na LCD nieje ono. Výbuchy záverečných bossov driapali reprák. Na tie časy to bol fantastický zážitok, na aký sa nedá zabudnúť. Keď si prečítate článok o kódovaní tejto hry a hru si spustíte, dojde Vám to.
    Naposledy upravil TherioN; 09.10.2015, 09:47:49.
    --------------------------------------------------
    A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

    #2
    O: Legendárni coderi

    Tu je ukážka z pôvodnej arcade verzie na automate, ktorú som nikdy nevidel, grafika o moc lepšia než na Amige nieje a zvuky, tie sú jednoducho príšerné, na Amige sa s nimi pekne vyhrali:

    --------------------------------------------------
    A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

    Komentovat


      #3
      O: Legendárni coderi

      Toto je moc hezke tema! Obecne - takrka vsechny Amiga only hry jsou pekne vymazlene, ale u tehle konverzi clovek skutecne pozna, zac je toho loket. Silkworm je klasika a ano, na Amize jde podle mne o lepsi verzi, nez na arcade (o ostatnich domacich portech nemluve).
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        #4
        O: Legendárni coderi

        Silkworm navždy zostane u mňa v pamäti, grafika na tú dobu slušná (ja som mal C64) a zvuky, tie sú jednoducho fantastické, po prečítaní hore spomenutého článku o kódovaní tejto gamesky mi svitlo, prečo je to tak namáknuté, niekto sa s tým vyhral, a boli to skutočne machri
        --------------------------------------------------
        A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

        Komentovat

        Zpracovávám...
        X