Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Assembler - všeobecná logika

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #91
    O: Assembler - všeobecná logika

    Shrnutí toho co jsem udělal od posledního Resetu v rámci skladby Atari Goes On! v mé hudební rutině:

    -přeeditování a i doeditování celého 1 kanálu (přístup k vysokým tónům díky vypnutí zvukového filtru). Výběr 2 nových nástrojů v tomhle kanálu hrajících.
    -drobná úprava sólového nástroje pro čistější přechod mezi tóny.
    -chybí dodělat poslední 3 patterny, dle všeho se jedná o 1 pattern opakující se 3 krát


    Pak ještě zkusit vložit kód pro vložení obrázku, test klávesy SPC. No a ten obrázek... V hlavě něco mám, dá se říci, že přes to potřebuji hodit nějaký text. Asi to má ještě čas, ale čím dál tím víc na to začínám myslet.
    Amiga - PMD 85

    Komentovat


      #92
      O: Assembler - všeobecná logika

      Kurva kdyby jste použili MED player jak každému radím (je u toho jak knihovna tak kód pro využití) neměli by jste starosti a MED toho umí řádově víc.
      Dum spiro spero!
      Amiga 1200 x2, Amiga 600, Amiga 500, PowerMacek G5 (MorphOS), Amiga 2000. IceDrake (68080/192MIPS, 512 MB RAM, RTC)

      Komentovat


        #93
        O: Assembler - všeobecná logika

        Jenže by to bylo míň dobrodružný.
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #94
          O: Assembler - všeobecná logika

          Noro: Nemám rád cizí kódy, nerozumím jim. Kód cizí hudební rutiny je většinou úplně jiný level
          Amiga - PMD 85

          Komentovat


            #95
            O: Assembler - všeobecná logika

            Vzhledem k tomu, že tenhle kousek použivali i borci z DMA designu tak to prostě stojí za to .
            Pokud totiž někdo bude používat MED player s radostí mu budu dělat muziku .
            Nesnáším ten vojebaný formát Protrackeru
            Dum spiro spero!
            Amiga 1200 x2, Amiga 600, Amiga 500, PowerMacek G5 (MorphOS), Amiga 2000. IceDrake (68080/192MIPS, 512 MB RAM, RTC)

            Komentovat


              #96
              O: Assembler - všeobecná logika

              Autorem citovaného textu je Noro Přejít na původní příspěvek
              Vzhledem k tomu, že tenhle kousek použivali i borci z DMA designu tak to prostě stojí za to .
              Pokud totiž někdo bude používat MED player s radostí mu budu dělat muziku .
              Nesnáším ten vojebaný formát Protrackeru
              Pokud někdo něco chce opravdu dělat, není mu k tomu většinou třeba nic dalšího. Obávám se že je to i Tvůj případ, pokud se budeme bavit o 2. půlce mé první věty.
              Amiga - PMD 85

              Komentovat


                #97
                O: Assembler - všeobecná logika

                V rámci mé hudební rutiny ještě zkusím doprogramovat práci s hlasitostí pro postupné ztlumování sólového nástroje a pak i všech nástrojů. Editace skladby dokončena, ještě pak jedna drobnost, takový zvukový efekt, který je i v Atari verzi. Drobátko jsem si udělal představu, parametry mne osobně dostali drobátko do kolen. Skladba má 17 patternů. Pár přibližných údajů:

                Data skladby: 35 kB
                7 samplů: 25 kB
                Hudební rutina: 2,2 kB

                Dohromady je to zatím na necelých 61 kB.

                EDIT: Data skladby jsou na dvojnásobku vůči standardu, ještě se rozhodnu jestli zůstanu na původním formátu, nebo ho změním. Ztlumování samplů bych dělal radši pro nový formát... .
                Naposledy upravil Lisiak; 12.08.2019, 11:26:13.
                Amiga - PMD 85

                Komentovat


                  #98
                  O: Assembler - všeobecná logika

                  V rámci mé hudební rutiny:
                  - doprogramování práce s hlasitostí
                  - změněn formát
                  - převod skladby na nový formát

                  Technické info:
                  hudební rutina - 2,3 kB
                  data skladby - 20,6 kB
                  sample - 23,8 kB
                  celkově - 46,7 kB

                  Tak že prý někde v nástroji hraju o oktávu výše, tak to jsem zvědav Začal jsem koukat na práci s grafikou (po programové stránce), tak uvidíme, co ukáže čas, ale asi jsem se zamiloval, tak snad to nebude pouze první dojem
                  Amiga - PMD 85

                  Komentovat


                    #99
                    O: Assembler - všeobecná logika

                    Zamiloval? Tak to po Assembleru už ani nevzdechneš, co?

                    Komentovat


                      O: Assembler - všeobecná logika

                      Zamiloval sa do assembleru

                      Komentovat


                        O: Assembler - všeobecná logika

                        Doufám, že je to platonické.

                        Komentovat


                          O: Assembler - všeobecná logika

                          Nemám rád cizí logiku v programování, nerozumím ji, ale z prvního pohledu se logika práce s grafikou dá pochopit, co mne těší. Tak jsem v té euforii napsal, že jsem se zamiloval
                          Amiga - PMD 85

                          Komentovat


                            O: Assembler - všeobecná logika

                            Nevím, jestli a kdy bude grafika, tak zatím takhle pánové

                            Skladba: Atari Goes On!
                            Autor 8 bit Atari verze: PG
                            System: Atari 8-Bit (Stereo)Author: PGTitle: Atari Goes On!Release: Forever 2018Length: 2:11


                            Amiga 4 kanálová očesaná verze aktuální k 19.10.2019 :


                            Speciální díky: PG, DJM, zxretrosoft
                            Amiga - PMD 85

                            Komentovat


                              O: Assembler - všeobecná logika

                              Ahoj, s asm na Amize se pořád hraju a zatím rozhodně nějak zásadně nepolevuji

                              V rámci mé hudební rutiny jsem v poslední době řešil hraní sólového nástroje. Zanášela sa mi mi do něj vysoká frekvence. Byl jsem na to upozorněn (od PGho). V současné verzi používám na sólo 7 samplů, které střídám při hraní skladby dle potřeby. Jde o to, že je třeba sampl ve skladbě hrát dostatečnou rychlostí. Viz tabulka je sampl 96 v 1.oktávě posunutý o oktávu níže vůči originálu. Aby jsem dosáhl dostatečné rychlosti hraju každý tón samplu 96 o 2 oktávy výše (čím vyšší tón, tím rychleji se sampl hraje). Na zahrání tónu A1 a A1# nemůžu použít sampl 96. Hraje se moc rychle a sampl se již nehraje bezchybně. Tyhle tóny hraju pomocí G1#, tedy vlastně o 2 oktávy výše a to je G3#. Pomocí G3# zahraju za použití 2 samostatných samplu (97,98.) určených pouze pro tyhle 2 tóny ve skutečnosti A1 a A1#. Pak mám sampl 99, který není v rámci vzorku posunutý o oktávu níže. Je tedy frekvenčně na své původní hodnotě. Tento sampl nicméně hraju o 1 oktávu výše. Sampl 96 jsem hrál výše o 2 oktávy. Sample 9a a 9b jsou samostatné a fungují stejně jako sample 97 a 98. Mám je přesamplované v Protrackeru, aby mi hráli vyšší tóny nižší rychlostí. Ve skladbě Atari Goes On! se tón H2 nehraje a tak používám samostatný sampl přesamplovaný Protrackerem a hraju C3 pomocí nejvyšší možné rychlosti tónem G2#. Sample 9a,9b a 9c již o oktávu výše nehraju. Snad jsem to napsal srozumitelně . Ještě skusím zjemnit vibrato a dát hlasitost sólového nástroje nahoru. Amiga má pro mne v současné době rozsah 4 oktáv (0-3). 4.oktávu mám sice nadefinovanou, ale tón samplu se v ní již nezvyšuje. Sólový nástroj je po zvukové stránce chiptune. Původně jsem hrál již i pouze 1 sínusovku. Nicméně u jednoho přesamplování jsem měl délku samplu 1 sínusovky v nepárném počtu bajtů a s tím si Amiga neporadí. Tak jsem použil sínusovek v každém samplu více. Po zvukové stránce je hraní nástroje z tak 98 procent shodné jako by jsem ho hrál pouze s 1 sínusovkou. No a v odkazu je tohle vše v "pohybu"
                              Code:
                               0.oktáva        1.oktáva          2.oktáva           3.oktáva        4.oktáva
                              
                               01 1712 C0      0d(96) 856 C1     19(99) 428 C2      25(9c) 214 C3   31 107 C4
                               02 1616 C0#     0e(96) 808 C1#    1a(99) 404 C2#     26 202 C3#      32 101 C4#
                               03 1525 D0      0f(96) 762 D1     1b(99) 381 D2      27 190 D3       33  95 D4
                               04 1440 D0#     10(96) 720 D1#    1c(99) 360 D2#     28 180 D3#      34  90 D4#
                               05 1357 E0      11(96) 678 E1     1d(99) 339 E2      29 170 E3       35  85 E4
                               06 1281 F0      12(96) 640 F1     1e(99) 320 F2      2a 160 F3       36  80 F4
                               07 1209 F0#     13(96) 604 F1#    1f(99) 302 F2#     2b 151 F3#      37  76 F4#
                               08 1141 G0      14(96) 570 G1     20(99) 285 G2      2c 143 G3       38  71 G4
                               09 1077 G0#     15(96) 538 G1#    21(99) 269 G2#     2d 135 G3#      39  67 G4#
                               0a 1017 A0      16(97cA) 508 A1   22(9acA) 254 A2    2e 127 A3       3a  64 A4
                               0b  961 A0#     17(98cAm)480 A1#  23(9bcAm)240 A2#   2f 120 A3#      3b  60 A4#
                               0c  907 H0      18(99) 453 H1     24(-----)226 H2    30 113 H3       3c  57 H4
                              Amiga - PMD 85

                              Komentovat


                                O: Assembler - všeobecná logika

                                Snížené vibrato, hlasitost nechávám původní, již i 105 procent bylo dle mne hodně.

                                Amiga - PMD 85

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X